بمباران مواضع داعش در سوریه توسط جنگنده‌های عراقی
خرداد:ارتش عراق اعلام کرد که جنگنده‌های "F۱۶" این کشور چند حمله هوایی به مواضع فرماندهی گروه تروریستی داعش در سوریه داشتند.

به گزارش خرداد، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: در راستای اجرای دستورات حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح و با نظارت و هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک، جنگنده‌های "F۱۶" عراقی، حملات هوایی به یک موضع فرماندهی داعش و نیز مقر و انبار تسلیحات موشکی این گروه تروریستی در منطقه "هجین" در داخل سوریه داشتند که در این مقرها، تعدادی از تروریست‌های داعش نیز حضور داشتند.

در این بیانیه آمده است: این عملیات، که اهداف آن محقق گشت و مواضع هدف قرار گرفته نیز کاملا منهدم شدند، طبق اطلاعات دقیق انجام شد.

طبق این گزارش، جنگنده‌های F۱۶ عراقی بارها مواضع مهم گروه تروریستی داعش در سوریه را بمباران کرده‌اند که طی این حملات، شماری از فرماندهان ارشد این گروه که برای عملیات‌های تروریستی برنامه ‌ریزی می‌کردند، به هلاکت رسیدند.

دولت عراق اعلام کرده که این حملات با هماهنگی دولت سوریه صورت گرفته است.

پیشتر حیدر العبادی گفته بود که داعش در شرق سوریه که هم مرز با عراق است، حضور دارد که وجود آنها در این منطقه امنیت عراق را تهدید می‌کند و بدین منظور، تمامی اقدامات لازم و ضروری برای مقابله با این گروه تروریستی در دستور کار قرار خواهد گرفت.