قاتل مرزبانان ایرانی چه کسانی هستند؟
سرویس سیاسی خرداد- رامین فخاری: گروه پژاک شاخه ایرانی پ.ک.ک مسئولیت کشتار یازده مرزبان ایرانی را پذیرفته است،رهبر این گروه شخصی بنام حاجی احمدی به آلمان پناهنده شده است و ارتباط نزدیکی با اسرائیل دارد و کنت تیمر من آمریکایی یهودی الاصل پشتیبان اصلی این گروه و رابط این گروه با آمریکایی هاست.

به گزارش خرداد: پژاک در کوههای قندیل پناه گرفته است که دسترسی به آن بسیار مشکل است،این گروه و شاخه آن در ترکیه بارها به نیروهای ایرانی و نیروهای ارتش ترکیه حمله ور شده و جنایت های بسیاری را آفریده است،پژاک تجزیه طلب،قاچاقچی،جنایتکار است.
سالهاست حکم بازداشت بین المللی رهبران آدم کش پژاک از جمله حاجی احمدی از سوی پلیس بین الملل صادر شده است حتی یک بار در سفر به بلژیک هم بازداشت شد ولی به دلیل حمایت های آمریکا و اسرائیل آزاد شد،پژاک هیچ نمایندگی از مردم کرد ندارد و علاوه بر مردم ترکیه و ایران و مرزبانان ایرانی بارها دست به قتل عام مردم کرد نیز زده است.نکته قابل ذکر دیگر این است که حاج احمدی ارتباط تناتنگی نیز با سیستم های امنیتی آلمان دارد و به دلیل اینکه ترکیه از دیرباز دارای اختلافات زیادی با آلمان بوده است در آلمان یک حاشیه امن برای حاج احمدی ایجاد شده است. شاخه این گروه در خاک ترکیه نیز در عملیات های تروریستی و بمب گذاری های بسیاری نقش ایفا کرده است.

پ.ک.ک مخفف شاخه حزب کارگران کردستان است و این گروه دارای گرایش های چپ گراست،و دارای سه هزار عضو است،فعالیت این گروه بیشتر در مرز بین ایران، عراق و ترکیه و منطقه قلعه رش در استان آذربایجان غربی و منطقه اورامانات از توابع استان کرمانشاه و ایوان و ایلام از توابع ایلام و مریوان و منطقه چهل چشمه از توابع استان کردستان و بخش شرقی کوهستان قندیل در کردستان عراق است.

بنیان گذار این حزب شخصی بنام عبدالله اوجالان است که هم اکنون در ترکیه زندانی است،پژاک در میان گروهای مسلحی که با برچسب استقلال کشور کردستان فعالیت میکنند بسیار بی رحم تر عمل میکند و تا حد ممکن از مخفی کاری بیشتری به نسبت سایر گروهای کرد برخوردار است،بارها مشاهده شده است که این گروهک تروریستی در آذربایجان ایران و کردستان ایران علاوه بر حمله به نیروهای بسیج و سپاه دست به قتل و گروگان گیری غیر نظامیان زده است.

یکی از شباهت های پژاک به فرقه رجوی در این است که در جذب زنان و دختران به بدنه خود بسیار فعال است ولی همانند این فرقه اعتقادی به بنیان خانواده ندارد و خانواده های اعضای جذب شده را از هم می‎پاشاند.

تصویر بالا پژاک،پایین فرقه رجوی


سو استفاده از کودکان در پژاک
پژاک حزب دموکرات و کوموله و ... با برچسب کردستان مستقل و کشور کردی در کشورهای ایران و عراق و ترکیه همواره مشغول عضو گیری از میان جوانان احساساتی بوده اند،در حالی که این گروه به هیچ وجه مردم بزرگ کردستان را رهبری نمی کند و بیشترین قربانیان این گروه از کردها هستند.

با گسترش دامنه فاز نظامی عملیات این گروه به داخل ایران دولت ایران در ابتدا کوشید تا با استفاده از دیپلوماسی دولت اقلیم کردستان را وادار به ممانعت از فعالیت پژاک کند اما دولت اقلیم در برابر این قضیه بی تفاوت بود و دولت اصلی عراق نیز توانایی اعمال قانون را نداشت،از این رو سپاه در سال 1390 عملیات گسترده ای را در داخل خاک اقلیم برای سرکوب این گروه تروریستی آغاز کرد.

با آغاز پیشروی داعش به سمت کردستان و سکوت اردوغان و همزمان کمک های  ایران به کردها برای مدت زمانی این گروهها دست از عملیات نظامی برداشته بودند اما ظاهرا با رفع خطر داعش دوباره فاز نظامی خود در ایران و ترکیه را کلید زده‎اند.