برخورد قانونی با مزاحمان تردد کامیون‌ها در جاده‌های فارس
خرداد:جانشین انتظامی استان فارس با بیان اینکه نظم و امنیت بدون مشارکت عمومی امکان‌پذیر نیست، گفت: با هنجارشکنان و مزاحمان تردد کامیون‌ها در محورهای مواصلاتی به طور قاطع برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش خرداد، به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، سردار علی ذوالقدری گفت: سازمان‌ها و عموم مردم در ایجاد نظم و امنیت پایدار نقش بسیار حساس و تاثیرگذاری دارند و وقتی اکثریت افراد به اصول و قوانین احترام گذاشته و به آن عمل کنند، زندگی فردی و جمعی با نشاط می‌شود . 

وی ادامه داد: اخلال در نظم عمومی و ناآرامی‌های اجتماعی برخلاف قوانین و مقررات بوده و از سوی هیچ فرد و گروهی پذیرفته نیست.

جانشین انتظامی استان فارس به موضوع اعتراضات صنفی کامیون‌داران در سطح استان فارس طی چند روز اخیر اشاره و اضافه کرد: تعدادی از کامیون‌داران در این چند روز تلاش کردند به نوعی مراتب اعتراض خود را به افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری کامیون، گرانی قطعات یدکی، گرانی دستمزد تعمیرگاه‌ها، واسطه‌گری گسترده در پایانه‌های بار و عدم تناسب کرایه‌های حمل با هزینه‌های زندگی را به مسئولان اطلاع رسانی کنند.

ذوالقدری ادامه داد: در این میان عده‌ای سودجو و فرصت طلب در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تلاش دارند این اعتراضات صنفی را، به سمت و سوی مسائل امنیتی سوق دهند. 

وی گفت: تعدادی اراذل و اوباش نیز بدون توجه به هشدارها و تحت تأثیر تبلیغات سوء دشمنان به حرکات ضد امنیتی و اجتماعی دست زده و با ایجاد مزاحمت قصد دارند مشکلاتی را برای تردد کامیون‌ها ایجاد کنند. 

جانشین انتظامی استان فارس افزود: پلیس فارس با اعزام تیم‌های گشت محسوس و نامحسوس در تمامی محورهای مواصلاتی استان و استقرار گشت‌های پلیس راه در تمام جاده‌ها طبق قانون با مزاحمان تردد کامیون‌ها برخورد و ضمن دستگیری آنها را به دادسرا معرفی می‌کند . 

ذوالقدری از تمام ظرفیت‌های خود برای تأمین امنیت جاده‌های استان استفاده خواهد کرد و با برهم زنندگان امنیت جاده‌ها براساس قانون به شدت برخورد خواهد کرد . 

وی تأکید کرد: در حال حاضر امنیت در تمام مبادی ورودی و خروجی استان به‌ صورت کامل برقرار است و پلیس ضمن اشرافیت به تمامی محورهای مواصلاتی استان با حضور مستمر و تلاش شبانه‌روزی از رصد لحظه‌ای حوزه خود غافل نخواهد شد. 

جانشین انتظامی استان فارس گفت: از همه رانندگان عزیز و زحمتکش تقاضا می‌شود مطالبات صنفی خود را از طریق مراجع قانونی و درچارچوب قوانین و مقررات پیگیری و مطالبه کنند و در صورت بروز هر گونه مشکل یا مزاحمت بلافاصله با شماره تلفن 110 تماس بگیرند.