آیین نامه های ارتش نشأت گرفته از آموزه های قرآنی است
خرداد؛ رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آیین نامه های ارتش نشأت گرفته از آموزه های قرآنی است.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حبیب الله سیاری» با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی در بین خانواده های کارکنان ارتش، افزود: فعالیت های قرآنی و فرهنگی و موارد مرتبط با ارزش های دینی و آموزه های قرآنی، برای ما باید در سرلوحه امور قرار بگیرد.

وی افزود: افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران این است که تمام مقررات و آیین نامه ها و روش های آن نشأت گرفته از ارزش های دینی، انقلابی و آموزه های قرآنی است.

امیر سیاری با بیان اینکه باید در اداره امورات ارتش (جنگ، سیل و...) از آموزه های قرآنی استفاده کنیم، تصریح کرد: در تدوین راهبردهای ارتش، آموزه های قرآنی و سیره پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و ائمه معصومین(ع) در سرلوحه کار قرار دارد و هر دستور العمل و قانونی که در ارتش نوشته و اجرا می شود باید بر این اساس باشد.

رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، پاسداری و دفاع از تمامیت ارضی کشور (اعم از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی)، حفظ استقلال کشور و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ماموریت اصلی ارتش خواند و تصریح کرد: آموزش و تربیت نیروی انسانی شجاع، متعهد، متخصص و قرآن محور، نکات کلیدی و اساسی برای اجرای هرچه بهتر این ماموریت حساس و خطیر است.

دریادار سیاری  افزود: فرماندهی معظم کل قوا در حوزه معنوی توان رزم فرمودند: ما برای نشان دادن اقتدار انقلاب اسلامی ایران، فقط به قدرت سلاح و مهمات تکیه نمی کنیم بلکه به قدرت معنوی تکیه می کنیم و هرچه قدرت معنوی و تقوای کارکنان ما بالاتر باشد، توان رزمی ما نیز بیشتر بوده و ماموریت های محوله را به بهترین نحو انجام می دهیم.

وی گفت: امروز باید بیشتر مراقب سبک زندگی هایمان باشیم، زیرا دشمن به دنبال تغییر دادن سبک زندگی ما است و باید با تکیه بر آموزه های قرآنی و ارزش های دینی و انقلابی از سبک زندگی ایرانی اسلامی مراقبت کنیم

منبع :ایرنا