ظریف در مراسم شب قدر کربلای معلا شرکت کرد
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در کربلای معلا، پس از زیارت عتبات مقدسه، در مراسم شب دوم احیا و شهادت حضرت امام علی (ع) شرکت کرد.

ظریف در مراسم شب قدر کربلای معلا شرکت کرد

ظریف هنگام حضور در حرمین مطهرین امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل العباس (ع) در کربلا با تعدادی از زائران ایرانی و عراقی گفت وگو کرد و به سخنان و پرسش های آنان پاسخ داد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعدازظهر یکشنبه پس از دو روز اقامت در پایتخت بغداد و انجام گفت وگو و مذاکرات با مقام های عالیرتبه عراق، به قصد زیارت عتبات عالیات راهی کربلای معلا شد.
وی روز شنبه بلافاصله پس از ورود جداگانه با نخست وزیر، رئیس جمهوری و رئیس پارلمان عراق دیدار و با آنان درباره گسترش مناسبات دو جانبه و بررسی تحولات منطقه بحث و گفت وگو کرد.
ظریف پیش از ظهر یکشنبه نیز با «محمد علی الحکیم» همتای عراقی اش مذاکرات مفصلی انجام داد و در کنفرانس خبری مشترک نتایج این مذاکرات را در جمع خبرنگاران عراقی و خارجی در بغداد اعلام کرد.
دیدار با «سیدعمار حکیم» رهبر فراکسیون اصلاح و جریان حکمت ملی عراق، «هادی العامری» رهبر فراکسیون الفتح و دبیرکل سازمان بدر و «ایاد علاوی» رهبر فراکسیون الوطنیه و نخست وزیر پیشین عراق از دیگر برنامه های دومین روز سفر ظریف در بغداد بود.
سومین سفر ظریف به بغداد همزمان با افزایش اقدام های تحریک آمیز و تنش آفرینی های آمریکا در منطقه و همچنین جوسازی واشنگتن و برخی کشورهای عربی درخصوص افزایش تهدیدات و ناامنی در عراق صورت می گیرد.
سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عراق، دیدارهای مهم با مقام های عالیترنه این کشور و اظهارات او درباره سرنوشت مشترک کشورهای منطقه، مورد توجه ویژه ناظران و رسانه ها قرار گرفته است.