وزارت کشور ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه را پیگیری می کند
خرداد؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه بار دیگر در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بانه، بابک دین‌پرست در بازدید از مرز سیرانبند بانه ضمن بررسی روند صادرات و مبادلات مرزی با شمال عراق اظهار داشت: این محل به عنوان معبری برای عرضه کالاهای ایرانی در بازارهای خارجی و فرصتی برای رونق اقتصادی شهرستان بانه و کردستان است.

وی در ادامه از بخش‌های مختلف بازارچه مرزی سیرانبند شامل محل خروج کالاهای صادراتی، انبار تازه ساخت کالا، محوطه سازی، زیرساخت های فراهم شده برای تردد مسافری، محوطه بارگیری و زیرساخت‌های در دست احداث آن بازدید و با نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در بازارچه دیدار و از نزدیک با آنها گفت و گو کرد.

سردار مجید ارجمندی فر جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا و محمد امین زاده سرپرست فرمانداری بانه از بازارچه مرزی سیرانبند بانه بازدید و روند اجرای زیرساخت‌ها در این بازارچه را ارزیابی کرد.

بازارچه مرزی سیرانبند در ۲۹ کیلومتری مرکز شهرستان بانه و هم مرز با شهر پنجوین در استان سلیمانیه عراق واقع شده است.

این بازارچه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۳ در زمینه صادرات و واردات کالا آغاز کرده و در این مدت شاهد دوره های مختلفی از رونق تجاری و شکوفایی اقتصادی بوده است.