عراق صدرنشین کرونایی کشورهای عربی شد
خرداد: داده های رسمی وزارت بهداشت عراق نشان می دهد که این کشور با شناسایی بیش از پنج هزار مورد دیگر، یک رکورد جدید در آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده و در نتیجه آن نیز، در شمار مبتلایان در صدر کشورهای جهان عرب قرار گرفت.

به گزارش خرداد، شفقنا به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، وزارت بهداشت و محیط زیست عراق عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲ هزار و ۸۱۶ آزمایش دیگر در رابطه با نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) در آزمایشگاه های مختلف انجام شده تا مجموع نمونه های آزمایش شده در سراسر این کشور از آغاز شیوع ویروس تاکنون به دو میلیون و ۱۲۱ هزار و ۳۰۴ مورد افزایش یابد.

این وزارتخانه در ادامه بیانیه خود تاکید کرده که بر اساس نتایج آزمایش های صورت گرفته طی ۲۴ ساعت گذشته، پنج هزار و ۵۵ نفر دیگر در عراق به ویروس کرونا مبتلا شدند که یک رکورد جدید در آمار روزانه ابتلا به این ویروس به شمار می آید جایی که پیش از این تنها یک بار بیش از پنج هزار مورد ابتلا در این کشور به ثبت رسیده که آن نیز سه هفته پیش و پنج هزار و ۳۶ مورد بود.

به دنبال ثبت موارد مذکور نیز، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در عراق به ۳۳۲ هزار و ۶۳۵ نفر افزایش یافت تا این کشور با پیشی گرفتن از عربستان سعودی با ۳۲۱ هزار و ۳۵۹ فرد مبتلا، در آمار ابتلا به این ویروس در صدر کشورهای عضو اتحادیه عرب قرار بگیرد.

در بیانیه وزارت بهداشت عراق همچنین آمده که در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۲ تن دیگر از مبتلایان به نسل جدید ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و در نتیجه آن نیز، آمار کلی مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس در این کشور به هشت هزار و ۷۵۴ مورد یعنی نزدیک به ۲.۶۳ درصد مجموع مبتلایان افزایش پیدا کرد.

بر اساس آمار این وزارتخانه، با بهبودی سه هزار و ۲۳۱ مبتلای دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته نیز شمار افراد بهبود یافته از بیماری کووید-۱۹ در عراق به ۲۶۴ هزار و ۹۸۸ نفر یعنی نزدیک ۷۹.۶۶ درصد مجموع مبتلایان افزایش یافته در حالی که هم اکنون ۵۸ هزار و ۸۹۳ مبتلای دیگر به ویروس کرونا در این کشور، تحت درمان هستند و ۵۴۱ تن از آنها نیز در بخش مراقبت های ویژه به سر می برند.

لازم به ذکر است که بر اساس آخرین داده های وبسایت مرجع «ورلد او متر» و آمار رسمی وزارت بهداشت عراق، این کشور در شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا و آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس کشنده به ترتیب در رتبه های شانزدهم و بیست و یکم جهان قرار دارد در حالی که در میان کشورهای جهان عرب، در هر دو زمینه شمار مبتلایان و قربانیان، بالاترین آمار را به خود اختصاص داده است.