هشدار سوریه درباره حمله شیمیایی تروریست‌ها و کلاه سفیدها به ادلب
خرداد: وزارت خارجه سوریه درخصوص همکاری تروریست ها و کلاه سفیدها برای انجام حمله شیمیایی به مناطق مسکونی استان ادلب و وارونه جلوه دادن اوضاع برای اتهام زنی به ارتش این کشور هشدار داد.

به گزارش  خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که تروریست ها با همکاری گروه کلاه سفیدها و با حمایت آنان که برایشان برنامه ریزی کرده اند و با هماهنگی ترکیه قصد دارند نمایش دروغین بازی کنند و در آن از سلاح های شیمیایی علیه غیرنظامیان در ادلب استفاده کنند و این مسئله پس از انبار کردن مواد شیمیایی در استان ادلب است.

منبعی مسئول در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: تروریست ها موسوم به تحریرالشام با هماهنگی گروه کلاه سفیدها در روزهای اخیر ۲ تُن مواد شیمیایی وارد استان ادلب کردند و در شهرکی در جنوب غرب این استان انبار کردند. این تروریست ها با هماهنگی دستگاه اطلاعات ترکیه برای انجام نمایش ساختگی و استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم بی گناه در نزدیکترین زمان ممکن با هدف اتهام زنی به ارتش سوریه و همپیمانان آن برنامه ریزی کرده‌اند.

این منبع افزود: سوریه در عین حال که با عباراتی شدیداللحن امثال چنین جنایاتی وحشیانه ای را محکوم می کند از کشورهای حامی این تروریست ها می خواهد که از این بازی ها که تنها غیرنظامیان قربانی آن هستند، دست بردارند و انجام جنایت خونین جدید را متوقف کنند.

منبع مذکور اعلام کرد: جمهوری عربی سوریه مسئولیت استفاده از مواد شیمیایی کشنده و کشتار غیرنظامیان  بی گناه را بدون هیچ عامل بازدارنده اخلاقی، به عهده تروریست ها و کلاه سفیدها و به ویژه آمریکا، انگلیس ،فرانسه، آلمان، هلند و ترکیه می داند.

منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که این کشور تاکنون همانند این سلاح ها استفاده نکرده است و هرگز دارای چنین سلاح هایی و مواد شیمیایی نبوده است.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که امثال چنین جنایاتی به صورت آشکار و مکرر هرگز از تداوم مبارزه سوریه علیه تروریسم تا زمان بازگرداندن امنیت و آرامش برای مردم کشورش در سراسر اراضی سوریه دست نخواهد کشید.

منبع: شفقنا