دانشمندان روس:
طوفان های خورشیدی در راه است که باعث فشار خون و بی خوابی مردم زمین می شود!
به گزارش خرداد ،ایرنا به نقل از ریانووستی در گزارشی به نقل از دانشمندان آزمایشگاه رصدشناسی خورشیدی انستیتو فیزیک آکادمی علوم روسیه نوشت: از روز ۲۱ تا ۲۴ ماه اکتبر (۳۰ مهر ماه تا ۳ آبان ماه) توفان خورشیدی ضعیفی بوجود می آید که مشکلاتی را برای حالت روحی بسیاری از مردم جهان فراهم خواهم کرد.

روز ۲۵ ماه اکتبر (۴ آبان ماه) شدت طوفان خورشیدی افزایش خواهد یافت که درجه میانی این توفان است و پس از آن وضعیت عادی خواهد شد.

دانشمندانی که در مورد تاثیر امواج مغناطیسی و طوفان های خورشیدی بر انسان مطالعه می کنند، می گویند: جرقه های ناشی از طوفان های خورشیدی و امواج مغناطیسی سبب بروز اختلالات روانی در سطوح مختلف کم تا خطرناک می شود.

دراین تحقیقات دانشمندان به مطالعه تأثیرگذاری فضا بر انسان می پردازند. از جمله تأثیر جرقه های خورشیدی و طوفان های مغناطیسی که پس از آن بروز می کند.

کوکلسکی مرکز این گونه تحقیقات درشهر آپاتیت در یک منطقه قطب شمال است. دراین محل امواج مغناطیسی زمین به شکلی است که خطوط نیروزا بر فراز قطب، قیفی درست می کنند.

براساس این گزارش، ذرات خورشیدی و پرتوهای فضایی در این مرکز انوار نوری شمالی را در آسمان ایجاد می کند که این امواج در بدن انسان باعث بروز اختلال می شوند. سالخوردگان و نوجوانان نسبت به تأثیرات فضایی حساس هستند.

آلا مارتینووا کارمند علمی بخش مسائل طبی – بیولوژی مرکز علمی کولسکی در این باره گفت: عکس العمل بچه ها در وضعیت های متفاوت ، حساس تر است. آیا می توان چنین رفتاری را دعوای بچه گانه نامید؟ یک چیزی بر ارگانیزم تأثیر می گذارد و کودک احساس ناراحتی می کند و کم توجه می شود. درنتیجه کودک نمی خواهد درس بخواند.

شدت پرتوهای فضایی در شمال بیشتر است که تأثیر اضافی اشعه رادیو اکتیو و تغییرات را موجب می شود.

دانشمندان همچنین به تاثیر توفان های خورشیدی در اخلال در سیستم های انرژی و نیز فعالیت جهت یابی حیوانات و پرندگان هم پی برده اند که ممکن است کوچ فصلی پرندگان را مختل کند.