امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۲۸۴۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
نیویورک تایمز:

درخواست جان بولتون جنگ طلب از دولت اوباما برای بمباران ایران

"جان بولتون" نماینده پیشین امریکا در سازمان ملل متحد و یکی از تندروترین نئومحافظه کاران امریکایی در یادداشت تازه خود در روزنامه "نیویورک تایمز" ضمن تکرار ادعاهای واهی پیشین درباره تلاش ایران به منظور دستیابی به سلاح هسته ای از دولت "اوباما" خواسته تا ایران را بمباران کند.

خرداد: "جان بولتون" نماینده پیشین امریکا در سازمان ملل متحد و یکی از تندروترین نئومحافظه کاران امریکایی در یادداشت تازه خود در روزنامه "نیویورک تایمز" ضمن تکرار ادعاهای واهی پیشین درباره تلاش ایران به منظور دستیابی به سلاح هسته ای از دولت "اوباما" خواسته تا ایران را بمباران کند.

 

 

 

به گزارش خرداد، نماینده پیشین امریکا در سازمان ملل متحد ضمن انتقاد از موضع "اوباما" در قبال برنامه هسته ای ایران به طور علنی خواستار وارد شدن امریکا به جنگ به ایران شده است. "بولتون" در این باره می نویسد:"سالهاست که کارشناسان درباره عدم توان کنترل تسلیحات هسته ای در خاورمیانه و احتمال آغاز رقابت تسلیحاتی در آن منطقه نوشته اند. از سوی دیگر مثال هایی از کشورهای دارنده تسلیحات هسته ای از جمله ، کره شمالی، هندوستان و پاکستان وجود دارند که پیش تر مورد بی توجهی قرار گرفته اند اما اکنون همه ما نسبت به این موضوع مسئول هستیم. موضع کنونی اوباما در قبال ایران شرایط بدی را به وجود آورده که می توان به یک فاجعه منتهی شود."

 

جان بولتون در ادامه اشاره کرده که علیرغم تحریم های وضع شده علیه ایران آن کشور به توسعه برنامه هسته ای خود ادامه داده است. او در ادامه مدعی است که گزارش های دستگاه های اطلاعاتی امریکا در این باره که ایران از سال 2003 میلادی فعالیت های هسته اتی مسالمت آمیز خود را دنبال کرده را واهی می داند. جان بولتون در دادامه اشاره می کند که هم اکنون رقابت تسلیحاتی در منطقه به راه افتاده است.

 

نماینده پیشین امریکا در سازمان ملل در ادامه می نویسد:"ایران موضوعش متفاوت است. پیشرفت سریع غنی سازی اورانیوم و پلوتونیوم توسط ایران نشان می دهد که آن کشور چه مقاصدی دارد. در این باره منافع مصر، ترکیه و عربستان سعودی متفاوت است اما اشکار است که ایران به دنبال سلاح هسته ای است.

 

جان بولتون در بخش پایانی مقاله خود به طور آشکارا از دولت امریکا می خواهد که علیه تاسیسات هسته ای ایران دست به اقدام نظامی بزند.

 

او در این باره می نویسد:"واقعیت آن است که گزینه دیپلماسی و تحریم علیه ایران جواب نداده است. تنها یک اقدام نظامی نظیر آن چه رژیم اسرائیل در سال 1981 میلادی علیه راکتور اوسیراک عراق در دوران صدام و یا انهادام راکتور سوریه انجام داد می تواند موفقیت آمیز باشد. گرچه زمان کوتاه است اما هنوز هم یک حمله نظامی می توالند دموفقیت آمیز باشد. اولویت با جمله به نیروگاه های نظنز و فردو و تاسیسات آب سنگین اراک است. البته تاسیسات غنی سازی اورانیوم در اصفهانم نیز حائز اهمیت است. نیازی نیست که در حمله نظامی تمام تاسیسات هسته ای زیرساختی ایران منهدم شوند بلکه تنها از بین بردن بخش های کلیدی چرخه سوخت هسته ای کافی است. از این طریق می توان برنامه هسته ای ایران را سه تا پنج سال به تعویق انداخت. امریکا می تواند انهدام را به صورت کامل انجام دهد اما رزیم اسرائیل نیز به تنهایی می تواند اقدامات ضروری را به انجام برساند."

 

جان بولتون در پایان به دولت امریکا توصیه می کند که پس از بمباران فرضی او واشنگتن باید از اپوزیسیون خارج نشین حمایت کرده و سیاست تغییر رژیم در ایران را با جدیت دنبال کند. او استراتزی اوباما در قبال برنامه هسته ای ایران را ناموفق دانسته و معتقد است که تنها دستاورد اوباما کمک به آغاز رقابت تسلیحاتی در منطقه بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی