امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۲۹۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹

زمان توزيع کارت آزمون سراسري

سخنگوي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: توزيع کارت ورود به جلسه آزمون سراسري سال ۹۴ از ۱۷ خرداد آغاز مي شود.

‌آزمون: 21 و 22 خرداد
حسين توکلي در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما با بيان اينکه کارت هاي ورود به جلسه اين آزمون از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org توزيع مي شود، افزود: اين‌آزمون روزهاي 21 و 22 خرداد برگزار مي شود.

رقابت 880 هزار داوطلب
وي گفت: در اين آزمون 880 هزار و 756 داوطلب ثبت نام کرده اند که از اين تعداد 518 هزار و 157 نفر زن و 362 هزار و 592 نفر مرد هستند.

توکلي افزود: تعداد داوطلبان آزمون سراسري امسال در مقايسه با سال گذشته 150 هزار و 625 نفر کاهش داشته است.

وي گفت: 181 هزار و 846 داوطلب در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، 498 هزار و 822 داوطلب در گروه آزمايشي علوم تجربي، 182 هزار و 239 داوطلب در گروه علوم انساني، 10 هزار و 868 داوطلب در گروه آزمايشي هنر و 6 هزار و 981 داوطلب نيز در گروه زبان هاي خارجي ثبت نام کرده اند.

توکلي با اشاره به اينکه تعدادي از داوطلبان گروه هاي آزمايشي رياضي و فني، علوم تجربي و هنر براي شرکت در گروه هاي آزمايشي هنر و زبان هاي خارجي نيز ابراز علاقه مندي کرده اند افزود: با توجه به اين موضوع اين سازمان براي يک ميليون و 31 هزار و 396 داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر خواهد کرد.

وي گفت: آزمون سراسري به صورت چهار گزينه اي و سؤالات از کتاب هاي درسي دوره متوسطه است.

اعلام نتايج اوليه؛ هفته نخست مرداد
سخنگوي سازمان سنجش آموزش کشور افزود: نتايج اوليه آزمون سراسري هفته اول مرداد از طريق پايگاه اطلاع رساني اين سازمان اعلام خواهد شد.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی