امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۱۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۰
اختصاصی خرداد/ نمایش تصویر خاتمی پس از 4 سال در سیما + دانلود فیلم

حسن روحانی: مردم می پرسند آیا باید جواب همه را بدهیم؟ لباس شخصی کیست؟

خیلی قشنگ است که سانتریفیوژها در کشور بچرخند، اما به شرط آنکه کشور هم بچرخد؛ اگر بنا باشد سانتریفیوژ بچرخد، اما کل کشور بخوابد، این را نمی پسندیم. اگر قرار باشد یک کارخانه نطنز راه بیفتد، اما صد کارخانه دیگر ما بخاطر تحریم، نبود مواد اولیه و قطعات تعطیل شود یا با 20 درصد از ظرفیتش فعالیت کند، قابل قبول نیست.

گروه سیاسی خرداد- دکتر حسن روحانی در نخستین فیلم مستند خود که سه شنبه شب از شبکه یک سیما پخش شد، به موضوعات مختلفی پرداخت، وی به بحث پرونده هسته ای در دوران دبیری خود بر شورای عالی امنیت ملی اشاره کرد و اظهار داشت:

«ما هرجا نیاز ضروری داشتیم، تعلیق را نپذیرفتیم و هرجا کارمان کامل شده بود، مثلا تزریق گاز بود که فناوری ما تکمیل شده بود، ما تعلیق را قبول کردیم. چرخه سوخت در دوران ما کامل شد، اما ما خیلی عادت به جشن و پایکوبی نداشتیم؛ ما بیشتر به پایمردی معتقد بودیم.»

وی همچنین در رابطه با فعالیت سانتریفوژها افزود، «خیلی قشنگ است که سانتریفیوژها در کشور بچرخند، اما به شرط آنکه کشور هم بچرخد؛ اما اگر بنا باشد سانتریفیوژ بچرخد، اما کل کشور بخوابد، این را ما نمی پسندیم. به عبارت دیگر اگر قرار باشد یک کارخانه نطنز راه بیفتد، اما صد کارخانه دیگر ما به دلایل مختلفی چون تحریم، نبود مواد اولیه و قطعات تعطیل شود یا با 20 درصد از ظرفیتش فعالیت کند، قابل قبول نیست.»

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه این مستند اظهار داشت: «مردم ما می پرسند، چرا قطر بیش از دو برابر ما از منابع مشترک گازی، گاز استخراج می کند و در مقابل مردم ما محروم باشند ... مردم ما می گویند، حق احترام به ما، حق مشارکت ما، فقط هفته های قبل از انتخابات است؟ مردم می پرسند ما از حقوق شهروندی محروم هستیم؟ مردم می گویند، همه ما ایرانی هستیم، همه ما شهروند هستیم، باید در حقوق شهروندی با یکدیگر برابر باشیم .... مردم می پرسند که آیا در خیابان باید پاسخ همه را بدهیم؟ لباس شخصی کیست؟ مردم ما می پرسند بچه های ما برای اینکه زندگی روزمره خودشان را بگذرانند، باید بروند اروپا و در پمپ بنزین کار کنند؟ مردم تشنه آن هستند که همه چیز شفاف باشد، مردم در این کشور تشنه صداقت هستند.»

دکتر روحانی، همچنین یکی از اصلی ترین مشکلات امروز جامعه را مسئله گرانی دانست و افزود: «در هشت سال گذشته قیمت کالاهای اساسی در کشور افزایش 300 درصدی داشته است، در همین یکسال اخیر تورم ما بالای 31 درصد بوده است، تورم ما نقطه به نقطه در پایان سال، بالای 40 درصد است؛ بحث تورم اگر قبلا ماهانه و یا دوهفته یکبار بود، حالا دیگر به روزانه و اخیرا ساعتی تبدیل شده است. وی همچنین به تغییرات متعدد در وزارت خانه ها اشاره کرد و اظهار داشت، مهمترین وزارت خانه ما، از نظر اقتصادی که وزارت نفت است، 4 بار وزیرش تغییر کرده است، وزارت اقتصاد و دارایی ما سه بار وزیرش عوض شده است.... از دستگاههای نظامی و امنیتی ما تا حوزه های علميه، به همه گفتیم، این کارخانه مال شما، بروید این کارخانه را در بیاورید و خرج کنید. متاسفانه اقتصاد کشور به مدیریت ضعیف و سیاست خارجی ضعیف، یارانه می پردازد.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در یکی از سخنرانی های خود خطاب به مردم گفت: «مردم عزیز ایران، دولت تدبیر و امید، دولت صلح، سلام و آشتی خواهد بود، دولت آشتی با نخبگان، اساتید، مدیران لایق، آشتی با مردم، آشتی با جهان، جهت پایان فشارهای ظالمانه بر ملت ایران خواهد بود.... سلام ما بر ایران، ایرانی که امروز چهره اش غبار آلود است...

من، برای نجات اقتصاد ایران و تعامل سازنده با جهان، احیای اخلاق جامعه، دولت تدبیر و امید را تشکیل می دهم، من دولت راستگویان و درستکاران را تشکیل خواهم داد.»

مستند اول حسن روحانی را می توانید از آدرس زیر دانلود نمایید

http://www.rouhani.ir/files/videos/Rouhani.ir_BaharePoshteZemestan_320x180.mp4

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی