امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۳۲۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
تعداد نظرات: ۹۱ نظر

خود را بدون استفاده از لوازم آرايش زیبا کنید

اگر بهانه شما هم براي استفاده از محصولات آرايشي به ويژه انواع كرم پودر و پنكك همين است، خواندن اين مطلب را از دست ندهيد.

به نقل از افکارنیوز، استفاده از لوازم آرايشي. مهمي از عادت هاي آرايشي روزانه بيشتر خانم ها است و در بسياري از مواقع نيز همه تقصيرها را گردن پوست شان مي اندازند و براي مخفي كردن مشكلاتي مثل آكنه، لكه هاي پوستي، سياهي دور چشم و... سراغ كرم پودرهاي مختلف مي روند. اگر بهانه شما هم براي استفاده از محصولات آرايشي به ويژه انواع كرم پودر و پنكك همين است، خواندن اين مطلب را از دست ندهيد.

۱. آب: بهترين شوينده براي صورت


اولين گام براي داشتن پوستي سالم و زيبا شستشوي مناسب آن با آب ولرم است؛ اينكه براي چه نوع پوستي بايد از چه نوع شوينده اي استفاده كنيد. متخصصان پوست توصيه مي كنند كه به جاي صابون از پن براي شستشوي صورت استفاده شود زيرا پن ها برخلاف صابون حالت قليايي ندارند و آسيبي به پوست نمي رسانند. اگر هم مي خواهيد از صابون استفاده كنيد بايد سراغ انواع ملايم آنها مثلاً صابون گليسيرين يا شير و عسل برويد. البته پوست بسياري از خانم ها به دلايل مختلف مستعد بروز آكنه است. بنابراين به اين افراد توصيه مي شود از شوينده هاي مناسب پوست هاي چرب كه در داروخانه ها به فروش مي رسند، استفاده كنند.

۲. حوله را فاكتور بگيريد


بيشتر افراد عادت دارند بعد از شستن صورت از حوله مشترك خانواده كه معمولاً هم در دستشويي آويزان است، استفاده اما اين كار باعث بروز حساسيت، آكنه و البته خشكي پوست مي شود. بهترين راهكار اين است كه اجازه دهيد صورت تان در معرض هوا قرار گيرد و خشك شود اما استفاده از دستمال هاي كاغذي نرم و استاندارد و حوله هاي نرم مخصوص صورت هم گزينه مناسبي است.

۳. مرطوب كننده ها را دست كم نگيريد


برخلاف باور عموم مردم، همه مرطوب كننده ها حاوي روغن و چربي نيستند و استفاده از آنها به معني آبرساني پوست است نه افزودن چربي. شايد بد نباشد بدانيد عدم استفاده از اين كرم ها باعث بروز خشكي و افزايش چين و چروك هاي پوست مي شود؛ در حالي كه استفاده از مرطوب كننده مناسب باعث شادابي و طراوت چهره و كاهش التهاب پوستي خواهد شد و جوش ها را نيز از بين مي برد. بنابراين براي داشتن پوستي سالم و زيبا بعد از شستن صورت حتماً از يك مرطوب كننده فاقد چربي استفاده كنيد. استفاده از مرطوب كننده لب نيز مانع از پوسته پوسته شدن و ترك خوردن لب ها مي شود و تاثير زيادي در زيبايي چهره دارد. نكته جالب اينكه روغن زيتون يك مرطوب كننده گياهي لب به حساب مي آيد.

۴. كرم روز و كرم شب يادتان نرود


خيلي ها استفاده از كرم هاي روز و شب را يك كار لوس و غير ضروري مي دانند؛ در حالي كه به گفته متخصصان پوست استفاده از اين محصولات از بروز خشكي پوست پيشگيري مي كند، روند پيري پوست را به تاخير مي اندازد و باعث صاف و شفاف شدن پوست مي شود. همچنين كرم هاي روز و شب خاصيت مرطوب كنندگي بالايي دارند اما تفاوت اصلي آنها اين است كه كرم هاي روز اغلب سبك و حاوي ضد آفتاب هستند؛ اگرچه هرگز نمي توانند جايگزين ضد آفتاب شوند اما كرم هاي شب غليظ تر از كرم هاي روز بوده و مواد مغذي و ويتامين هاي مفيد زيادي براي پوست دارند و بهترين زمان استفاده از آنها بعد از ۳۰ سالگي است. از طرفي افرادي كه پوست چرب و آكنه اي دارند بايد از كرم هاي روز خيلي ملايم و سبك و اصطلاحاً فاقد چربي استفاده كنند اما مصرف كرم هاي شب به اين افراد توصيه نمي شود. بنابراين بهتر است به تجويز پزشك سراغ كرم هاي حاوي اسيد ميوه يا كرم هاي لايه بردار مثل ترتينويين بروند. براي تشخيص اينكه چه نوع كرمي مناسب شماست، بايد به يك متخصص پوست مراجعه كنيد.

۵. ضد آفتاب راز زيبايي


استفاده از ضد آفتاب براي همه افراد در هر سني ضروري است؛ به طوري كه مصرف آنها در همه فصول، حتي در هواي ابري به افراد توصيه مي شود. يادتان باشد كه كرم هاي ضد آفتاب قادرند تا ۹۰ درصد از آثار زيانبار نور خورشيد پيشگيري كنند اما نكته مهمي كه در اين زمينه وجود دارد، مقدار و دفعات مصرف اين محصولات است. در واقع بايد كرم ضد آفتاب را يك ربع تا نيم ساعت پيش از قرار گرفتن در معرض خورشيد و هر بار به اندازه يك بند انگشت روي پوست بزنيد و هر دو تا سه ساعت يك بار آن را تجديد كنيد. همچنين هر نوع پوستي به يك ضد آفتاب خاص نياز دارد و براي خريد يك محصول مطمئن بايد از يك متخصص پوست مشاوره گرفت. براي تشخيص نوع پوست خود كافي است صورت تان را با يك پاك كننده ملايم بشوييد و پس از خشك شدن يك تكه كاغذ را روي پيشاني، گونه ها و چانه خود بكشيد و سپس به آن نگاه كنيد.

اگر روي كاغذ لكه هاي روغني كم و بيش وسيعي مشاهده شود، پوست شما چرب است، اگر اثر مختصري از چربي روي كاغذ بيفتد نشانه اين است كه پوستي معمولي داريد و اگر كاغذ با اصطكاك روي پوست حركت كند و هيچ اثري از چربي روي آن نباشد، نشانه خشك بودن پوست شماست. اما اگر كاغذي كه بر روي پيشاني و چانه و بيني كشيده مي شود چرب ولي كاغذي كه روي گونه ها كشيده مي شود هيچ گونه اثر چربي نداشته باشد، پوست شما از نوع مختلط است.

نكته طلايي ۱: اگر يك ضد آفتاب ۳۰ گرمي فقط براي صورت مورد استفاده قرار بگيرد، بايد تقريباً بعد از ۱۵ بار استفاده تمام شود. پس اگر هر روز از خانه بيرون مي رويد و ضد آفتاب مي زنيد اما بعد از چند هفته هنوز هم كرم تان تمام نشده است به اين معناست كه به درستي از ضد آفتاب استفاده نمي كنيد.

نكته طلايي ۲: محققان مي گويند اشعه هاي ناشي از مانيتور مثل نور خورشيد عمل مي كند. بنابراين اگر مجبور هستيد ساعت هاي طولاني روبروي كامپيوتر بنشينيد، بايد از ضد آفتاب استفاده كنيد.

نكته طلايي ۳: كرم هاي ضد آفتاب حتماً بايد روي پوست و بدون كرم ماليده شوند تا تاثيرگذار باشند اما استفاده از كرم هاي آرايشي روي اين محصولات (پس از گذشت ۱۵ دقيقه) مانعي ندارد.

نكته طلايي ۴: اگر مي خواهيد مشكلات پوستي از قبيل اكنه، لكه هاي تيره و روشن و همچنين چند رنگ بودن پوست تان را مخفي كنيد از ضد آفتاب هاي رنگ كمك بگيريد. اين كرم ها خاصيت پوشانندگي تقريباً بالايي دارند و مي توانند جايگزين كرم پودرهاي سنگين و شيميايي شوند؛ محصولاتي كه به شدت به پوست تان آسيب مي رسانند.

۶. ماسك خانگي جادويي


تحقيقات بسيار زيادي در مورد ماسك هاي خانگي با كرم هاي ميوه اي انجام شده و تاثير مثبت بسياري از آنها نيز به اثبات رسيده است. براي داشتن پوستي زيبا توصيه مي كنيم اين ماسك ها را امتحان كنيد. چون بعد از ۳ تا ۴ بار استفاده بي خيال كرم هاي آرايشي مي شويد و نيازي به آنها نخواهيد داشت.

لوسيون موم براي پوست هاي كدر


يك قاشق غذاخوري موم را درون ظرفي ريخته و آن را روي بخار آب قرار دهيد تا ذوب شود. سپس ۶۰ گرم روغن زيتون و يك قاشق غذاخوري روغن نارگيل به آن اضافه كنيد تا همه مواد به خوبي با هم مخلوط شوند. بعد از گذشت حدود ۲۰ دقيقه اين ماسك طبيعي را از روي حرارت برداريد، دو قاشق غذاخوري آب به آن اضافه كنيد و اجازه دهيد تا ماسك تان سرد شود. استفاده از اين ماسك دو بار در هفته باعث شادابي و رفع تيرگي پوست خواهد شد.

ماسك زردچوبه براي آكنه اي ها


در يك ظرف شيشه اي يك تا دو قاشق غذاخوري ماست را با ۳ قاشق غذاخوري آرد بادام و يك هشتم قاشق غذاخوري زردچوبه و يك قاشق غذاخوري آبليمو مخلوط كنيد تا مواد كاملاً يكدست شوند حالا ماسك ضد جوش تان آماده است و با دو بار استفاده هفتگي از آن همه جوش ها از بين مي روند.
نكته طلايي: اين ماسك حتماً بايد داخل ظروف شيشه اي دربسته و در يخچال نگهداري شود و پس از يك هفته خاصيتش را از دست مي دهد و فاسد مي شود.

سيب زميني و خيار عليه سياهي زير چشم


سياهي زير چشم از جمله مشكلاتي است كه بسياري از خانم ها با آن مواجهند. براي رفع اين سياهي ها نيازي نيست از كانسيلرها يا كرم پودرهاي مضر استفاده كنيد. فقط كافي است روي يك بار و به مدت ۳ هفته يكي از روش هاي زير را امتحان كنيد.

۱. گذاشتن پوست خيار تازه روي پوست به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقيقه
۲. گذاشتن چاي كيسه اي خنك شده روي پلك و پوست زير چشم به مدت ۲۰ دقيقه
۳. استفاده از ورقه هاي سيب زميني خام روي نواحي تيره پوست به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقيقه

همين آرايش، پوست را پير مي كند!

دكتر فريده مهتي پور، متخصص پوست و مو و زيبايي


از جمله مشكلات پوستي كه خانم ها با آن دست و پنجه نرم مي كنند، پيري زودرس، خشكي، لك ها و چين و چروك هاي آن است كه در بسياري از مواقع به واسطه استفاده از محصولات آرايشي به ويژه كرم پودرها و پنكيك ها ايجاد مي شوند. در واقع اين كرم ها در مرحله اول به قسمت سلول هاي سطحي پوست آسيب مي رسانند و در مراحل بعدي مي توانند باعث بسته شدن منافذ پوستي و بروز آكنه شوند.

همچنين درماتيت (التهاب پوستي) تماسي آلرژيك، يك مشكل شايعي است كه به واسطه مواد آرايشي پوست ديده مي شود و عوارضي مانند قرمزي، تورم، خارش، جوش هاي چركي، و... را ايجاد مي كند.

درماتيت تماسي تحريكي را نيز نبايد ناديده بگيريم. در واقع پوست سالم يك سد دفاعي عالي براي بيشتر موادي است كه در لوازم آرايشي يافت مي شود. حالا اگر پوست خيلي خشك يا زخمي باشد، شكاف يا محل باز زخم اين سد دفاعي را از بين مي برد و سلامت پوست را به خطر مي اندازد.
البته نگهدارنده هايي كه در ساخت مواد آرايشي استاندارد استفاده مي شوند، تا حد زيادي از رشد قارچ ها و باكتري ها كه باعث عفونت پوستي مي شوند، جلوگيري مي كنند اما استفاده مداوم از اين محصولات بروز چين و چروك و پيري زودرس پوست را به همراه دارد. بنابراين توصيه مي شود كه مصرف كرم هاي آرايشي را تا حد ممكن كاهش دهيد و در صورت استفاده حتماً از انواع استاندارد با پايه گياهي و سبك استفاده كنيد و پيش از خواب نيز صورت تان را با پاك كننده هاي مناسب و شوينده هاي مخصوص تميز كنيد.

تندرستي/ شماره ۱۲۵/ مهر ماه ۹۲/ پريسا اصولي/ صفحه ۳۴

غیر قابل انتشار: ۵۱
انتشار یافته: ۹۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۸
1
0
سلام پوست صورتم خیلی جوش مشکی میزنه هرنو ماسک وویتامینه استفاده کردم ولی تاثیر نداشته .کسی هست کمکم کنه.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
1
0
سلام برای جوشت از داروهای دست ساز دکتر موسی فرزاد مهر استفاده کن حتما جواب میده
ادرسشم داروخانه نوبل روبروی پارک شریعتیه
سارا
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
1
2
همه ی ما می تونیم به جای کرم پودر ها از ضد افتاب استفاده کنیم
ساناز
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
1
1
من محلول دتول زدم ب پوستم خیلی ج داد ی دونه جوشم ندارم دیگه فقط خیلی صورت میسوزه ونباید بره توچشمت امتحان کنین
زلزله
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۴
0
1
بمیر
شیرین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
1
1
سلام. من 48ساله هستم پوستم بین نورمال و چرب است. ارایش صورتم را با صابون لوکس میشویم. به نظر شما کفایت میکند؟
آقای کتر حسینی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۳
3
3
سلام. من الان 8 سال که در این زمینه کار میکنم من به همه ی شما روزی 8 لیوان آب را برای پوستی زیبا پیشنهاد میکنم و هم چنین شستشوی صورتتان با تفاله تازه لیمو هم چنین جوش شیرین میتواند به شما کمک کند اگر پوستتان خوب شد برای من دعا کنید
فایزه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۴
1
0
اقای دکتر حسینی میشه بفرمایید جوش شیرین رو واسه چی و چجوری استفاده کنیم؟؟؟
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
1
0
اقای دکتر جوش شیرینو چطور استفاده کنیم؟
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
1
0
اقای دکتر ضد افتاب اِلارا خوبه؟
لی لی
United States
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
0
1
من 29 سالمه و میخواستم بپرسم برای لک های قهوه ای کمرنگ در نواحی بالای بینی و تقریبا زیر چشم که بعد از بارداری به وجود اومده راه حل چیه راهنمایی کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۲
1
0
سلام اگه میشه ماسکی را برای پوست های معمولی و جوش دار ارایه بدین با تشکر
دکترنسیم
United States
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
1
1
سلام من به مراجعه کنندگام برای پوست چربوجوش سر سیاه صابون ضد چربی با گیاه بومادران رو مینویسم
الناز
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۷
0
1
شرو ورررر
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۱
1
0
باعرض سلام وخسته نباشید لطفا ضدآفتاب های طبیعی رانام ببرید،باتشکر.
تنها
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
0
1
من 14 سالمه و سیاه پوستم دوست دارم پوستم سفید شود چکار کنم
bikaar
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۹
1
1
سلام
من خودمم زياد جوش ميزدم الان بهترشدم:
صورتمو با شامپو بچه ميشورم,ميوه و سبزى زياد ميخورم, شيرينى کمتر ميخورم,روزى يه ليوان شير ميخورم جوش هام خيلى بهتر شدن اما لکه هاى قرمز ريزى زيرپوستم هستن اگه کسى راه حلى براش داره ممنون ميشم بگه :(
حجامت تاثيرى داره ؟!عايا؟!
اينم ايميلم هرکى جواب بده ممنون ميشم:pegah.hajizade@gmail.com
اکرم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
1
1
دوستای گلم من پیش بهترین متخصص پوست دکترزهراعباسی رفتم توصیه هاوداروهای ایشون اب فراوون وسبزیجات بخورید
درهفته از قرصهای ویتامین سی وای استفاده کنیدچندبار
کرم مرطوب فقط اون اصلا چررب نیست فقط اب رسانه عالیههه بزن حالشوببر دروچشم الواژاون چشات روشن میشه وضدافتاب هم گفت هرچی به صورتت ساخت این دیگه چیزی که خودت باید انتخاب کنی گفت ضدافتا ودربندایرانی وخارجی وگرون وارزونش نباش فقط بهت بسازه وبرای لک های پوستی ضدلک اورایاژوبرای جوش ها ضوجوش نوابا آاهان برای دورچشمم ضدافتاب جداداد خدایی پوستم مثل اینه شده اصلا حال میکنم بدون ارایش اینقدکه نگو بریدپوستتون خوب کنیدمن بشخصه ازاین ادمام که سالی یک پن کیک کلا استفاده میکنم ازارایش پوست متنفرم دنبا هرچیزی طبیعی اش هستم
نفس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
1
1
سلام من 14 سالمه می خوام پوست سفید داشته باشم
گیلدا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۳
0
1
سلام دوستای خوبم من برای کک و مک صورتم خیلی دکتر رفتم خوب نشده اگه داروی خاصی میشناسین معرفی کنید ممنونم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۰
1
0
فروغ
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۵
1
0
با سلام
اگر آفتاب سوختگی دارید از ماست سرد استفاده کنید واقعا تاثیر مثبت داره ماست سرد کم چرب رو به تمام صورت بمالید.
حتما از ضدآفتاب استفاده کنید.
بعد از آرایش صورتتان را کامل با آب و صابون بشویید مخصوصا بعد استفاده از کرم پودر ها و پنکک
معصومه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
0
1
به نظر من تمام این دارو های ضدجوش الک پلکین پس استفاده نکنید بهتره
الناز
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
0
1
میسی .
ستیا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
1
1
باسلام اگر کسی جای جوش و جوش دارداز روغن شتر مرغ مخصوص پوست استفاده کند................
من که نتیجه گرفتم شاید شما هم بگیرید......
.
.
امیدوارم نتیجه بگیرید.........
shق ا ی ق
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۲
2
1
اصلا ......................دوست .................... ندارم.............این ....................دروغ هارووووووووووووووووووووو
مهسان
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۳
0
1
سلام میخام بدونم چرا پوستم چروک میشه با اینکه همش کرم مرطوب کننده نیوا استفاده میکنم راستینظر شما در موردسلول درمانی پژهشکده رویان در مورد بیماری سالک چیه
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
2
0
سلام
به نظر من برای اینکه از شر جوش و هر گونه لکی بخواهید خلاص شوید باید تغذیه تان را با توجه به طبع تان اصلاح کنید به یک پزشک طب سنتی مراجعه کنید
ناشناس
Japan
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
1
2
سلام،ورزش مداوم...دوش اب ولرم...نوشیدن آب حداقل 8لیوان در روز...استفاده از سبزیجات و میوه جات در دراز مدت تاثیر چشمگیری روی شفافیت و شادابی پوست میزاره
فاطمه
United States
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۱
1
0
سلام منم بیماری سالک یا ویتیلیگو دارم سلول درمانی سرطان اوره من نور درمانی یا فوتودرمانی میکنم ان.... خوب شین
مریم
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
2
سلام من صورتم چرب و جوش داره دیگه دارم دیوووووونه میشم هیچ دارو و درمونی هم کمک نمیکنه خواهش میکنم راه حلی دارید بخاطر خدا بهم بگیییییییید اعصابم خورده اینم ایمیلمه مرسی maryamhony@yahoo.com
نگین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۶
2
1
سلام
میخواستم بپرسم ک استفاده از کرم پودر روی کرم ضد آفتاب ضرر داره؟
جلال
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۹
0
2
براي دانه هاي سياه روي پوست بايدچيكاركنم
شیما
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۰
0
1
سلام ایا کسانی که جوش دارند ضد افتاب بزنند صورت رو چرب نمیکنه؟؟؟
نرگس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۳
1
0
سلام,میخواستم بدونم آیا ویتامین ADچه نفع وضرری برای پوست صورت دارد؟
زهرا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
1
1
به نظرمن حجامت برای ازبین رفتن جوش صورت عالیه ازراههای طبیعی میشه زیباشد
پژمان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
1
0
من ب همه کسایی ک جوش وجای باقی مونده از جوشو اکنه دارن محصول فوقالعاده بی ان وی ایتالیا ک فناوری نانو سامی داررو پیشنهاد میکنم.البته فقط از طریق نماینده های فروش پنبه ریز میتونید تهیه کنید بیرون بهیچ وجه پیدا نمیشه.خودم استفاده کردم بعد یک ماه از شر جوش های چند سالم راحت شدم
saba
United States
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
0
1
slm vase jay josh chikar konam ?vaghti daro masraf mikonam mire ama baz josh mizanam jasham k nemire mitonid rahnamaee konid?
یلدا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۳
0
1
چند وقت پیش بالای لبم قرمز شد الان بدتر شده و انگار سوخته کسی نمودنه چکار باید بکنم؟؟؟؟
شهره
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
0
سلام. من 21 سالمه پوست معمولی و نسبتا چربی دارم که هرازگاهی جوش میزنه یه کرم ضدافتاب رنگی خوب میخاستم بهم معرفی
کنید که به مرور زمان پوستمو روشنتر کنه ،مرسی .


زهرا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
0
4
استفاده از کرم ضد آفتاب رنگی برای پوست ضرری نداره؟
yeki
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۶
0
4
خواهش میکنم بگید چیکار کنم پوستم سفید تر شه؟؟؟؟؟؟
معصومه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۸
1
2
سلام من پوستم چربه و جوش میزنه بعداز خوب شدن جاش به صورت لکه های قهوه ای میمونه لطفا اگه ضد لکی خوب باقیمت مناسب میشناسید بهم بگید .
شیدا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
0
1
سلام . پوست من انقدر خشکه که بعضی وقتا ازش خون می زنه . جی کار کنم ؟؟؟
شیدا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
0
1
سلام . پوست من انقدر خشکه که بعضی وقتا ازش خون می زنه . جی کار کنم ؟؟؟
ساتا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
1
0
سلام معصومه عزیز برای پوست خودم که چربه وجوش داشتم صابون ان جی گرفتم اما روز سه یا دو بار بزن تادوهفته بزن ترس پوست را میبینی راستی هتا سفید میکند هرکی این صابون را استفاده کرده پاسخ دید
ساتا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
1
0
سلام معصومه عزیز برای پوست خودم که چربه وجوش داشتم صابون ان جی گرفتم اما روز سه یا دو بار بزن تادوهفته بزن ترس پوست را میبینی راستی حتی سفید میکند هرکی این صابون را استفاده کرده پاسخ دید
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
1
0
باسلام محلول کلیندامایسین واقعا جواب میده و جوش هارو کاملا خشک میکنه
ياسمين
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
1
0
سلام شيدا جان از كرم شير بز استفاده كن. معجزه ميكنه
مینا
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۷
0
1
سلام من صابون ان جی استفاده کردم صورتم بیشتر جوش زد
حمید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
0
1
سلام برای یک دست شدن پوستم باید چکار کنم...
س
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۷
0
1
سلام خوبید من صورتم جوش داره کسی منو نمیبره دکتررررررررررررررررررررررررر
الهه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۲
0
1
سلام دوستان خوبم
پوست من چربه از ضدآفتاب ellaro30%فاقد چربی استفاده میکنم خیلی راضی ام پوشش دهی اش هم خیلی خوبه پوستمو هم کاملا مات میکنه
برای جوش هم صابون مدی پن توصیه میکنم رنگ نارنجیشو خیلی خوبه.
هجیر رگباری
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۶
0
0
سلام من صورتم خیلی سفید بود چند وقته سیاه وجوش ولک دار شده لطفا بگین چیکار کنم
elham
Netherlands
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
0
0
من محصول بی ان وی ایتالیا رو استفاده کردم وهمون طورکه دوستمون گفتم هیچ جا گیرتون نمیاد الا خود نمایندگی واین بخاطراین هست که هیچ جا گیر نمیتونید بیارید که محصولات اصل رو از خودشون بگیرید وجواب دهی داشته باشه چون اگرمحصول رو بدن تو بازاریه مدت بعد تقلبی میشه ولی محصول خیلی خوبی هست
فاطمه ندیمی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۱
0
0
سلام من زالو رو برا روشن شدن پوست پیشنهاد میکنم ولی اینا همشون موقتیه
صابون وکرماهم همینطور
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۱
0
0
سلام لک های قهویی روی صورت که با ماسک و کرم شب هم خوب نمیشن حتی با کرم شب که متخصص پوست تجویز کرد بدتر وپر رنگتر روی بینی وطرافچشم شد چه باید کرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۱
0
0
سلام جناب دکتر من کرم لایه برداراستفاده کردم میخواستم بدونم حالامیتونم ماسک جوانه گندم بزارم یا چون ازکرم لایه برداراستفاده کردم نمیشود
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۳
0
0
زینب
Afghanistan
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
0
0
سلام من زینب هستم از افغانستان
من از کریم داکتر زیلا استفاده میکنم بسیار پوستم ملایم ساخته میخواهم بدانم که استفاده زیاد از این کریم ها اثر بدی به پوست صورت ام نمی گذارد در اینده
وقتی به دفتر کار خود میروم از این کریم استفاده میکنم
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۱
0
0
سلام دکتر من نوجان 15 ساله ام که پوستم روز به روز سیاه تر میشه چه کار کنم پوستم دوباره سفید شه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۸
0
0
هرشب گذاشتن خیار بر روی لکه های قهوه ای ک براثرجوش بوجود میادخیلی خیلی خوبه بمدت 2ماه هرشب استفاده کنی ازبین میره خیار رو رنده کنی بمدت 20دقیقه رو صورت بمونه.
نادیا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۸
0
0
من پیشانی وپشته لبم چروک میشه باید چکار کنم من ۳۳ سالمه
هستي
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
0
0
سلام
لطفا در مورد سياهي دور چشم راهنماييم كنيد
ممنونم
بهار
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
0
0
سلام
اگ ميشه ضدافتاب خوبي براي پوستاي چرب معرفي كنيد
زیبارو
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
0
0
سلام دوستان
من چند سالی بود درگیر مشکل جوش بودم که واقعا اعصابم خورد کرده بود
.رفتم ی دکتر خوب که با دوره قرص ایشون صورتم کاملا صاف شده بزنم به تخته
احمدحسین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
0
0
روی گونه هام وبینیم لکهای قهوه ای زده.الان 5ساله که هرراهی رو امتحان کردم فایده ایی نداشت.تقریبا یه ماه پیش از صابون وکرم گوری دارم استفاده میکنم که خدارو شکر تاثیر خیلی خوبی داره......
الینا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
0
0
سلام من پوست گندمی مایل به سفید دارم اما دوست دارم پوستم سفید وشاداب باشه چه راهی را به من پیشنهاد میکنید
مريم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
0
0
سلام من تازه از كرم روز ميخوام استفاده كنم و ٢٤ سالمه،خواستم بدونم وقتي ميزنيم كي بايد از روي پوست پاكش كنيم؟
مريم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
0
0
سلام من تازه از كرم روز ميخوام استفاده كنم و ٢٤ سالمه،خواستم بدونم وقتي ميزنيم كي بايد از روي پوست پاكش كنيم؟
مبینا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
0
0
سلا م بهتون پیشنهاد میکنم صورتتون رو با اب و ابلیمو بخار بدید برای پوست خشک معجزس
نسرین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
0
0
سلا م من پوستم لک زیادی گرفت باید چکار کنم
ستاره خاموش
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۲
0
0
منم جاى جوش فرو رفتكى دارم جيكار كنم افسرده شدم
هلما
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
0
0
سلام به همه دوستان نظرتان درباره محصولات جوانسازی سینره چیه؟کسی میمونه جوابم بد ه؟ه آیا میمونه با نوع خارجی رقابت کنه
سوگند
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
0
0
من پوستم چرب خیلی ازچه صابونی استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
selin
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۱
0
0
اقایه دکتر من پوسستم بعد اصلاح جوش میزنه اگه سیب زمینی یا یخ یا اب نمک استتفاده کنم چی میشه تاثیری داره
سما
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
0
0
سلام .منم صورتم جوش داره از قرص داکسی سایکلین استفاده میکنم ب مدت چهارماه و صابون سفیداب سیدعطار.هرروز صب جوش شیرین رو یا اب مخلوط کنید و ب ارومی روی صورت به مدت یک دقیقه ماساژ بدین بعدش از مرطوب کننده استفاده کنید.قبل از خواب هم خیار رو رنده کنید و ب مدت ۲۰دقیقه روی پوست بزارید و بعد از شستن مرطوب کننده بزنید.
سما
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
0
0
راستی قرص داکسی سایکلین رو ماه اول هر ۱۲ساعت یکی با اب زیاد و ماه دوم و سوم یه روز در میون و ماه چهارم هفته ای دوتا استفاده کنید
زینب جوووووون
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
0
0
سلام من 16 سالمه . قبلنا پوستم خیلی صاف بود اما از وقتی کرم پودر و پنکیک استفاده کردم صورتم شروع کرد ب جوش زدن . منم همرو ترکوندم . الانم جاش قهوه ای شده . خواهشااااا کمکم کنید .
خاطره
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
0
0
سلام من صورتم جوش زده وچربی هم میده چه ضدآفتابی برام خوبه که تجویز کنم؟؟؟؟
خاطره
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
0
0
سلام من صورتم جوش زده وچربی هم میده چه ضدآفتابی برام خوبه که تجویز کنم؟؟؟؟
نسرین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
0
0
سلام ممنومن از معلوماتتون من جلد صورتم خیلی خشکه ده سال پیتر به نظر میرم چه باید انجام بدم
نسرین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
0
0
سلام ممنومن از معلوماتتون من جلد صورتم خیلی خشکه ده سال پیتر به نظر میرم چه باید انجام بدم
Shaparak
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
0
0
سلام،من پوستم خیلی خشک وحساس هست وازصابون نمیتونم استفاده کنم ومرتب روغن زیتون وگلیسیرین به پوستم میزنم وخشکی وزبری صورتم خیلی بهتره،کسی میدونه بایدازچه صابونی برای رفع چربی روغن ازصورتم استفاده کنم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
0
0
من پوستم زیادسیاهنیست میخواستم یکم دیگه سفیدبشه بدون هرگونه اوارزچیزی سراغ دارید
الهام
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۹
0
0
با سلام بی زحمت ی ضدآفتاب خوب واسه پوست چرب و مختلط و جوش دار معرفی کنید .... سپاسگزارم
مهتاب
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۶
0
0
سلام ماسک زردچوبه چقد باید بمونه روی پوست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون از مطالب مفیدتون
مهیار
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۹
0
0
سلام من به علت قرار گرفتن در افتاب پوستم صورتم سیاه شده چکار کنم این سیاهی برطرف شه و رنگ طبیعی صورتم برگرده چه چیزی استفاده کنم و همینطور برای روشنی پوست از چه کرم و چه صابونی استفاده کنم؟لطفا جوابمو بدین این هم ایمیلم ممنون میشم sry4232@gmail.com
سحر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۸
0
0
برا جای جوش چی خوبه؟!
badri
United States
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
0
0
سلام من تاره از پن روشن کننده استفاده کردم دو سه روز دیدم لکه های قهوی کنار لب ودماغم انداخته وپوستم بدجور خشک کرده چکار کنم ب حالت اولیه برگرده
آیدا
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
1
0
سلام ببخشید ایا پن ویرگو خوبه ؟
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی