امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۴۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۴
تعداد نظرات: ۳۱ نظر
سخنان منتشر نشده و تکان دهنده وزیر نفت/ اختصاصی خرداد

وقتی رئیس جمهور روحانی گریه می کند!

کشور ما به سرعت میتواند کشور اول منطقه باشد ولی در این سالها مکررا نزول کردیم شعارها بزرگ عمل ها خراب، چرا مردم ما هر روز باید فقیر تر شوند چرا باید همه ...... یک زمانی بود که حدود صد هزار نفر در عسلویه کار میکرند و محتاج کسی نبودند چرا باید امروز به این روز بیفتند و تمام توسعه کشور را به هم بریزیم و شعار بدهیم

سرویس سیاسی خرداد: پنجشنبه شب هفته گذشته در سالن اجتماعات باشگاه نفت، فارغ التحصیلان دانشگده صنعت نفت در جلسه ای با حضور بیژن نامدارزنگنه یاد و نام شهید تندگویان را با حضور خانواده وی گرامی داشتند.

به گزارش خرداد در این مجلس که در ابتدای آن دختر شهید تندگویان با قرائت دکلمه ای فضای مجلس را متاثر از سخنان خود کرد، تنی چند از میهمانان نیز به سخنرانی پرداختند و در انتهای مراسم نیز لوح تقدیری از سوی دانش آموختگان صنعت نفت به بیژن زنگنه اعطا گردید.  

 گفتنی است وزیر نفت دولت تدبیر و امید نیز در لحظاتی ازسخنانش بغض کرده و فضا را متاثر از این شرایط کرد. وی سخنان صریح و انتقادات آشکاری را نسبت به رویکردها و عملکردهای دولت پیشین در حوزه نفت ابراز داشت. متن و فحوای سخنان تکان دهنده وزیر نفت در این مراسم در رسانه های خبری انعکاس نیافته و اکنون خرداد بخش هایی از آن را منتشر می کند.    

 

وزیر نفت دولت یازدهم با اشاره به فضای معنوی جلسه در ابتدای امر خاطر نشان کرد: اسم شهید تند گویان همواره من را تحت تاثیر قرار میدهد، حالا که این اسم مبارک همراه است با حضور خانواده بزرگوار وارزشمندش و همچنین دوستان و هم رزمانش  انسان بیشتر تحت تاثیر قرار میگیرد. اینکه در قران آمده است کل من علیها فان. این معنی اش بسیار بسیار مهم است . همه فانی میشوند ولی آنچه که می ماند وجه رب است این بدین معنی نیست که همه می میرند و فقط خدا می ماند . وجه رب با الله فرق دارد . وجه رب یعنی صورت خدایی، آن چیزی می ماند که صورت و وجه ربوبی دارد . همه چیز از بین می رود و فقط وجه رب باقی می ماند و امروز هم ما می بینیم سی و سه سال است از زمان عمر شهید تند گویان می گذرد ولی ایشان زنده هستند و راه ایشان  زنده و انچه که موجب سر افرازی جمهوری اسلامی بوده همان وجه الربی است که  در رفتار و منش شهید تند گویان بوده است.

به گزارش خرداد وزیر نفت در ادامه سخنانش تصریح داشت:  تند گویان یک انسان شریف بود نه تنها خودش بلکه خانواده اش  پدر و مادر بزرگوار مرحوم اش  و همه خانوادش اینها همه بدون ریا کاری و بدون اینکه بخواهند چیزی جز خدا را در نظر داشته باشند برای خدا کار کردند  وبه همین دلیل هم یادشان و حرفشان زنده مانده است و امروز این همه  دوستانشان برای زنده نگه داشتن یاد شهید تند گویان  اینجا هستند، این دوستان شهید تند گویان را الگوی خودشان میدانند و  من افتخار میکنم  که جایی قرار دارم که شهید تند گویان بوده است.

 گرچه من سعادت آنرا نداشتم که از خونم و جانم بگذرم و من کسی نیستم که رنجهایی را که شهدای ما و اسیران ما برای اعتلای جمهوری اسلامی  تحمل کرده اند ترسیم کنم و هیچ کس نمیتواند بفهمد  جز خودشان و خود ایشان و ما فقط چیزی را از دور می شنویم آنها از جانشان مایه گذاشتند ما هم باید از آبرویمان برای اعتلای کشورمان مایه بگذاریم برای عزت جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ای که هزاران نفر مانند این شهیدان را داده تا اینکه ما اینجا بنشینیم و اجازه ندهیم که از نام شهدایمان عده ای کاسبی کنند.

زنگنه در ادامه پیرامون حفظ و اعتلای نام شهدان تصریح داشت:  اجازه ندهیم کسانی به نام شهیدان حقه بازی را بیندازند.امروز کشورمان به اعتدال و تدبیر نیاز دارد امروز عزت شهدا این است که عزت ایران حفظ شود اگر ایرانی حسرت بخورد به چیز هایی که یک مشت انسان ناچیز در دنیا به دست آورده اند ما خیانت کردیم به نام شهید تند گویان و خانواده شهید تند گویان و سایر شهدا . پدر و مادری که فرزندشان را از دست میدهند همسری که شوهرش را از دست میدهد چه قدر سختی می کشد ما امروز وظیفه داریم اعتلای جمهوری اسلامی به هر شکلی تامین کنیم از هر  چیز که لازم است ولو زندگیمان را بگذریم تا اینکه این اعتلا به وجود بیاید و این اعتلا به وجود نمی آید مگر با اقتدار و اعتدال و تدبیر و کار خستگی ناپذیر و دوری ازکاسبی از نام شهدا و سوء استفاده از نام بزرگان.

بیژن نامدار زنگنه با انتقاد از تهمت زنی ها و بداخلاقی های سیاسی آن را در راستای منویات و خواست شهدا و خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ندانسته و در ادامه تصریح می کند: طوری اقدام کنیم که هر ایرانی افتخار کند به ایرانی بودنش  چون هر روز نسبت به دیروزش بهتر شده، جمهوری اسلامی ای که مدیران ارشدش باید سمبل درست کاری و راست کرداری باشند. ما هیچ راهی نداریم جزء این راهی که شروع کردیم، همه ما باید تلاش بکنیم تا کسی نتوانند به نظام و کشور آسیب بزند. کشور ما  به سرعت میتواند کشور اول منطقه باشد ولی در این سالها مکررا نزول کردیم شعارها بزرگ؛ عمل ها خراب، چرا مردم ما هر روز باید فقیر تر شوند چرا باید همه ...... یک زمانی بود که حدود صد هزار نفر در عسلویه کار میکرند و محتاج کسی نبودند چرا باید امروز به این روز بیفتند و تمام توسعه کشور را به هم بریزیم و شعار بدهیم

به گزارش خرداد وی در ادامه سخنانش تصریح داشت: با شعار نمیشود کشور را پیش برد با شعور و خرد باید کشور را پیش برد. چرا در این کشور آدمهای صالح و توانمند باید کنار گذاشته شوند و یکسری افراد که در هیچ جا کار جدی به آنها داده نمیشد، باید کارها را به دست بگیرند؟ خوب معلوم است که کارها خراب می شود. این خلاف سنت خداست که خراب نشود

زنگنه با اشاره به سنت الهی اعتدال تصریح می دارد: ، خداوند همه چیز را بر مبنای عقلانیت و اعتدال گذاشته است، خدا اصلا قراری با بندگانش خلاف عقلگرایی نگذاشته است البته من باید عرض کنم که در این چند ساله خیلی ها از جوانی شان و از آبرویشان برای جمهوری اسلامی گذشتند و ما هم باید بگذریم، چه شهید تند گویان که چشم و چراغ صنعت نفت بوده و چه ما.

 زنگنه در این بخش از سخنانش به خاطره ای اشاره کرده و می گوید:من یک بار رفتم و به خانواده شهدا سر زدم، در جنوب شهر جایی که بعد از منزل آنها دیگر هیچ چیز جز زمین کشاورزی نبود، من پرس و جو کردم، آن شهید یک زن و بچه داشت و دیگر هیچ کس را نداشت و بعد هم شهید شده بود. خوب این اعتماد به ما کرده بود، فکر کرده بود ما راست میگوییم ما درست میگوییم  ما می خواهیم یک آینده خوب را برای  اینها بسازیم، ما می خواهیم  برای اعتلای اخلاق کار کنیم نه اینکه اخلاقیات را زیر پا بگذاریم.

وی در ادامه با انتقاد از رفتارهای چند سال گذشته می گوید: خوب تا یک زمانی علی رغم  بالا و پایینی هایی که بود جریان کشور  رو به پیشرفت بود، ولی از سال  84 به بعد یک وقفه ای به ما وارد شد، ما نباید دیگر در گذشته سیر کنیم، افراطی گری همیشه باید محکوم بشود و همیشه باید با تحجر مبارزه کرد و ما نباید دراین بمانیم. خداوند به ما فرصت داده و ما باید از این فرصت برای اعتلای کشورمان استفاده کنیم ما باید طوری رفتار کنیم که دیگران پیشرفت ما را ببینند.

زنگنه در این بخش از سخنانش با ذکر یک خاطره دیگر بحث را ادامه داده و می گوید: من یک روز پیش امیر قطر رفتم  و امیر قطر به من گفت من حسادت میخورم و غبطه میخورم به آنچه که شما در پارس جنوبی  دارید انجام می دهید. ما باید دوباره کاری بکنیم که دیگران به ما غبطه بخورند. البته رهایی ما از مشکلاتی که برای کشور به وجود آمده بود با دعای خانواده شهدا و تلاش عده ای صورت پذیرفت، انشا الله همه با هم در راه شهید تند گویان باید جلو بریم  و صنعت نفتی داشته باشیم که دیگران حسرت ما را بخورند.

وزیر نفت در ادامه سخنانش به نکته ای تلخ اشاره کرده و می گوید:  من به صراحت میگویم وضعیت امروز کشور ایران از نظر شرایط فروش نفت و مقدار فروش نفت و استفاده از پول، از شرایط دوران جنگ بسیار سخت تر است و ما باید با تدبير جلو برویم و جامعه را توجیه کنیم چه خطراتی هنوز هست. آنهایی که خطر ساز بودند همچنان درصدد این هستند که چوب لای چرخ مدیریت کشور بگذارند.

 شیخ الوزرای روحانی با اشاره به تاثر رئیس جمهوری پیرامون یک رویداد ناگوار، می گوید: چند روز پیش آقای روحانی گفتند که من خیلی متاثر شدم. ایشان گفت یکی از وزیران پیشین آمد پیش من و به من گفت که من رفتم امارات و خواهش کردم و یک مقدار پول از آنها گرفتم و آوردم ایران، آقای روحانی گفتند ایشان وقتی که رفتند من نشستم و گریه کردم که کشور ما به کجا رسیده که وزیر ما باید برود و از یک شیخ اماراتی خواهش بکند که چهار قران پول به ما بدهد برای امور جاری کشور. این عزت ماست؟

وی در ادامه سخنانش  با انتقاد از واکنش های داخلی به دیپلماسی دولت روحانی، می گوید:  امروزه میگویند صداقت آمریکایی، آخر یعنی چی صداقت؟! اصلا در سیاست خارجی صداقت یعنی چی؟! پیامبر اکرم (ص) فرمودند: الحرب و کل خدعه، جنگ کلش خدعه است. سیاست خارجه هم ادامه بدون خون ریزی همان نبرده،تمامش خدعه است. اصلا صداقت آمریکایی یعنی چی؟ اصلا کی گفته آمریکا صداقت داره؟  اصلا کسی که فکر کنه که در سیاست خارجی باصداقت باید رفتار کرد اصلش بر حماقت است.   هیچ برادری و دوستی ای در سیاست خارجی نیست الا اینکه منافع خودت را تامین کنی اگه با کسی  دوستی یا دشمنی برای اینکه منافع خودت را تامین کنی.

 

زنگنه دربخش پایانی سخنانش میگوید: چرچیل در جنگ جهانی دوم گفت ما با شوروی متحد میشویم  خیلی ها گفتند شوروی تا دیروز در مقابل مابود حال چه شد که دوست ما شد. چرچیل پاسخ داد: بریتانیای کبیر هیچ دوست و دشمن دائمی ندارد فقط منافعش برایش دائمی است. آنکه میخواهد با ما مذاکره کند بخاطر منافع خودش است نه منافع من، ما خیلی باید ساده باشیم که فکر کنیم آمریکا به دنبال منافع کشور دیگری است، البته در زمان مذاکره یک جاهایی با هم اشتراک پیدا میکنیم مثلا ما با عربستان و عراق رقیبیم ولی وقتی در اوپک می نشینیم در زمان هایی یک نقاط اشتراکی داریم.  اصلا این حرفها را از کجا می آورند که آمریکا صداقت نداره  اگه کسی فکر میکنه آمریکا در مورد ما صداقت داره خودش در اشتباه است.  قرار نیست که همه  یا باید با ما دوست یا دشمن باشند و حد میان هم ندارد، وسط دوستی و دشمنی هزاران منافع است که ما می توانیم از آن استفاده کنیم و هیچ چیز جز منافع ایران و ایرانی نباید برای ما مهم باشد.   

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳۱
عمو جون
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
درود بر ژنرال كابينه دولت تدبير و اميد.بنده هم به عنوان يكي از فارغ التحصيل دانشگاه نفت از سياست هاي دولت دكتر روحاني و مهندس زنگنه حمايت ميكنم.انشاله ايران عزيزمون رو در اوج ببينيم و نهايت تلاشمون رو به عنوان سرباز وطن ميكنيم
ناشناس
Sweden
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
کاش فایلهای تصویری این سخنرانیهارو که صددرصد ظبط شده وبسیار تاثیر گذارتر وگویا تراز فایلهای نوشتاریست درسایت میگذاشتید.در قرن 21 وپیشرفت تکنولوژی چرا از امکاناتش خوبش استفاده نمیکنید؟دولت داره حداقل استفاده رو از امکانات ومحبوبیتی که داره میکنه واین واقعا حیف وعیب بزرگیست.
الهی
Sweden
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
طفلی به نام شادی
دیریست گم شده است
با چشم‌های روشن براق
با گیسویی بلند به بالای آرزو
هر کس از او نشانی دارد
ما را کند خبر
این هم نشان ما
یک سو خلیج فارس
سوی دگر خزر

شفیعی کدکنی
امیدواریم دولت تدبیر وامید تحت مدیریت دکتر حسن روحانی طفل شادی را دوباره بتونن به ملت هدیه بدن گرچه فعلا که خبرهای خوبی از بازگرداندن این طفل نیست.خوشحالم که کشورم وزیری مثل زنگنه بزرگ داره.
طیبی
Romania
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
خدا وزرایی مثل آقای زنگنه را برای کشورمون نگهداره.واقعا باید خون گریست.دراینجاباید از کسانیکه فکر وذکرشان چوب لای چرخ گذاشتن دولته ویا اینه که آیاشعار مرگ برآمریکا باید بدهیم یا ندهیم ویا اینه که فضای فرهنگی وهنری کشور چرا باید کاملا آزاد بشه یا اینه که بعضیها درکشور بدحجاب هستندویا اینه که تک خوانی خانمها میتواند برای آقایان هم آزاد بشه یانه ویا اینه که شیردال اهدایی حقیقیه یانه بایدپرسیدآیامیدانید که ما رتبه نخست فرسایش خاک درجهان را داریم ؟؟!!آیامیدانیدبرداشت چوب و زغال در کشور ما غوغا می کند؟؟!!آیامیدانیدپاکستان برداشت از جنگل‌های داخلی را متوقف کرده و آنچه احتياج دارد از خارج واردمیکند؟؟!آیامیدانیدپاکستان با 140میلیون جمعیت موفق شد جنگل‌هایش را در عرض 50 سال از 5 میلیون به 11میلیون هکتار برساند. ما اما تا توانستیم از دست دادیم ودرحال از دست دادنیم وتا پنجاه سال دیگر حتی یک مترجنگل نخواهیم داشت؟؟آیامیدانید باخشکسالی قریب الوقعی که درکمین کشوراست درسالهای نه چندان دور حداقل چهل میلیون ایرانی باید از سرزمینهای خشکسال برای زندگی مهاجرت کنند؟!آیا میدانیدایران با اینکه کشوری صنعتی نیست آلوده ترین شهرهای جهان را دارد وآلوده ترین شهرجهان درایران است؟آیامیدانیدبر طبق آخرین تحقیقات سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا دلیل اصلی سرطان و مرگ و میر ناشی از آن در جهان است؟!آیامیدانید رتبه نخست تورم درجهان(تازه باآمارهای رسمی اعلام شده یعنی42.3درصد) تعلق به کشور ما دارد؟!؟آیامیدانیدافت سطح آب هاي زيرزميني و بحران آب در استان خراسان رضوي فاجعه بارتر از خشکيدن درياچه اروميه است؟! آیامیدانیدزیان هر روز تاخیر در توسعه پارس جنوبی را 100 میلیون دلاربرای کشوره؟!!.آیا میدانید مهاجرت جوانان کشورونخبگان به کشورهای توسعه یافته سالانه چه خسارت هنگفتی به کشورمامیریزد وچه سودی نصیب آن کشورها میکند؟!آیا میدانید اگربخواهیم مشکلات خیلی بزرگ وبزرگ کشوررا لیست کنیم حداقل بیست برابر این نظر باید بنویسیم؟!آیا میدانید مطابق آمار مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در محدوده بحران‌زا قرار دارد؟آیامیدانیدهمه این مشکلات درکشوریست که رتبه نخست گازطبیعی ونفت درجهان را داردودر استراتژیک ترین نقطه جهان واقع است ؟!اگر همین امروز بحثهای خنده دار وبی خاصیت را کنار بگذاریم وشروع کنیم به ساختن ایران باز دیر است...زنگنه: آقای روحانی گفتند ایشان وقتی که رفتند من نشستم و گریه کردم که کشور ما به کجا رسیده که وزیر ما باید برود و از یک شیخ اماراتی خواهش بکند که چهار قران پول به ما بدهد برای امور جاری کشور. این عزت ماست؟:(
پرهیزگار
Canada
|
۰۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
دست اندرکاران اموردرکشورعزیزمابه دوگروه تقسیم میشوند1:درراس آنها رهبرمعظم انقلاب به همراه یارومشاورهمیشگیش آیت الله هاشمی وکارگزارانیهاوحجت الاسلام محمدخاتمی ودکترروحانی محبوب ومهندس زنگنه واکثراصلاح طلبهاوعده قلیلی از اصولگرایان پراگماتیک که جمعا ازپنجاه نفرتعدادشان تجاوزنمیکندمانندقالیباف ولاریجانی وولایتی ومحسن رضایی وابوترابی فرو ومصباحی مقدم واحمدتوکلی میباشند.رسم براین است که اگر دلار بالا میرود،اگر ماست بالامیرود،اگر رابطه دیپلماتیکمان باکشوری دچارمشکل میشود،اگر براثر تحریمها مشکلی برای کشور پیش می آید،اگرآلودگی هوا مردم را خانه نشین میکنداگرجنگلی آتش میگیرد،اگر کشوروجوانان دچار مهاجرتهای کور وبی هدف بخاطر مشکلات اجتماعی واقتصادی میشوند،اگر قیمت مسکن واجاره سرسام آوربالامیرود،اگردریاچه ارومیه ومحیط زیست کشور درخطر نابودی قرار میگیرد،اگر دارو گیر نمیاد ومردم دربدر داروخانه وبیمارستانها باشندخلاصه هرمشکلی که پیش می آید این گروه اول هست که باید آنرا مدیریت کند وصبح تاشب فکرکنند وبدوند تاراه چاره ای پیداکنندوراه حلی به نفع مردم بیابند.2:اماگروه دوم که شامل چندروزنامه وسایت ودبیر کل چند حزب قدیمی وجدید وهمه اعضای یکی ازاحزاب حامی دولت قبل میشوند واصولا دارای کم هزینه ترین پستها ولی درعین حال بسیار پرفایده هستند کارشان صبح تاشب مقاله نوشتن ومصاحبه دادن وبیانیه دادن ونق زدن درباره مسائل مبتلابه مردم وکشورازموضع طلبکارانه ولی درعین حال چوب لای چرخ گذاشتن برای حل همان مشکلات توسط گروه اول است.نکته جالب اینه که صدای گروه دوم همواره درکشوربلندترو پراثرتروسرنوشت سازتر از گروه اول که همواره بارسنگین اداره کشور ونظام بردوشش بوده بوده وهمواره گروه اول باید با اینهمه مشکلات وبدبختی خداخدا میکرده که گروه دوم که همیشه راحت وآسوده ازجوابگویی بخاطر مشکلاتی که حداقل پنجاه درصدش متوجه خودآنهابوده رضایت بدهند تاامور بدون دردسر به نفع نظام ومردم پیش برودومشکلی در حل روند امور پیش نیاورند!فقط خدا میدونه افرادی مثل زنگنه که دل درگرو وطن وشهدادارند واز عمق مشکلات باخبرندومیدانند کشوری باموقعیت ومنابع خدادی ایران جایگاهش چه باید باشد والان کجاست چه میکشند.خداوند یک صبری به گروه اول ومردم بیچاره بدهدوابر هدایتی برای گروه دوم بفرستد.آمین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
همیشه کسانی که آب پاکی روی دستشان می ریزند جزو فاسدترین افراد هستند. بهمین دلیل مطمئن باشید کسانی که از صداقت دم می زنند خود جامعه را با دروغگویی و توهم به فساد و تناهی می کشانند
vahid
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
ایران هیچ دوست و دشمن دائمی ندارد فقط منافعش برایش دائمی است. احسنت
همانطور که با عراق دشمن بودیم و دوست شدیم.
با شوروی دشمن بودیم و دوست شدیم.
با حماس دوست بودیم و بخاطر مواضعش در مورد سوریه دوستی بهم خورد.
و ...
ناشناس
United States
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
مصادف شدن شامگاه 13 آبان با اولین شب محرم حسینی یعنی تقارن طنین هیهات من الذله حسین ع با فریاد مرگ بر آمریکای عاشقان حسینی
پاسخ ها
عبدالله
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
دوست عزیز! عاشقان حسینی باید از مولایشان حسین(ع) بیاموزند که از سر کینه سخن نگویند. به جای مرگ بر این و آن، مرگ را به صفات حواله کنند. مرگ بر ظلم و ستمگری، مرگ بر زورگویی و افراطی گری، مرگ بر تجاوزگری و غصب. ای عاشق حسین می دانی که مولا هنگام بریده شدن سر مبارکش قاتل(شمر) را از سر دلسوزی و عاقبت اندیشی نصیحت میکرد و حتی در آن لحظه هم کینه ای در دل نداشت؟ میدانی مولایمان علی(ع) در جنگ خندق بخاطر فرو خوردن خشم خود در مقابل دشمن چندین دور در میدان چرخید و آنگاه نه بخاطر کینه توزی، بلکه بخاطر اطاعت محض از پروردگار به وظیفه اش عمل کرد؟ تا به کی میخواهیم از کیسه مقدسات برای رسیدن به مطامح مان بهره ببریم؟
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
دوست عزیز ........با شعار دیگه نمیشه زندگی کرد بلکه به قول آقای زنگنه باید باشعور حرف زد و جلو رفت...... به فکر منافع ملی باشید نه منافع سیاسی خود و همفکرانتان
ناشناس
| United Kingdom |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
......وای بر کسانی که از پیامبر و امامشون جلو میزنند..مگه اون بزرگواران نگفتند دشنام ندید اگر از ویژگی هاشون بگید سزاوار تره؟
ناشناس
| - |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
هیهات من الذله را برای دریافت کمک از شیوخ عرب و بی دارویی برای بیماران ایرانی بگویید.
حمید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
آقای زنگنه خداوند پشت و پناهت .
ناشناس
United States
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
کارگزاران ومشارکتیهای .......خاموش...
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
به عقیده اکثر ملت ایران در زمان دولت قبل ، دولتمردان نهم ودهم و باید ............
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
نکنه این خاطره گویی آقای زنگنه ازجنس همان قسم جلاله ای باشه که برای نماینگان مجلس خورد؟!!!اصلاًایشون کلاًباصداقت مشکل دارن چه توسیاست خارجه باشه چه داخله!!!
بهلول
Kazakhstan
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
چقدر خوشحالم که دیگه قیافه های .....و حرفهای......تو تلوزیون و رسانه ها نمیبینم و نمیشنوم. دیگه مجبور نیستم بعد از دیدن وزرا و رئیس جمهور کشورم و خوندن حرفاشون سیگار پشت سیگار روشن کنم و .......... حالا دیگه اگه اوضاع و احوالمون از قبل هم بدتر بشه لااقل حالمون ... این حرفی که این آقای وزیر میزنه تو دانشگاههای علوم سیاسی دنیا تدریس میشه... حیفه این آدمها نبود که بجاش .... باور کنید 8 سال گذشته خساراتش ... من به عنوان یه کسی که 2 سال از غرب تا جنوب کشورمو گز کردم و جتگیدم و یه برادرم هم به خاطر همین آب و خاک شهید شد از اینها نمیگذرم...
میرزا
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
خدای امام حسین پشت و پناهت
سید حسین حسینی نژاد
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
خدا رحمت کند پدر و مادرت را آقای وزیر.
انشاالله خدا عنایتی کند و ما جزو " صم بکم عمی فهم لا یرجعون " نباشیم .
یک مخاطب
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
مرسی خرداد چه بازتابی داشت این مطلب.موفق باشی همچنان.پاینده اصلاحات
یک مخاطب
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
0
0
همه باید بدونند که خرداد ............//// خرداد: سپاس بیکران از لطف شما دوست نازنین و مخاطب ارجمند ممنون که با جملات دلگرم کننده تان به ما انرژی می دهید اما برغم برخی بی اخلاقی ها و بد اخلاقی ها دوستان همکار ما هم عزیز هستند و شایسته احترام. از آن جهت که نخواستیم تملقی باشه و بی احترامی به دیگر دوستان بر ما ببخشایید که نظر را کامل انعکاس ندادیم.
پاسخ ها
یک مخاطب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
کشته مرده مرامتم خرداد
خسروی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
0
0
من فقط اینو میدونم که دولت آقای احمدی نژاد پاکترین دولت تمام تاریخ بود!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
مسلمه! فقط در صورتی که تعریفی که تو ذهن آدمها از «پاکی» وجود داره تغییر کنه و پاکی معادل خیلی چیزهای بد بشه ...
موسوی
| United Kingdom |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
آدم این حرفا رو از یه عده .... جیگرش میسوزه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
مفهوم پاکی رو هم فهمیدیم.
3 هزار میلیارد یادتون باشه
دهن منو وا نکن
| Romania |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۱
شما که راست میگین. ولی تو ..... "ادمین مرد باش پاک نکن"
///خرداد: نظرات حاوی توهین درج نمی گردند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
0
0
خیلی وقت است که سخنان .....زنده باد عقلانیت ......
دانش آموخته دانشگاه صنعت نفت
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
0
0
قرار بود درباره 4 سال تحصیل در دانشگاه صنعت نفت به عنوان سنوات کاری در صنعت نفت نیز در این جلسه بحث و گفتگو شود... خبری بود؟ واقعا لازمه. مثه دانشگاه های دیگر وزارتی و لشگری که تحصیل جزو سنوات و سوابق به حساب می آد
دانش آموخته دانشگاه صنعت نفت
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
0
0
قرار بود درباره 4 سال تحصیل در دانشگاه صنعت نفت به عنوان سنوات کاری در صنعت نفت نیز در این جلسه بحث و گفتگو شود... خبری بود؟ واقعا لازمه. مسه دانشگاه های دیگر وزارتی و لشگری که تحصیل جزو سنوات و سوابق به حساب می آد
لهراسب
United States
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
0
0
وقتی مردم عادی در سختی معیشت و بی اعتنایی اند معلوم است بر سر نیکان و خردمندان که عمق دردها و رنحها را می فهمند چه می آید.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی