امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۵۴۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۴
تعداد نظرات: ۱۷ نظر

آقای حسینیان طرح موضوع استیضاح به چه بهانه ای؟

آیا هنوز 100 روز از عمر دولت سپری نشده زمزمه استیضاح وزرای آن را طرح کردن، وقت دادن محسوب می شود؟؟ اگر جبهه پایداری می خواست چنین لطفی را مبذول ندارد در واقع چه کاری می خواست بکند که تاکنون نکرده است؟

سرویس سیاسی خرداد/ عبدالرضا کنی: کسی را گفتند: چرا مدام می گویی فلانی با فلانی اختلاف دارد و دعوایشان می شود. پاسخ داد: خوب از هیچ کدومشون خوشم نمی آید، می خواهم بزنمشان اما زورم نمی رسد، دلم را خوش می کنم که هی بگویم دعوایشان شده، یکهو دیدی شد و ما هم خوشبحالمان گشت.

این حکایت شاید وصف حال این روزهای اعضای جبهه پایداری باشد که همه چیز و همه کس را رها کرده اند و هنوز دولت 100 روز از روی کارآمدنش نگذشته نه تنها از همان لحظه انعقاد نطفه دولت تدبیر و امید انتقادهای ریز و درشت و حملات کلامی و لفظی را آغاز کرده اند که جالب آنکه مدام و مستمر نیز نسخه درگیری و مجادله اصلاح طلبان و دولت اعتدالی را می پیچند.

در آخرین نمونه روح الله حسینیان نماینده عضو جبهه پایداری و منتقد نام و نشان دار جریان اصلاحات و اعتدال در گفت و گو با خبرگزاری فارس با اقلیت خواندن اصلاح طلبان و حس پدرخواندگی آنان به دولت عنوان کرده که این دو با هم بزودی به اختلاف می خوردند و مجادله آغاز می شود.

وی در اظهار نظری جالب در بخش دیگری از سخنانش می گوید که جبهه پایداری به دولت وقت داده است!

درباره این بخش های سخنان آقای حسینیان باید گفت که سراسر این سخنان پارادکسیکال است و با تناقض های بسیاری روبرو است.

او در بخشی می گوید اصلاح طلبان چون رای روحانی را از خود می دانند احساس پدرخواندگی به دولت دارند و همین نکته به اختلاف این دو می انجامد بعد در بخش دیگری می گوید که اصلاح طلبان در اقلیت هستند و مردم آنها را نمی خواهند و به انتخابات سال 84 و رای دکتر معین اشاره می کند.

البته شاید ایشان خوب بدانند که کاندیداهای اصلاح طلبان در آن انتخابات متعدد بودند و در مجموع 18 میلیون رای کسب کردند اما ایشان از این جهت چنین اشاره ای داشته اند که به رای چهار میلیونی آقای سعید جلیلی در انتخابات اخیر خرده گرفته نشود و این طیف خود را در اقلیت نبیند. البته اگر اصلاح طلبان در آن برهه هم در اقلیت بودند (که نبودند) مهم امروز و شرایط حال است که طیف اصلاح طلبان و آیت الله هاشمی در آخرین انتخابات کاندیدای پیروز را حمایت کردند و نامزد مورد حمایت ایشان بیش از 11 درصد آرا را از آن خود نکرد.

ازطرف دیگر اعتدال منش و روشی است که در گفتمان اصلاحی جای می گیرد و هر اعتدال گرایی در پی اصلاح فرآیندهای تندروانه و مضایق پیرامونی است، پس اختلاف این دو طیف سیاسی نمی تواند محلی از اعراب داشته و معلوم نیست چرا دوستان جبهه پایداری مداوم انذار می دهند که این دو خط فکری با هم برخورد خواهند کرد حال آنکه کنشگران این طیف خود از این موضوع مطلع نیستند.

 

اما جالب ترین بخش از سخنان جناب حسینیان آنجایی است که وی می گوید جبهه پایداری به دولت وقت داده و بعد از آنهم اززمزمه استیضاح دو وزیر کلیدی دولت یعنی محمد جواد ظریف و بیژن نامدارزنگنه سخن می گوید.

آیا هنوز 100 روز از عمر دولت سپری نشده زمزمه استیضاح وزرای آن را طرح کردن وقت دادن محسوب می شود؟؟ اگر جبهه پایداری می خواست چنین لطفی را مبذول ندارد در واقع چه کاری می خواست بکند که تاکنون نکرده است؟

طرح اتهامات مختلف علیه وزرای پیشنهادی از جنبه سیاسی گرفته تا اقتصادی مگر توسط اعضای این جبهه کلید نخورده است؟ الصاق مارک فتنه به اکثریت قریب به اتفاق وزرا برای تحت فشار گذاشتن آنان مگر کم کاری بوده است؟

وزیر امور خارجه مشغول حساس ترین رایزنی ها و مذاکرات برای برون رفت از شرایط موجود است و رهبر معظم انقلاب از تیم دیپلماسی دولت حمایت کرده و به جد و قاطعانه می فرمایند هیچ کس حق ندارد این بچه های انقلاب را سازشکار بنامد و مامورین دولت را تضعیف کند هنوز دو روز از این سخنان نگذشته، خبرگزاری فارس مصاحبه با آقای حسینیان را بازتاب می دهد که در آن به موضوع استیضاح وزیر اشاره شده است؟! براستی این فعل و انفعالات چگونه در راستای منویات رهبر انقلاب، منافع نظام و مردم کشور است؟

تورم، بیکاری، دیپلماسی غیر فعال و انزوای پیامدی، رشد منفی اقتصادی آنهم با شیبی بسیار تند، سقوط در اکثریت قریب به اتفاق شاخصه های اقتصادی و آمارهای نا بهنجار در حوزه های اجتماعی و فرهنگی، حاصل عملکرد دولت مورد حمایت آقای حسینیان و جبهه پایداری بوده و حال این سئوال پیش می آید که این عزیزان چرا در آن برهه سکوت اختیار کرده و کلامی به اعتراض نمی گفتند و اگر هم در این اواخر اعتراضی بود نه به این نکات که در مورد اختلافات با جریان انحرافی و تسویه حسابهای سیاسی بود.

 مگر همین دوستان دولت اصلاحات را به سیاسی کاری و عدم توجه به معیشت مردم متهم نمی کردند؟ چگونه شده که پس از هشت سال این عزیزان به جای توجه به انتخاب صریح و واضح ملت و تمکین در برابر نظر مردم و کمک در راستای برون رفت ازشرایط نابهنجار اقتصادی که همین امروز وزیر اقتصاد آن را حاد خوانده، مداوم در پی جنجال سازی و ایجاد کشاکش و اصطکاک های سیاسی هستند؟

 ازطرف دیگر مگر این طیف در این انتخابات اخیر خود را عرضه نداشته و تنها موفق به کسب یازده درصد آرا شدند؟ پس چرا اکنون به جای بازنگری در رفتارها و عملکردها، برای دست یابی به قدرت سیاسی آنگونه که مرام و مشی دموکراتیک و ساز و کارهای فعالیت سیاسی در چارچوب های انتخاباتی ایجاب می کند، اقدام نمی کنند و تنها از درب انتقاد و تخریب به موضوعات ورود می کنند.

هر چه هست رویکرد اکثریت مردم بطور واضح و مبرهن مشخص است و طرح موضوع استیضاح و امثالهم جز اقدامات ایذایی و فاقد اعتبار نیست و اکثریت نمایندگان نیز به نظرنمیرسد وقعی به این گفتارهای تندروانه بدهند و نکته آنکه این اقدامات جز بیاعتباری سیاسی حاصلی دربر نخواهد داشت.


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱۷
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
0
0
آقایون بذرپاش ،نادران،رسایی،همین حسینیان ،خانم طبیب زاده،حدادعادل ،بزرگواری،و....................................................................ازاول باکابینه روحانی مخالف بودند یادتون میادتوفیقی 2رییس دانشگاه عوض کردهمیناگفتندتوفیقی رای نمیاره همه مادونستیم که پشت پرده رای نیاوردن نجفی حدادبود
پاسخ ها
حجت اله رضایی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۷
جبهه پایداری در ایران مطرود استو والسلام نامه تمام
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
0
0
عزیزان همین حسینیانی بودکه گفت خاتمی درمراسم تحلیف شرکت نکندهمین آقابه جک استروگفت اگربیای تهران باگوجه میزنیمت
ناشناس
United States
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
0
0
به چه بهانه وجرمی؟خدمت به وطن ومردم
مطیع
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
0
0
واقعیت مسئله باید قبول کنیم که این نماینده های
جتاح .....از این .... (فتنه و ...) چند سال است که همه امکانات کشور را در اختیار دارند. و با رای و خواست مردم مشکل دارند. این عملکردها در ذهن مردم می ماند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
0
0
فتنه تنهاکلمه افراطیونه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
0
0
آقای حسینیان مردم دراین 8سال به خاطرسوءمدیریت دوستان جنابعالی ضربات شدیدی خورده اندپس یکم به پیام انتخابات توجه کنید
ناشناس
United States
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
0
به نظر من یکی از دلایل جبهه پایداریها از طرح موضوع استیضاح، تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور و جلوگیری از ارائه گزارش وضعیت حال کشور است. چراکه در صورت انتشار گزارش، عملکرد آقای احمدی نژاد و دوستان پایداری بر همگان روشن خواهد شد.
رامین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
0
این اقایون مشکلشان با رای مردمه وتمام تلاش و ارزوشان عدم موفقیت دولته ومیخوان دو وزیر کلیدی وتوانای روحانی را از میدان بدر کنند ودولت را از کارامدی ساقط کنند وانوقت ...... وبگن مردم شما اشتباه کردین وبتونند در مجلس بعدی بازهم باشند ولی بدانند دیگه حنایشان رنگی نداره وهر چقدر بیشتر کارشکنی کنندمردم بیشتر به اهدافشان پی میبرند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
0
با اين سبك و روشي كه اين آقايان مدعي اصولگرائي و ولايتمداري پيش گرفته اند كه هنوز دو روز از فرمايشات رهبر معظم انقلاب نگذشته درست برعكس عمل ميكنند. عنقريب است كه چهره واقعي.....خود را نشان دهند و همين آقايان مدعي خداي ناكرده علي را نه در كوفه كه در صفين تنها گذارند . و يا مثل دوران امام حسن (ع) كه بر آن حضرت زخم زدند كه چرا صلح با عزت كرده است با ولي امر مسلمين مخالفت علني نمايند.و .........
حسن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۵
0
0
آقايون شمارابه هركسي كه ميپرستيدقسم ميدم اينقدرسنگ اندازي نكنيد.ديگرجان به لبمان رسيده .ديگرتحمل ندارم.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۶
0
0
بیخودی پرسه زدیم صبحمان شب بشود بیخودی حرص زدیم سهممان کم نشودماخداراباخودسردعوا بردیم وقسمها خوردیم مابه هم بدکردیم مابه هم بدگفتیم ماحقیقتهارازیرپاله کردیم وچقدرحظ بردیم ،که زرنگی کردیم روی هرحادثه ای حرفی ازپول زدیم،ازشمامی پرسم ماکه راگول زدیم(دکترعلی شریعتی)
حجت اله رضایی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۷
0
0
جبهه پایداری هیچ کاری از پیش نمی برد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۷
0
0
دردولت قبل آقایون جبهه بایداری خواب بودن؟ به قول قرآن کریم این افراد مصداق ...... هستند.................
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۷
0
0
افرطیون ...............................
ناصر هشترودی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۷
0
0
اقای حسینیان هرچه زور دارید بزنیدمامردم هیچوقت با رایمون دیگر نمیگذاریم روی مجلس اینده را ببینید .راستی
از عزت رسایی چه خبر ؟ متاسفم برای شما و دوستان
باعزتتون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جواد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۸
0
0
درفتنه 3هزارميلياردوفتنه هاي بي قانوني ،انحلال سازمان مديريت وبرنامه ريزي و....8سال گذشته راه يافتگان به مجلس كجابودند؟وچه موضعي گرفتند؟
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی