امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۲۶۵۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۸
تعداد نظرات: ۱۸۸ نظر

با شغل مداحان معـروف آشـنا شوید/تصویــر

سرویس اجتماعی خرداد: معمولا شایعات زیادی پشت سر مداح ها است. اینکه درآمدشان از مداحی کردن آنقدرها هست که برای کسب درآمد نیازی به کاری غیر از مداحی ندارند. قضاوتی که نه می توان آن را تایید کرد و نه تکذیب.

 

به گزارش هفته نامه حاشیه، اگر برخی مداحان دریافت وجوه سنگین برای روضه خوانی و مداحی را رد نمی کنند در عوض نمونه های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که به این کار عشق دارند و برایشان اصل نوکری مهم است به هر حال. مداح ها، جدای از وقتی که برای مجالس شان می گذارند، خارج از فضای حسینیه و هیئت، هر کدام برای خودشان کسب و کار دارند، کسب و کارهایی که در این گزارش به آنها پرداخته ایم.


۱- منصور ارضی

مشغول چه کاری است: در بازار پارچه فروش ها حجره دارد

منصور ارضی که سال ها است بسیاری از عزاداران با صدای او عجین شده اند علاوه بر اینکه مداح و روضه خوان صنف لباس فروش هاست، در کسب و کار هم اهل همین صنف است. در بازار پارچه فروش ها حجره دارد و اینطور که شنیده می شود، ابوالفضل بختیاری (داماش) که او هم از مداحان کشور است، علاوه بر کارهای خودش، کمک دست پدرزن در این کار هم هست.

 

منصور ارضی بی تردید سیاسی ترین مداح کشور است و پامنبری هایش کمتر جلسه ای را به خاطر دارند که «حاجی» وسط روضه، گریزی هم به اتفاقات سیاسی کشور نزده باشد. اظهارات تند او علیه دولت خاتمی در طول هشت سال دولت اصلاحات، حمله به قالیباف و تشبیه او به عمر سعد، حملات تند او به اطرافیان محمود احمدی نژاد، طلب مرگ برای چهره های سیاسی (که اجالتا هاشمی رفسنجانی آخرین شان بوده) از جمله اظهارات جنجال برانگیز این مداح سرشناس کشور در طول سال های روضه خوانی اش بوده است.


۲- سعید حدادیان

مشغول چه کاری است: در دانشگاه مشغول است

سیاسی ترین مداح کشور (طبعا پس از منصور ارضی) در یکی از سیاسی ترین دانشگاه های کشور مشغول به کار است. سعید حدادیان که به اظهارنظرهای بعضا تند و سیاسی در جلسات روضه خوانی اش شهره است، خارج از حسینه و هیئت، در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران کار می کند و البته در همین دانشگاه هم برخی دروس مرتبط با معارف را تدریس می کند.

 

حدادیان معمولا به خاطر اظهارنظرهای خاص خود پای ثابت رسانه های سیاسی است و در دولت محمود احمدی نژاد و با شکایت رحیم مشایی و دولت دهم، پایش به دادگاه هم باز شد. دولتی که البته از اظهارنظرها و موضع گیری های سیاسی مداح ها به ویژه سعید حدادیان و منصور ارضی بیشترین استفاده را در ایام انتخابات برد و نهایتا کارشان به جایی رسید که این مداح، مشایی را عورت احمدی نژاد توصیف کرد.


۳- محمود کریمی

مشغول چه کاری است: سفال و بازار سنگ

چهره شماره یک این روزهای هیئت های مذهبی، یکی از چهره های بازار سنگ هم هست. محمود کریمی که خودش می گوید «از خردسالی روی پای مرحوم کافی نشسته و روضه خوانده» در هیئت محمد طاهری و در کنار این مداح مشهور تهران معروف شد.

 

اولین مداحی ها با سبک «دو نفره» را هم تقریبا همین دو مداح در یکی از مجالس محمد طاهری باب کردند، سبکی که حالا اکثر جلسات مذهبی را درنوردیده و بچه هیئتی ها و البته آنهایی که شاید فقط محرم ها پایشان به هیئت ها باز می شود با مدل های دیگرش کمتر حال می کنند، سبک و سیاق دو نفره ای که بعدها توسط دیگر مداحان نوظهور تقلید شد و نهایتا «حوسین حوسین» معروف (حسین حسین سابق!) را به وجود آورد، رویه ای که انتقادب رخی مراجع تقلید را هم به دنبال داشته است.

 

از اینها که بگذریم، کریمی گویا در بازار سنگ مشغولیت دارد و خودش هم گفته «در کار سفال هستم، تولید سفال و آجر». محمود کریمی پیش از اینکه در مداحی چهره شود، بنایی و نجاری و کارگری را هم تجربه کرده است.

 

حالا اما «حاج محمود» در میان جوانان زیادی محبوب است و چهره های سرشناس سیاسی هم پامنبری هایش هستند. او نیز از بزرگانی است که کسب درآمد مداحان از مداحی را شایعه محض می داند.


۴- عبدالرضا هلالی

مشغول چه کاری است: تجارت چوب

از وقتی که رضا هلالی شیوه ای جدید در سینه زنی را باب کرد و حاج منصور ارضی از او تعریف کرد شاید ده سالی می گذرد. رضا هلالی از پرحاشیه ترین مداحان است و البته بخشی از حاشیه هایش را باید پای خصلت های «مردم و جماعتی» نوشت که از سرک کشیدن به زندگی خصوصی خلق الله لذت می برند که گویی این کار، کسب و کارشان است. فرقی هم نمی کند طرف بازیگر سینما و تلویزیون باشد یا خواننده و مداح.

 

هلالی هم چند سال پیش، چوب همین جماعت را خورد و آنچه در حریم خصوصی اش گذشته بود، سر از یک گوشی موبایل و نهایتا شبکه بلوتوث درآورد. هلالی که رشته حقوق را در مقطع کاردانی دنبال می کرد مثل بسیاری از هم صنفانش در عرصه مداحی، درس را نیمه تمام گذاشت و بیشتر وقتش را به مداحی اختصاص داد. بعدها و با چهره شدن در این عرصه، کمی اوضاعش بهتر شدو حالا هم در حوالی میدان گمرک به تجارت چوب در حجره شخصی اش مشغول است. گویا در این تجارت با حیدر توکل از دیگر مداحان تهران شریک است و با هم در کار خرید و فروش چوب مشغول هستند.

 

۵- جواد مقدم

مشغول چه کاری است: تذهیب

جواد مقدم از نسل جدید مداحانی است که به خاطر استفاده از سبک و خواندن آهنگ هایی عجیب و غریب به سرعت چهره شد. وقتی می گوییم «آهنگ های عجیب و غریب» درباره زمانی صحبت می کنیم که گوش خلق الله به این مدل خواندن های امروزی عادت نکرده بود و حساسیتش به چنین بدعت هایی را از دست نداده بود.

 

آهنگ ها و سبک هایی که باعث شد پای «بزرگترها» و به قول قدیمی ها «پیرغلامان» از هیئت ها بریده شود و جای آنها را جوانانی پر کنند که با سبک های «پاپ گونه» بیشتر حال می کنند و در تمام طول عزاداری و سینه زنی لحظه ای هم یک جا بند نمی شوند و دائم هروله می کنند.

 

جواد مقدم که برخی طرفدارانش او را مداح – هنرمند توصیف می کنند، خارج از هیئت هم به کار هنر مشغول است. او از معدود مداحان تحصیلکرده است و در دانشگاه آزاد، «هنر» خوانده. الان هم به کار تهذیب مشغول است و کارگاهی هم برای همین کار دارد. مقدم گاهی اوقات، کارهای تهذیبش را در برخی نمایشگاه ها به نمایش می گذارد و در کسب و کار با محصولات هنری اش هم مثل مداحی اش جدی است.


۶- حسین سازور

مشغول چه کاری است: ساخت و ساز

حسین سازور از شاگردان منصور ارضی و از مداحان قدیمی کشور است. محمود کریمی، دیگر مداح سرشناس کشور در یکی از مصاحبه هایش در پاسخ به شایعه دریافت مبالغ نجومی از سوی برخی مداحان سرشناس، این موضوعرا شایعه خواندو گفت هر کدام از مداح ها برای خودشان کسب و کار دارند. او برای مثال به محمد طاهری اشاره کرد که دفتر فرهنگی دارد و البته از حسین سازور هم نام برد و گفت در کار «ساخت و ساز» است.

غیر قابل انتشار: ۵۸
انتشار یافته: ۱۸۸
غلامی
Sweden
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
4
8
محمود کریمی تنها کسی است که برای کارش وقت میگذارد وواقعا هنرمندانه میخواند واز ته دل.تلویزیون هم خیلی از کاراش را پخش میکرد ولی متاسفانه بعد از اینکه درانتخابات حاضر نشد از کاندیدای محبوب صداوسیما حمایت کنه واز محسن رضایی حمایت کرد خیلی کاراش از تلویزیون کمترپخش میشه.بهترین مداحان ایران به نظر من در حال حاضر محمود کریمی وحاج حسن خلج وکویتی پور هستند.
پاسخ ها
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
مثل اینکه شما نوحه معروف همین حاج محمود رو که برای جلیلی خونده نشنیدی داداش... این آقا پای ثابت طرفداری از جلیلی بود
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
کجا محمود کریمی برای جلیلی خونده بود؟ فقط یه فایل صوتی از مکالمه تلفنیش پخش شد که از محسن رضایی حمایت کرده بود
ناصر
United States
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
7
2
احثواالتراب علی و جوه المداحین، به صورت چاپلوسان و مداحان خاک بپاشید!
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
به صورت هیچ کس خاک نپاش
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
چرت نگو برا خودت شعر تلاوت میکنی مداحی هنر مقدسیه مداحی چاپلوسی نیست
فدك
United States
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
2
2
متاسفانه بعضي هيئتها مثل چيذر روي آثار مداحي حاج محمود كريمي حساب مالي باز كرده اند و بابت نشر انحصاري آثار حاج محمود از عده اي كه در ايام محرم اين مداحي ها را منتشر كرده بودند شكايت كيفري كرده اند و چند ين مغازه از مغازه هاي پاساژ مهستان فعلا به جرم نشر آثار خوانده شده در چيذر به قيد ضمانت ازاد هستند
وافعا متاسفم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
من نمیدونم این کار رو کرده یا نه اگرم کرده خیلی درسنه این همه زحمت میکشن میخونن بعد حق کپی رایت نیست.صدمه مالی داره.
ناشناس
United States
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
2
1
.........
پاسخ ها
ماندم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
اقایا دوشغل اند کار کاسبی خوب دارند وفکر راحت برای همینه هیچ وقت دعا برای شغل برای بیکاران نمی کنند شفا می خواهند کار نه
فرهاد
Canada
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
3
4
و اما گفته نشد که تمام این افراد سرمایه کار خود رو از کجا آوردند!!! بپرسی هم مثل بعضی ها میگن ما جد اندر جد مایه دار بودیم و از ابوی محترم به ارث رسیده !!!!
همه هم حجره و تجارت !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
والا همه تاجرن
خب معلومه اون پول رو از کجا آوردن دیگه
پس اینکه میگن ملیونی پول میگیرن راسته
havij
Sweden
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
6
1
واقعا خلایق هرچه لایق
رضا
Canada
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
4
1
بهترین مداح ایران و با کلاس ترین مداح حاج حسن خلج است .با ان سبک خاص و شعرهای زیبایی که می خواند
ناشناس
Germany
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
4
1
حدادیان ....................
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
4
4
از وقتی تو سیاست دخالت کردن از چشم همه افتادن
پاسخ ها
امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۵
آقا جواد....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
4
3
در مورد وضعیت مالی وداراییهای این اشخاص هم بنویسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
کسی دارایی بقیه هنرمندان رو میگه که دارایی اینا رئ هم بگه.
یک مخاطب
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
1
0
این گزارش در حد صزاط نیوزو بسیج پرسه.نه اینجا.دبیر مربوطه در خرداد متن رو ملاحظه کن
روح الله
United States
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
1
0
ای بابا...........
هادي
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
1
1
البته پا اندازي هم در ميون بزرگواران مداح بسيار رايج است
mms
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
2
2
ماکه حاج منصور را در بازار لباس فروشها تا حالا ندیدیم. شاید منظورشان از حجره اتاقی در مسجد ارک است که حاجی همیشه قبل و بعد از خواندن به انجا می رود و به حجره معروف است.یک مداحی چند ساله پیش برای دو ساعت خواندن در شیراز 6 میلیون تومان گرفت . الان هم نرخشان 12 میلیون تومن است . البته خودشان در مورد پول حرفی نمی زنند . اما بالاخره هر کاری قواعد و قوانین نا نوشته ای دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
اولا که سند بگو.دوما هنرشو دارن میگیرن شما هم میتونی بخون ببین همه فرار میکنن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۳
5
2
...........
اینها رو اینقدر بزرگ نکنین و مطلب و خبر نگذارین
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
مداحان اینقده بزرگ وبا احترام هستند که نیاز به حرف شما نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
6
2
این یکی جالبه،حدادیان در دانشگاه تهرانه وتدریس هم میکند!!دانشگاه تهران به چه روزی افتاده که امثال حدادیان با آن ادبیات....مدرس آن شده!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
رشتش علوم سیاسیه.تو ازش خوشت نمیاد اون یه بحثه دیگست.البته من هم از خوندنش خوشم نمیاد ولی تخریب نمیکنم.
دوستدار اهل بیت مشهد
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
0
3
مداحان مشهور و نامی دیگه هستند که از این لیست افتاده اند
1- حاج مهدی اکبری
2-سیدمهدی میرداماد
3-حاج احمد واعظی
4- ...
مشهد
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۴
1
3
یک مداح هم دوست دارد کاسبی کند کار خلاف شرعی که نکرده است مگر این همه انسان در روی زمین همه مجانی مفت و برای هیچی باید کار کنند توقع بی جا و مسخره نداشته باشید
زنجان پایتخت. شوروشعورحسیتی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۶
4
2
متاسفم واسه همه ی سایتها که اسمی از کربلایی حسین عینی فرد یادگارمرحوم ذاکر هیچی نمینویسن همه ی مداحای سبک شور مدیون کربلایی هستن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
اینو الآن از کجا آوردی.
امین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
1
1
از همه بهتر جوادمقدم حدادیان کریمی علیمیست با عرض سلام
AMIR
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
2
2
واقعا نمیدونم چرا سبک شور که باعث وبانیش سید جواد ذاکر و بعدشان سید علی مومنی و عینی فرد هست چرا حرفی نزدید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
ذاکر کاملا درسته ولی بقیش رو از کجا آوردی.
مدافع حرم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۷
2
2
سلام دوستان اگه شما می تونید خوب باشید بسم الله شروع کن ببینیم چه کاره ای.خودحاج رضا میدونید چقدرمریضی کشید تا به این جارسید.مسائل مالی مداحا به ما چ ربطی داره...........یاعلی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
واقعا چه صدماتی بح هلالی زدن.دمش گرم خیلی انسانه.
امیر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
2
4
باسلام به نظرمن درباره ی کربلایی جوادمقدم نباید اینگونه اظهارنظر کنید ایشان اولا مداحی است که برای اهل بیت مداحی می کندثانیادرموردسبک های ایشان هم باید بگویم که سبک هایش ازاهنگ های غربی که نیست که مابخواهیم ایرادی بگیریم.لطفا زوداظهارنظرنکنید.موفق باشید
رضا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
2
3
حاج عبدالرضا هلالی عزیز
سید.محمود
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
1
2
هرکس‌که‌بره‌پشت.این‌تلوزیون‌بخونه‌مشهور‌میشه‌اینقدر‌مداح‌داریم‌که ازاینهاهم‌خوبتر‌میخونند‌تازه‌بدون‌کاغذ‌این‌چندتا‌مداح‌خیلی‌هارا‌بیکار‌کردند‌ اکثرمداح های قدیمی‌خانه‌نشین‌شدند‌تادلتان‌بخواد‌مداح‌زیاد‌شده
پاسخ ها
.
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
تو همه ی صنف ها همه چیز زیاد شده ولی اینا برندن اصطلاحا.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
0
2
این همه مداح اخه نمیدونم چرا اینقدر جواد مقدم رو بزرگ میکنید من خودم به شخصه یکی از اهنگ هاش گوش دادم و میدونم که از روی یکی از خواننده ی غربی خونده بعدشم چرا اسم حسین عینی فرد و حمید علیمی و مهدی اکبری رو نیاوردید خیلی مداح هستند که از جواد مقدم و محمود کریمی بهتر هستند
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
1
1
خوب است

علی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۶
1
1
بهترین مداح حاج محمد نوروزی و شاگردش حاج حیدر خمسه
یا مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
1
3
ایراد ماها اینه که اگه به نون شبمون هم محتاج باشیم باز تو زندگی بقیه سرک میکشیم اگه یه دقیقه از زندگیمون باقی مونده باشه پنجاه و نه ثانیه از بقیه بد میگیم و به خاطر داشته هاشون بد و بی راه میگیم حتی یه ذره هم به زندگی معصومین و نصایح مراجع و رهبری گوش نمیدیم.حالا هم که کارمون به جایی رسیده که مردم رو از هیئتا زده میکنیم
عباس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
1
3
انصافاً تنها مداحی که اهل پول گرفتن نبود و مدام در خط مقدم جبهه ها برامون می خوند حاج صادق اهنگران است و شغل او هم پاسدار است و درآمد دیگری هم ندارد و حقوق کارمندی دارد ( عضو سپاه ) البته این را که می گویم از شنیده ها نیست بلکه خودم با او در منطقه جنگی بوده ام .
ناشناس
United Arab Emirates
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
2
1
با سلام ايكاش چند كلمه هم از حاج م.م مي نوشتيد كه چندين شركت در دبي و نمايندگي اژانس هواپيمائي ش. و .....مختصري است از فعاليت هاي اقتصادي اين مداح اهل بيت خدا قبول كنه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
2
1
همه شون هم جدای از مدیحه سرایی کار پر درامدی دارند... ؟؟؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۸
1
2
مداحا همه کار درستن...درامدشون مداحی نیست.عشقشون مداحیه.درضمن جناب سید مهدی میرداماد هم در بیمه مشغول بکارند.
حسینی
-
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۲
1
3
خداییش شما هاچیکارزندگی شخصی مردم داردیدخودتونومدیون نکنید
محسن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۷
0
1
.اینا معروف باشن پس حاج سلیم موذن زاده چیه.حاج محمد باقر تمدن.حاج صدیف.محمد باقر منصوری.علیرضا اسفندیاری.عاملی.حاج جواد رسولی زنجانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
من فقط سلیم موذن زاده رو میشناسم از اینا و واقعا هم خوب میخونه.
رضا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۰
0
1
انشا الله هر مداحی در جهت اهل بیت و معصومین قدم بر میداره ونوحه خوانی میکنه صداش رساتر بشه هر کدام هم برای شهرت و مقام وپول و سواستفاده‌های دیگه میخونه صداش خفه شه\'\'\'\'\'\'یا حسینحالا یکی هم واقعا مشکل مالی داشته باشه طی نکنه نوش جونش
کاامران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۲
1
0
حاجی حاجی محمود کریمی ایول به صداش
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۳
0
3
خداوندهمه مداحان عزیزراحفظ کند
حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
3
1
خدا بیامرز ذاکر بهترین مداح کشور بود . اینایی که شما سنگشونو به سینه میزنید ...
مجتبی یا زهرا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵
1
4
سلام
بهترین مداح الان حاج محمود کریمی بدلیل شعر هاش-صدای پخته-نغمه های حرفه ای و...
مگه شما اطلاع دقیق دارید از اینکه چقد پول میگیرن
به هر حالا هر قدر هم پول بگیرند حق دارند زحمت میکشند
علي
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۹
3
1
فقط ذاكر
صادق رجبی (رشت)
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
1
4
مداحی مدیون کسی نیست ، این ماییم که مدیون حسینیم ، امام حسین به ما مداحان عزت داد ، سرش بالای نیزه رفت ، ولی ما همه تاجر شدیم ، تشنه شهرت شدیم ، از حسادت همدیگرو تخریب کردیم ، ادعا داریم عاقبت بخیر هم میشیم . تشخیص بهترین مداح با امام زمانه ، خودتون را خسته نکنید .
صادق رجبی ( رشت )
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۳
1
0
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
3
1
یک اشتباهی رخ داده فک کنم برادر عزیزی که اینک نوشتید سبک جدید مداحی یعنی شور زنی در ایران را حاج رضا هلالی نذاشت تا جایی که ما میدونیم مرحوم سید جواد ذاکر بنا گذاشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
با هم هم دوره بودن ولی خوب سبک هلالی یه سبک خاصیه.
محمدمتین سلیمیان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۲
3
2
چرا از حمید علیمی نمیزاریند اون که یکی از بهترین ها است و هچنین حسین عینی فرد
صادق رجبی (رشت)
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۳
1
0
تآقای مدیر سایت ، دادول جان تو خودت دارو دسته یکی از اینایی که با اینکار میخواهی به فرد ( مداح ) مورد نظرت وزن بدهی وگرنه نظر دوهفته پیش منو میذاشتی ، شامپکس الدوله خودتو گیر بیار پسر جان
به عشق نوکر اهل بیت
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
3
1
هئی کجاس اون سید اهل بیت
بهشت من سرشته و سرشته من حسینه....
ذاکر بی ادعا....
این همه بهش بد گفتن. اما اون اصلا مث اینکه مال جای دیگه ای بود.با همه فرق میکرد.روحش شاد....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
2
2
من محمود كريمي را دوست دارم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
2
2
من محمود كريمي رادوست دارم
NightWolf
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
0
3
آقا به شما چه ؟ به شما ربطی داره ؟ اون بد بخت ها هم تو این اوضای گرونی و .... زن و بچه دارن یعنی میخواین این بنده خدا ها کار نکنن ؟ فقط مداحی کنن ؟ اونم در سال 10 روز در آمد داتشه باشن ؟ بابا قربون ملت خودمون برم که سر چی حرف میزنن
مهران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
1
2
فقط وارد سیاست نشوند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
2
1
فقط رضا هلالی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
1
1
فقط بایرام
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
1
1
فقط جواد مقدم
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
1
1
واقعا نا مردیه که حاج میثم مطیعی توی این رتبه بندی نیست ایشون حتی میتونه بهترین مداح ایران باشه از نظر من.
خادم العباس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
0
1
فقط حاج حسین عینی فرد
خادم العباس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
0
1
فقط حاج حسین عینی فرد
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
1
3
فقط ذاکر که روضه نفروخت
سجاد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
2
1
جواد مقدم بهتربن مداح ایرانه
ارمان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
0
2
چرا بنی فاطمه رو نزاشتید؟؟؟
محسن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۸
0
1
بهتره قبل از اینکه درباره کسی اضهار نظر کنیم یه ذره اطلاعات از اون بنده خدا داشته باشیم تا با حرفای بی ارزش ذهنیت افرادی رو که اطلاعات ندارن نسبت به اون فرد خراب نکنیم ...
مصطفی ضیایی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۰
1
2
من عاشق حاج محمودم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۱
1
0
مداحی میرداماد خیلی عالیه خدا حفطش کنه
گل لاله
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
1
1
باسلام خدمت همه.لطفادرموردچیزهایی که خبرنداریدحرف نزنیدوبحث نکنیدچراکه برای یه عده ای شبهه ایجادمیشه اونوقت گناهش گردن شماست.شماهایی که ادعاتون میشه وبقیه رودرانجام امورات مذهبی ناخالص میدونیدوبه این راحتی تهمت ودروغ می گید هیچ می دونیدازائمه اطهار(ع) روایت ها داریم که آدم نبایدتهمت بزنه وتاچیزی روباچشم خودش ندیده درموردش اظهارنظرنکنه تازه اگه شنیدهم آبروی مردم رونریزه ودنبال آبروی مردم نباشه.برخی نرخ های بالاکه برای مداحان ذکرشده ازچه منبعی گفته شده؟موثقه؟یازاییده فکرمریض آدم های فضولی هست که مث نخودتوی زندگی مردمن؟لطفاقبل ازاظهارنظردرموردهرچیزی قبلش فکرکنید.
امیر
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
2
1
فخر المادحین حاج حسین سیب سرخی بهترین سبک و صدا
سید علی موسوی نیا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
0
2
هه ببین مردم چه قدر بی کارن که تو زندگی هم دخالت میکنن به شما چه ربطی داره کی چی داره و چی کارس لابد انقدر ارزش داشتن واس امام حسین که به اینجا رسیدن یه مقدار به خودمون بیایم
(حق)
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
1
0
حاج حسین سیب سرخی چی پس؟؟؟
sajad
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۴
0
2
کی گفته حاج محمود اولین مداحی بودن که سبک دو نفر خونی رو ابداع کرد... قبل از اون مرحوم ذاکر و علیمی ایجور میخوندن...واقعا این بی انصافیه که سید این همه مظلوم باشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
0
1
عزیزان فدای همه نظرات شما به خدا قسم اگر این آقایون به حقیت مسئولیتی که بابت خوندن برای اهلبیت پی ببرند اگه دنیارو بهشون بدید یه مصرع هم نمی خونند.اگه تویه مجلسش یه آقا پسر یه دختر خانم که بین دوراهی دنیا وآخرت مونده یه لحظه سیمش با خدا وصل بشه وتوراه بیادجوونی که پدرومادرش خواهروبرادرش برای اصلاحش به همه چیز متوسل شدن وکلی پول خرج کردن یه دفعه می بینن یه شبه همه چیز تغییر کرده به نظرشما حق مادی این مداح چقدره ؟مطمئن باشید شمااگربرای صاحب خونه کارکنید خودصاحب خونه مزد می ده اما اگه اگه بخوای توکارکم بذاری خدای صاحب خونه توکاست می ذاره .ببخشید حقیررو
اشکان
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
1
1
حاج حسین سیب سرخی با سبک کلاسیک طرفداران زیادی داره،چرا نام نبردید،در ضمن شاگرد سید جواد ذاکر هم بوده.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
سلام دوست عزیز؛حاج حسین شاگرده استادشجریان بودند وخودشون هم استاد آوازهستند وبیشتر سبک های مداحی رو از اخوی شهیدشون حاج مجید سیب سرخی یاد گرفتن وحرف شما رو قابل قبول هست چون سبک شور رو همه ی مداحان از مرحوم سیدجواد یادگرفتن.یاعلی مدد
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
1
0
حاج حسین سیب سرخی با سبک کلاسیک طرفداران زیادی دارد،چرا نام نبردید.تشکر
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
1
2
حاج محمود صداش تودنیا تکه حیدر خمسه روضهاش عالیه ویه تذکر برادرانه بچها پشت سر نوکر امام حسین غیبت نکنین اخه کی میاد واسه دو ساعت خوندن دوازده ملیون بده بعدشم مثال هیات حاج محمود مال خودشه میدونین چقدر خرج داره یا جواد مقدم سه روز اخر صفر سالن شیرودی ۷۰ ملیون خرج ورداشته اینا خودشونو نوکر امام حسین می دونن و تعدادی شون مستاجراند یعنی خونه ندارن حالا حی نظر بدین دمتون گرم
امیر
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
0
1
در دل نشسته نجوایه ذاکر هرگز نیاید حمتایه ذاکر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۷
0
1
ماکاری به کار مداح هانداریم انشاالله سلامت باشن هرکی خودش میدونه وخدای خودش
محمد امین
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۸
0
1
پس بقیه مداحا با عرض سلام
اکبر گیلانی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
0
2
مداح تو ایران زاده نشد مگر سید جواد ذاکر اینا که دارن ابن جوری جو میدن همه از رو دست سید جواد تقلید کردن چون اولین کسی بود که سبک پاپ رو وارد کرد کسی که هیچ وقت برا مداحیش پول نگرفت خدا رحمتش کنه
سیدرضا حسینی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۷
0
2
سلام.در اینکه مرحوم ذاکر بهترین مداح بوده وهست که شکی نیست.ولی خداوکیلی الان رو دست کربلایی حسین عینی فرد نیومده و نیست.یاعلی
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
1
0
به نظر من بهترین و خوش صدا ترین مداح ایران حاج حسین سیب سرخی که داخل این سایت ها اسمی از ايشون برده نمیشه یا علی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
1
0
به نظرمن اول حاج منصورارضی وبعدازایشان حاج مهدی سماواتی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۱
1
0
فقط حاج امیر کرمانشاهی ...
ابی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
1
0
شغل سیب سرخی چیه توضیح بدید
جواد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۸
1
0
بهترین مداح کشور جواد مقدمه واقعا صداش آرامش بخشه
جواد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۸
1
0
بهترین مداح کشور جواد مقدمه واقعا صداش آرامش بخشه
Ali
United States
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۰
1
0
الکییییییی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۴
1
0
بد نیست
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۵
1
0
فقط ایمان کیوانی
عشششششششقه
ساوه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۲
2
0
بهترین سبک و شعر را محمود کریمی داره ...و حاج محمد رضا طاهری نفر دوم....
مجنون الحسین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
1
1
فقط سید جواد ذاکر
اشکان
France
|
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
2
1
هههههه
پس حمید علیمی کجاست؟
فقط و فقط حمید
حسن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۳
1
0
به نظر من تمام مداخان قشنگ وخوب می خوانند همین که نوگر اهلبیت ع هستند روی سرما جا دارند ولی من باصداهای این مداحان وروضه خوان ها خیلی خیلی حال می کنم
کویتی پور .اهنگران.سید قاسم موسوی قهار.مرحوم احمد کافی شیخ محسن کافی شیخ مهدی دانشمند حاج مهدی منصوری حسین فخری
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۷
0
0
من فقط مداحی های قدیمی آقای هلالی رو گوش میدم برید تو اینترنت بزنید مداحی بین همه ی عشقای دنیا هلالی دانلود کنید ببینید چه مداحی بوده که الان اینجوری شده و صداش نمیکشه بخونه
مجید
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
0
0
من عاشق حاج مهدی ام
سروش
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
1
0
مداح فقط حاج صادق آهنگران
کسی که بدون هیچ ریا میخونه
من عاشقتم نه عاشق صداش عاشق شخصیت و رفتار وعشقش به مداحی
سروش
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
0
0
حاج صادق آهنگران رو جا گزاشتید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۳
0
0
فقط سلطان صدا مجیدبنی فاطمه.همین
مهدی
Germany
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
0
0
چرا نامی از سید جواد ذاکر،نریمان پناهی و سید علی مومنی برده نشده که بهترین مداحان هستند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
0
0
باسلام توکل دنیا کسی به گرد پای حاج سلیم نمیرسه ونخواهد رسید جانم فدای این نوکر امام حسین که روی هرچی مداح سفید کرده.
مهدیار
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۲
0
0
با سلام و خسته نباشید خدمت همه سر تر از مهدی رعنایی نداریم
فرج شوقی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
0
0
هرکه برااهل بیت مداحی میکنه ایشاالله قدرخودشو بدونه بی ادعادرمداحی بامداحی بینظیر خصوصادرسنوات گذشته حاج محمد طاهری خالصانه مداحی میکنه خدا حفظش کنه
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
0
0
باسلام
روح سیدجوادذاکرشاد
مداح به صدای بی نظیر حاج حسین سیب سرخی میگن وسیدمجیدبنی فاطمه.وعزیزدلم هلالی خداحفظشون کنه وحاج حسین عینی فر
محمد عليپور
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۶
0
0
بهترين مداح ايران به عقيده بنده كربلايي مقدم هستن چون با سبك جديد و قشنگش تونست جوونارو جذب هيئت كنن
عشق فقط سیدجواد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۵
0
0
اگ فقط یه کم سید حوادذاکرو میشناختین اینجا درمورد کس دیگ ای حرف نمیزدید
سید
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۶
0
0
مداح فقط سید ذاکر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
0
0
بنده نوکر سیدالشهدا یبه هیچ کی ربطی نداره مداح چطوریه

اصن دخالت نکنید اونا که دخالت میکن چرت پرت میگن خرافات پشت سر مداحا حسودن چون این حنجررو خدا به همه کس نمیده خجالت بکشید اقای مقدم سیب سرخی و بقیه مداحا دمد ون گرم شرمنده من خجالت میکشم این مردم چه خرافاتی پشت سر شما ها در میارن خیلی قشنگ میخونید من یه بیت شعرادونو با هیچ چیزی عوض نمیکنم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۷
0
0
بنده نوکر سیدالشهدا یبه هیچ کی ربطی نداره مداح چطوریه

اصن دخالت نکنید اونا که دخالت میکن چرت پرت میگن خرافات پشت سر مداحا حسودن چون این حنجررو خدا به همه کس نمیده خجالت بکشید اقای مقدم سیب سرخی و بقیه مداحا دمد ون گرم شرمنده من خجالت میکشم این مردم چه خرافاتی پشت سر شما ها در میارن خیلی قشنگ میخونید من یه بیت شعرادونو با هیچ چیزی عوض نمیکنم
سامان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۱
0
0
سلام،به نظرم بعضی دوستان به جای توهین به عزیزان مداح به این فکر کنن که با نوای این عزیزان چقدر گریه کردیم واسه امام حسین(ع).پس به حرمت همین هم که شده،دعا کنیم خدا خیرشون بده.ضمنا حسودی نکنیم به ثروت دیگران،ایشالله خدا به هممون ثروت حلال بده.یا علی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۲
0
0
نفس همشون گرم دمه حاج علی پاکدامن هم گرم مداح افتاده ایه
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۳
0
0
سلام به برادرای گلم.دوست عزیزی که میگی فقط آهنگران پول نمی گیره توجه کن به حرفای من.نمی خوام از کسی بت بسازم ولی با توجه به گفته های حسین عینی فر سید جواد حتی به عنوان کادو هم پولی دریافت نمیکرد برای روضه خونی و حتی وقتی تعارف هم می کردم با بدخلقی جواب میداد و می گفت من واسه دلم می خونم.عینی فر هم پول نمی گیره حمید علیمیم پول نمی گیره خودش گفته که هر مجلسی میرم به نیت سید می خونم با توجه به قولی که به سید داد زمان خاکسپاریش. در ضمن وقتی کسی کار نیکی انجام بده و مزد بگیره نباید انتطار داشت که اجری براش در نظر گرفته شده بشه از سمت خدا.سید هم وضع مالیش شدیدا ضعیف بود اینو اطرافیاش میگن.زن و بچه ام داشت ولی روضه فروشی نمی کرد پس نگین مداحاهم زن و بچه دارن و...
خدا عاشقان واقعیه اهل بیت رو ببخشه و بیامرزه روحش شاد
علی
Germany
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
1
0
ذاکر فقط سید جواد ذاکر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
0
0
اگه تونستین مداحی حسین عینی فرد و دنبال کنید میفهمید چقدر اعجوبس.استاد سبک شور هستن بعداز آ سید جواد ذاکر.ولی چون تو شهر بزرگی مثل تهران نیستن کسی نمیگه.درآینده بیشتر میشنوید ازشون.
حسین فاتحی کلاس ششم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
0
0
سلام. من دوست دارم که یه مداح بشم و از جواد مقدم تقلید کنم. من روز دوم محرم آهنگ شرمندم رو توهیئتمون خوندم.
حسن
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
0
0
مداح حاج سعید حدادیان یک عمر پایه روضه هاش بشینی سیرنمیشی بیان قوی داره ومداح پری هست وسوزصداودلنشینی داره..وقتی گوش میدی به خوندناش اروم میشی ...اطلاعات دینی اضاف میشه وودر اخرم دست خالی نمیری ان شالله که همه ما عاقبت به خیر بشیم
محمدی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
0
صدای ذاکر انسان را با ملکوت پیوند می دهد

روحش شاد
احسان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۳
0
0
واقعابرای شماهامتاسفم ک اسمی ازآسیدجوادذاکرنبردیدیادتون رفته ک سبک مداحی روب ایران نشون دادسیدذاکرتنهامداحی بودک روضه فروشی نکردوبدون ریابودیادتون باشه سیدذاکرخیلی هاروحسینی کردوهمه مداحان دارن ازش تقلیدمیکنن
احسان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۳
0
0
واقعابرای شماهامتاسفم ک اسمی ازآسیدجوادذاکرنبردیدیادتون رفته ک سبک مداحی روب ایران نشون دادسیدذاکرتنهامداحی بودک روضه فروشی نکردوبدون ریابودیادتون باشه سیدذاکرخیلی هاروحسینی کردوهمه مداحان دارن ازش تقلیدمیکنن
هوشنگ
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
0
0
مداح دنيا و عقبي فقط خودمونيم
فرهنگ حسيني داشته باشيم كافيه
ارمیا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
0
0
واقعا خیلی بده که همش گیر میدیم به وضع مالی بقیه و اینکه از کجا آوردن. یه خورده به توصیه اىمه و بزرگان گوش کنیم جواد مقدم هم مداحیش اصلا خوب نیست جای تاسف داره که به اینا گوش کنیم
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
0
0
ی کلام ختم کلام عشق است سیب سرخی
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
0
0
ی کلام ختم کلام عشق است سیب سرخی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
1
0
فقط اقا سید جواد ذاکر به مولا یدونه بود خدا بیامرزه
سید عبدالله احمدی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
0
0
بهترین وپخته ترین مداح حاج محمود کریمیه خداوند ایشان را حفظ کند
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
مداح یعنی سیب سرخی و سید مجید بنی فاطمه که هر دو اونا حرف ندارن واقعا عالیا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۷
0
0
اول سيدجواد ذاكر و بعد حاج محمود عيدانيان . . .
امين
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
0
0
فقط كربلايي محمدامين عباس زاده
ابوالفضل
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
0
0
فقط حاج امیر کرمانشاهی رو عشقه واقعا اون حیفه که کسی ازش حرف نزنه....حاج امیر دوستت داریم
همین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
0
0
بهترین مداح اونیه که مداح ها خودشون اونو انتخاب کنن چون قدر زر زرگر بداند تو هر حرفه ای اساتید اون حرفه میدونن کی از همه بهتره البته نظر مخاطبین به هر حال بهتره ولی جزئیاتی هست که اونایی که دستشون تو کاره بهتر میفهمن رو همین حساب به نظر خودم که یه مخاطب عام هستم طاهری اولین کسی بود که سبک خوندن یعنی اینکه برای هر مناسبتی سبک جدید خونده بشه رو اورد قبل از اون مداحی به روش سبک های قدیمی و سنگین بود که خیلی هم تغییر نمیکرد ولی ایشان نواوری کرد و در ادامه الان تقریبا بدون سبک بودن در مداحی بی معناس
مسعود
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
1
0
همه کسانی که از سیب سرخی ومقدم وهلالی دم میزنن باید بدونن که سیدجوادذاکر ونریمان پناهی بنیان گذاران وسلاطین شور هستند.....من که مداحی مثل ذاکر ندیدم....مداح فقط سیدجوادذاکر....اصلا اسمش ابهت داره
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
0
0
فقط حاج حسین عینی فرد والسلام
سعيد افرا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
0
0
هركس در هيات مذهبي كه توفيق حضور داشته باشد وظيفه اي دارد كه از قبل مشخص شده است . و مداحي نيز به عهده ذاكرين است . حساب و كتابشان با ارباب مجالس .اينكه چقدر مي يگرند و شغلشان چيست نفعي به حال ما ندارد غير از اتلاف وقت و زدن به جاده خاكي . اگر به حضور و پاداش و عقاب خداوند و اهل بيت اعتقاد داريم پس تمام مسائل را به ايشان واگذار كنيم چون ما ضامن اجر و عذاب هم نيستيم . اينكه كدام مداح بهتر ميخواند و كدام مداح شايسته تر ، بايد گفت هر گلي يك رايحه اي دارد و وسعت و كرامت دستگاه اهل بيت هم همه سلايق را در خود جاي داده پس بهترين ما همان با تقواترين ماست . هركس در دستگاه اهل بيت هست پس لطف اهل بيت شامل حال ايشان است . عوض اين مجادله ها بر خود بباليم كه در چند صباح اين دنيا افتخار حضور و نوكري اهل بيت را داريم و اميد ثواب از دستان بابركت امام بي همتا يعني حسين (ع)
علی اصغر
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
0
0
مداح فقط حاج حسین عینی فرد.فقط نمیدونم چرا تو سایت ها از این مداح بی نظیر کم نوشته میشه.ازآقای عینی فردهم درخواست میکنم اگه میتونن یه سری هم شهر ما(بجنورد)بزنن سنگ تموم میزاریم براشون
محمد زارعی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
0
0
باعرض سلام من عاشق این مداح هستم یادگار هشت سال دفاع مقدس بلبل امام خمینی ره بعدش خدابیامرز سید جوادذاکرطباطبایی
محمد زارعی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
0
0
باعرض سلام من عاشق این مداح هستم یادگار هشت سال دفاع مقدس بلبل امام خمینی ره بعدش خدابیامرز سید جوادذاکرطباطبایی
مسعود
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
0
0
بنظر من هروقت میگیم سبک شور یاد سیدجواد میفتیم ..پس بنیان گذاران سبک شور سید هستش ونریمان پناهی...پس مداح مثل سیدجواد ذاکر نیست ونخواهد امد
حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
0
0
با سلام یه مداح که خیلی عالی میخونهو شما از قلم انداختید حاج حمید علیمیه.ان شاالله خدا به حق حضرت زهرا نفس گرم به ایشون بده.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
0
0
فقط مهدی اکبری رو عشقه .
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
0
0
اصلا مداحان هرچی که میگیرن حقشونه درزمان امامان کسانی درمورد ائمه میسرودنند و نزد امامان میخواندنند وامامان به آنها سکه میدادنند
علی اصغر مستقیمی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
0
0
با سلام بهترین مداح عزیز دلم نورچشمی که خودم هم سبک ایشان را اجرا میکنم برادر عزیزم حاج سید مهدی میرداماد میباشد به امید روزی که از نزدیک ایشان را ملاقات کنم انشاالله مستقیمی چالوس
علی اصغر مستقیمی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
0
0
با سلام بهترین مداح عزیز دلم نورچشمی که خودم هم سبک ایشان را اجرا میکنم برادر عزیزم حاج سید مهدی میرداماد میباشد به امید روزی که از نزدیک ایشان را ملاقات کنم انشاالله مستقیمی چالوس
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
0
0
واقعا این روبدونید کسی میتونه مداح باشه که اول اخلاق داشته باشه به ماهم ربطی نداره اونا پول میگیرن یانه به نظرمن مااونقدرنشدیم که توددم ودستگاه امام حسین(ع)بخوایم دخالت کنیم
رسول
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
1
0
ما جدا از غیرت و تعصب باید خدا رو ببینیم پس فقط شنیدن و خوندن باعث نشه که پشت خیلیها حرف بزنیم -من به همه مداحها احترام میزارم خوب و بدش با خداست خدا قاضیه-نظر من اینه چیزی رو که درک کردم قلبم با صداش جون گرفت و نه فقط من بلکه کل خانوادم از من تااااا پسر پسرعمویه پدرم از زن تا مرد فامیلم عاشق سید ذاکر شدن-من کاری ندارم کی اول سبک شور رو اورد کی اخر مهم نیته -خداگواهه من خوابی از سید دیدم که تا قیام قیامت تو سینم میمونه و هیچ وقت دم نمیزنم چون سید ذاکر دوست داشت گمنام باشه -سید ذاکر نه اهل روضه فروشی بود و با تمام اخلاص میخونه مشخص بود که داره خودش حرف دل میزنه واسه اربابش-ولی این حرف منه کسی که بود چقدر سنگش زدن حالا بعد این همه سال ببین چه جور از در و دیوار یادش میکنن این چی رو میرسونه؟فکر کردنم خوبه-خدایا من بدترین بودم سید باعث شد توبه کنم خدایا شکررررررت سید رو نشونم دادی -نوکریه نوکر حسین رو کردنم پادشاهیه -بچها مگه ما علی(ع)مولامون نیست پس چرا فقط از شنیدها و تحقیق نکرده به بقیه بی حرمتی میکنیم- خدایا تو قاضی هستی-با احترام برایه هر کس چه خوب و بد که دم از حسین (ع)میزنه یا علی(ع)
حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۰
0
0
سلام.درمورد حاج جواد مقدم می تونستید بهتر بنویسید. بهترینه
یه عبد گناهکار
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
0
0
همه‌ی مداحان عزیز هستن اما بنده آقای بنی فاطمه هلالی و آقا جواد مقدم رو بیشتر دوست دارم اگه تا حالا هیئت آقای مقدم رفته باشید میبینید که چقدر جون عاشق درو هم جمع هستن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
0
0
سلیم موذن زاده معجزه بود نه مداح
حسن
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
1
0
فقط حاج عبدالرضا هلالی رو عشقه
اااااا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
1
0
هلالی واقعا محشره صدای فوق العاده زیبا و خاصی داره حتی بعد از اون همه قضیه که سرش آوردن صداش حرف نداره سبک خیلی زیبا و منحصر به فردی میخونه.همه جوره عالیه هلالی.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
0
0
همه مداهای جوونودوس دارم چون پادشه همشون آسیدخودمونه
وحید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
0
0
هرکس عقاید خودشو داره.منم میگم فقط جواد مقدم.هم صداش عالیه هم با عشقه
عرفان
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۷
0
0
فقط حاج مهدی کمانی
عاشق امام حسین علیه السلام
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
0
1
باسلام به برادران محترم لطفا درباره ی ذاکرین محترم اهل بیت علیهم السلام توهین غیبت نکنید چون این عزیزان الگوهای ما هستند مخصوصا حاج آقا مهدی رسولی عزیز وتمام ذاکرین محترم اهل بیت علیهم السلام وسلام کلیکم رحمت الله وبرکاته لبیک یا حسین علیه السلام
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
0
0
سلام. اخیرا مداحی بنام حاج حسین تهرانی در غرب تهران گل داره میکنه صداش مثل صدای قدیمای حاج رضا هست خداییش قیافشم مثل حاج رضا . خداییش از نظر صدا وقیافه انگار داداش دوقلوی رصاهست
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
1
من طرفدار اقای مقدم هستم ولی به نظرم همه ی این عزیزان روض ه هاشون به دل میشینه اجرشون با ارباب ( عشق فقط یک کلام حسین علیه السلام)
نوکرامام حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
0
0
باعرض سلام
دوستان ببینید کسانی که پا به عرصه ی مداحی میگذاره باید پیه تمام این تهمت ها وحرف های بدون تفکروسند رو به تنش بماله به هرحال پا درفرصه ی نوکری ائمه(علیهم السلام)گذاشتن مداح مورد علاقه ی بنده حاج محمود کریمی هست شما نگاه کنید ببینید چرا رسانه های غربی اینقدر درباره ی ایشون حاشیه سازی و جو سازی میکنند؛به هوش باشیم و بصیرت داشته باشیم
البته تمامی مداح های اهل بیت(علیهم السلام)عزیز و محترم هستند؛خداوند به همشون اجربده و حفظشون کنه ان شاءالله
Mehdy
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
0
0
کار بزرگ بچهای مداحی قابل ستا یشه چون پای جوانان رو به هیاتها باز کردن خود من حاج محمود باعث هیاتی شدنم شد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
0
0
آب در کوزه و ما گرد آن میچرخیم مداحی که برای مظلومیت اهل بیت میخونه دیگه ادا واطوار نداره مثل آهنگران کویتی پور موذن زاده حاج حسین فخری .مداحی الان تؤام شده با شعر وخواندنهای کلاسیک و پاپ شعرنوحه ها ومضامین رو باید طوری ادا کرد که مستمعین از شنیدن ان غمگین شوند واقعأ متاسفم برای بعضیها که خودرا مداح اهل بیت مدانند و از اینرا کسب درامد وتجارت میکنند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
0
0
فقط صاحب العصر والزمان عج
شوشتر
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
0
0
مداح مورد علاقه ی من جواد مقدم هستش و من از 8 سالگی با نوحه های ایشون بزرگ شدم.به نظر من همین که جوونای ما میان هیئت و دور کارای دیگه ای نمیرن جای شکر داره
مهدی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
0
0
هرگز نیاید همتای ذاکر

اگه کسی تونست با اجاره نشینی و درد و مرض بسازه

و پول نگیره اون وقت باید گفت خیلی مرده

آقا سید جواد ذاکر سلطان هست و بی همتا
A A
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
1
0
باعرض سلام... بنده 35 سال سن دارم تو تریپ این چیزا هم نبودم ..یک هفته پیش بصورت اتفاقی کلیپای مداحی مرحوم ذاکر رو سرج کردم و سرگذشت زندگیش رو خوندم و احساسات حسینی رو به لطف ایشان درک کردم ،، طوری من رو تحت تاثیر قرار گذاشت که احساس میکنم وارد دنیای جدیدتری شدم ..خدا رحمتش کنه
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
1
0
فقط جواد مقدم عشقه همینو و بس خدا حفظش کنه به حق علی
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
1
0
همه اینا برا پول میخونن به جز آقاحمید علیمی و مرحوم سید جواد ذاکر علیه رحمه پول نمیگیرن و زیبا میخونن.خوش صدا و عاشق
سام
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
0
0
راجعبه سیب سرخی چیزی نیست!!
چطور یه خواننده فلان قدر پول میگیره،مداح هم داره از حنجره اش مایه میزاره.ربطی نداره.
همه ی مداح ها واقعا عزیز هستن.حالا مقدم شورش بیشتره.همین خود من از شور های عبدالرضا هلالی وارد عرصه هیات و سینه زنی و...شدم.همیشه هم دعاش میکنم.
بهتره بی مورد قضاوت نکنیم.
سعید ازمشهد
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۸
1
0
مردم وعوام و البته نه خواص از مداحان سیاسی متنفرن...مداح فقط باید مداحی کنه و فکرو ذکرش ترویج شعائراسلام و مدح و منقبت اهل بیت باشه..به مداح چه ربطی داره کدوم حزب حاکنه..اصلا مداح رو چه به سیاست.....اینو مردم نمخان ا... و برخی تازه واردان یعنی مطیعی سیاسی هستند و مدافع فلان جناح و مخالف فلان حزب اند وباید اینو بدونند این کارشون مورد قبول مردم نیست و نان به نرخ روزخوریست....بهترین مداح که فقط مداحی میکنه صداشم نمونه وتکه و البته به کسی هم وامدار نیست حاج حسن خلجه و بعد ایشونم مهدی سماواتی عزیز...امیدوارم مداح ومداح از چنگال سیاسیون خارج بشه...باتشکر
عرفان
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
0
0
سلام مداحان اگرم پول بگیرن همشون اینطورنیستن مثل حاج مسعود پیرایش مداح بی ریا
علیرضا
United Arab Emirates
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
2
0
بهترین مداح حال حاضر تو ایران علیمی و منصوری(اردبیل) هستش این دو تا روضه خونی حرف ندارن
مطالب این سایت اکثر اشتباهه سبک دونفررو علیمی‌و ذار بنا کردن سبک شور هم علیمی و ذاکر و تنها کسانی هستن ک روضه فروش نبودن و در حال حاضر هم علیمی پول نمیگیره و بهرین شور خوان ایران هم عینی فرد هستش
در اخر بهترین و مجبوب ترین مداح ایران فعلا حمید علیمیست
عاشق شهیدسیدجواد
United States
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
0
نمیتونیم سرخودمون کلاه بذاریم ،راست وحسینیش شهیدسیدجوادگل سرسبدهمه مداحان بود که الان خودش نیست اماشورش وعشقش که هست چندنفراینوتاییدمیکنن؟
جواد
United States
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۳۰
1
0
مداحی که واسه هرجلسش پول کلان میگیره روضه بخونه این بدرد نمیخوره کدوم مداحیرو سراغ دارید غیر ذاکربرای اربایمون ازته دل بخونه کمی تامل کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
0
0
من شاگرد استاد کربلایی جوادمقدم هستم ایشون یه جایی هیئت رفتن تامیتونستن به پیرغلامان احترام گذاشتن رفتن جلو کمرخم کردند کی گفته پیرغلامان را ازهیئت بیرون کردند
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
0
0
فقط حمید علیمی که از ته دل برا اهل بیت می خونه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی