امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۹۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۲:۱۸
تعداد نظرات: ۳۳ نظر
حبر سازی خیالی یک رسانه اصولگرا / واقعیت چه بود؟

ماجرای حجاب وزیر خارجه ایتالیا چه بود؟/ تصویر تازه و بی حجاب بنینو در فرودگاه تهران

پس از پایان سفر خانم بنینو به تهران یکی از رسانه های اصولگرا طی خبری مدعی شد، که پیرامون موضوع حجاب وزیر امورخارجه ایتالیا فعل و انفعالاتی رخ داده و چون وی بر اساس پروتکل های متعارف ایران در این زمینه ها، حاضر به سر کردن روسری نشده است، وزیر خارجه کشورمان برخورد تندی انجام داده و خانم بنینو پس از ناراحتی بسیار اقدام به سر کردن روسری کرده است.

سرویس سیاسی خرداد: وزیر امور خارجه ایتالیا چند روز پیش به تهران سفر کرده و بعد از ملاقات با مقامات رسمی کشور مان و مذاکره پیرامون مسائل منطقه ای و بین المللی و روابط دو جانبه به کشور متبوعش بازگشت. پس از پایان سفر خانم بنینو به تهران یکی از رسانه های اصولگرا طی خبری مدعی شد، که پیرامون موضوع حجاب وزیر امورخارجه ایتالیا فعل و انفعالاتی رخ داده و چون وی بر اساس پروتکل های متعارف ایران در این زمینه ها، حاضر به سر کردن روسری نشده است، وزیر خارجه کشورمان برخورد تندی انجام داده و خانم بنینو پس از ناراحتی بسیار اقدام به سر کردن روسری کرده است. 

به گزارش خرداد سایت جهان نیوز در همین رابطه نوشته بود: «بنینو در سفر اخیرش به تهران به شدت اصرار داشت تا بدون حجاب وارد کشور شود که این موضوع با واکنش مقامات کشورمان مواجه شد.از همین رو هنگام نشستن هواپیمای حامل وزیر امور خارجه ایتالیا، وقتی مدیر تشریفات وزارت امور خارجه با سه روسری رنگین برای استقبال از وی وارد هواپیما می‌شود، او قبول نمی‌کند و می‌گوید که فقط بدون حجاب حاضر است وارد ایران شود.


وقتی گفته می‌شود که طبق پروتکل باید عمل شود، وی پاسخ می‌دهد که چطور مقامات ایرانی در ضیافت‌های ما به خاطر سرو مشروب حاضر نمی‌شوند، من هم حاضر نیستم تن به این محدودیت بدهم. اصرار‌ها راه به جایی نمی‌برد و بالاخره مدیرکل تشریفات با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان تلفنی تماس می‌گیرد و کسب تکلیف می‌کند و خواستار مکالمه وی با وزیر امور خارجه ایتالیا می‌شود. ظریف ضمن اینکه حاضر به مکالمه تلفنی نشده است، می‌گوید: بگویید اگر نخواهید حجاب داشته باشید، نمی‌توانیم در تهران از شما پذیرایی کنیم و همه قرارهای شما لغو می‌شود. وی با ناراحتی در داخل هواپیما ابتدا با ایتالیا تماس تلفنی برقرار می‌کند و بعد با عصبانیت و پس از کشیدن چند سیگار، با اکراه روسری را به سر کرده و از پلکان هواپیما پایین می‌آید.»

حال تصویری ازسفر خانم بنینو به تهران در رسانه های ایتالیا منتشر شده که نشان می دهد این ادعاهای سایت جهان نیوز که بیشتر به داستان سرایی می ماند اعتبار و وجاهتی نداشته است. 
تصویر منتشر شده بر خلاف گزارش منتشر شده از سوی جهان نیوز، نشان می دهد بُنینو در فرودگاه تهران روسری بر سرنداشته و بدون حجاب از هواپیما پیاده شده است.

فارغ از اینکه این اقدام بر خلاف رسوم دیپلماتیک و قوانین ما بوده و وزیر خارجه ایتالیا در این زمینه اقدام ناپسند و ناخوشایندی را به انجام رسانده نکته جالب خبرپردازی های خیالی رسانه های جریان راست است که از هر چیزی کوهی برای خود ساخته و آن را بال و پر می دهند. البته نکته مهم هم در این میانه آن بود که وزیر خارجه ایتالیا بالاخره با توجه به قوانین کشورمان و لزوم رعایت عرف دیپلماتیک در دیدار های رسمی با مقامات کشور مان با حجاب اسلامی در برابر حاضرین حضور یافت.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
آخه این خانم محترم و مسن چه نیازی به روسری دارد!
بعضی ها مایلند که دوباره با اروپا وارد جنگ جدید روسری بشویم!
ايراني
Canada
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
اين عكس كه فتوشاپه عموجون
زاويه نگاه كردن دوخانم كه دارن با هم دست ميدن با هم فرق ميكنه
ادم وقتي داره دست ميده به هم نگاه ميكنه نه به يكطرف ديگه
بارم دروغ بافي كرديد
/// خرداد: شما خیلی با هوش هستی .باریکلا به این ذکاوتت!
ناشناس
United States
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
یکی از مشکلات ما همین حساس کردن بی دلیل بعضی موضوعات بی اهمیت است واقعا تمام مشکل ما همین است این خبر رو گذاشتید که مثلا چی !؟ جز اینکه باز یک عده ای مثل خودتو ن بی کار رو به جون هم بندازید وکلی هزینه به کشور تحمیل کنید لطفا برید دو تا خبر بدرد بخور بذارید
ناشناس
Netherlands
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
دم وزیر خارجه ایتالیا گرم که زیر بار حرف زور نرفت
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
تا پشت گیت خروجی در فرودگاه های بین المللی (به صورت دیپلماتیک)خاک کشور محسوب نمی شود. و ایشان در آن قسمت فرودگاه حجاب رعایت نکرده است. کاری خلاف قوانین نیست. در ضمن سوال ایشان هم باید پاسخ داده می شد این چه استدلالی است و گرنه آنها هم می توانند در کشورشان بگویند اگر به میز شام نیایید اصلا سفرتان را کنسل کنید!!!
ناشناس
United States
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
هم میهنان گرامی، کشور را خشکسالی، دروغ، بیماری (گسترش سرطان)، کمبود اکسیژن، دزدی، فساد، گرانی، بدبختی، غم، و و و.. گرفته و شما فکر حجاب یک بانوی مسنی که فرقی نمی کند پوهایش پوشانده باشد یا نه هستید؟ آیا می توانید کمی بخودتان بیایید و درک کنید . چنین موضوع ساده ای و شما نمی توانید چاپ کنید، این عجیب نیست؟
amir
United States
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
توهین به این بزرگی رو گرفتی بعد رفتی گیر دادی به یه سایت ؟!
واقعا جای تاسف داره .
ناشناس
China
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
این عکس هیچ چیزی رو نشون نمیده!!
اسد
United States
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
ما نسل قبل از انقلاب هم حودمان اعتقاد داشتيم و هم به به فرزندانمان ميگفتيم دروغگو دشمن خداست واز گناهان كبيره است اما مثل اينكه عقلمان كم بوده چون روزي نيست كه از بالا وپايين دروغ نشنويم مبارك است واقعا مدير اين سايت جهان نيوز چگونه ميتواند در برابر اين عكس از خود دفاع كند؟
ناشناس
Korea, Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
ای خدایا. واقع کشور عجیبی داریم. یه روز روسری بزور از سرمون در میارن و یه روز همونو بزور میکنن سرمون. اجبار چه معنی میده و به چه دردی میخوره؟ خدایا ما که دین تو رو نتونستیم بشناسیم و هر کدوممون یک برداشتی از کلام تو کردیم. خودت دستومنو بگیر و هدایتون کن به صرتط انسانیت و اخلاق. از دین تو ما فقط شریعت و حجابشو انتخاب کردیم اما اخلاق اسلامی رو نمی خواهیم یاد بگیریم. ما به بی اخلاقی عادت کردیم. خوشمون میاد.
حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
اون خانمه که دست داده که بی حجاب تره.
سراب
United Kingdom
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
دمش گرم
به اين مي گن آدم شريف كه پا رو اصولش نمي گذاره
Zz
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
از کجا فهمیدید فرودگاه ایرانه؟ شایدم فرودگاه رم هستش ! از نوع پوشش زنان محجبه میشه فهمید که حداقل فرودگاه مهرآباد تهران نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
حالا فکر کردید با روسری سر یک پیرزن غیر مسلمان کردن خیلی کار بزرگی انجام دادن؟!تعارف زیاد،مبلغ هیچ!
ناشناس
United States
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
0
0
قانون قانونه بايد به قانون يك كشور احترام گذاشت
شادی
Spain
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
0
0
از نگاه افراد مشخص است که فتوشاپ است. // خرداد: وقتی مادر سایت خبری خبر را کار می کنیم قطعا از آن اطمینان داریم که کار می کنیم دوستان لطف بفرمایند قبل از اظهار نظر مطالعه بفرمایند. این عکس را سایت شخصی وزیر امور خارجه ایتالیا انتشار داده است
ناشناس
United States
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
0
0
دمش گرم. زنهای ایرانی کم بود. به بقیه چی کار دارین
مجتبی
United Arab Emirates
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
0
0
یعنی مشکل مملکت ما الان شکل موی جوونهای ماست؟؟
(عمو محمود یادش بخیر که دروغ را سر سفره های مردم آورد).
arman
United States
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
0
0
اگر معتقد به قرآن هستید که قرآن علناً گفته زنی که امیدی بر او از نظر ازدواج و ... نیست به نیاز نیست حجاب داشته باشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
0
0
یه خانم دیگه هم اون ته هست که روسری نداره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
0
0
گرفتاری کشور ما فقط پیدا بودن موی سر خانمهاست . بقیه مشکلات کلا حل شده .
عطا
United Kingdom
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
0
0
اولا که اصلا این موضوع مهمی نیست...همین محله مجیدیه تو تهران که یه سر برید کلی پیرزن بدون روسری و حجاب وخیلی هم مرتب تو خیابونا و کوچه های مجیدیه می گردن.....ثانیا بدون شک اینجا فرودگاه مهرآباد نیست چون پشت سر خانم وزیر هم یک خانم دیگر که اون هم حجاب نداره داره راه میره که معلومه از کادر یا همراهان هست ...
رضا
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
0
0
بیخود کرده! شما هم برید تو اروپا باید به قوانین اونجا احترام بزارید و اون هم موظفه که به قوانین ما احترام بزاره که البته اونا هم بلدند مثل بدحجاب های اینجا چطوری از یه شال نازک به عنوان روسری استفاده کنن!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۳
0
0
متاسفم برای بعضی های بی غیرت که دارن از بی حجابیه این زن بیگانه دفاع می کنن!
میثم
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۴
0
0
روحانی مچکریم
ناشناس
United Kingdom
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
0
یاردانقلی خان! چون اون "زن بیگانه" ! روسری سر نکرده مردم بی غیرت شدن؟؟؟؟؟!!!!!!
شهرام
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۵
0
0
وجدانا توی بعضی ازشهرهای کشورمون ازاین خانم بی حجاب ترندیعنی اگه روسری سرشون نکنن سنگین ترند بعداومدیدبه این خانم که فرهنگش این جوریه گیر میدید
حامد
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
0
0
آقایان جهان دروغ ومعترضین به بی حجابی اگر به آیه حجاب نگاه کنید میگوید زنان مومنه خودرا بپوشانند تاارزش های آنان (ارزش یک مومن )از دید هرزه ها درامان باشد وهمانجا میگوید برای زنانی که امید ازدواج ندارند حجاب هم نیاز ندارند اگرچه مومنه باشند !حالا یک پیرزن غیر مسلمان باید روسری بپوشد وگرنه غلط میکند پا به سرزمین ما بگذارد؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
0
0
1. دوستاني كه نميدونن فتوشاپ چيه باور كنيد آيه نازل نشده كه هر وقت به يه عكس شك كرديد بگيد فتوشاپه وقتي ازش سر درنمياريد!
2. دوستاني كه با ديدن موي اين خانوم ايمانشون لرزيده،لطف كنن صفحه رو ببندن متواري شن به گناه نيفتن.
3. نويسنده متن دعواي وزير با وزير خيلي كارش خوب بوده. خيلي سينمايي نوشته :D وزير ايتاليا چشمانش رگ به رگ شد، سيگار پشت سيگار، بعد از چند سيگار با نااميدي روسري به سركرد و از پله ها پايين آمد و .... اه اه كه جداي از دروغ و داستان بودنش چقدر خاله زنكي بود.. واقعا كه رسانه هاي راست پاش بيوفته عجيب خاله زنكن.. عجييب!!!
بهترین دوست خداست
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۸
0
0
سلام وبلاگ بسیار خوب و پر محتوایی دارید موفق باشید بنده از مطالب و عکسهاش استفاده کردم و کلی برات دعا کردم
اگه قابل بدونید ...
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
0
0
فتوشافه هههههههههههههههههههههههههههههههههه
الهام
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۹
0
0
یکی نیست به این کاسه داغتر از آش ها بگه بابا به شما چه ربطی داره این خانم میخواد بره جهنم تو بلدی بدو برو بهشت
رضا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۹
0
0
آن دسته از دوستان که می دونند این خانم محترم به آقای ظریف گفته بود چطور شما می آیید کشور ما و هنگام خوردن غذا با ما غذا نمی خورید و میگویید سر سفره شما شراب است که شراب جزو فرهنگ و آیین ما است؛ و شما بی احترامی می کنید و چطور شما هر کاری که در کشور ما میتونید میکنید ولی ما نمیتوانیم؟ هر وقت شما احترام گذاشتید ما هم احترام میگذاریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی