امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۵۷۹۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۷
تعداد نظرات: ۳۶ نظر
اختصاصی خرداد/ وقتی آقازاده قالیباف معلم ساده می‌شود!

از ادعای معلمی آقازاده تا ملک چند میلیاردی و قراردادهای شبهه برانگیز+سند

مبلغ اجاره ماهانه با توجه به قیمت‌های روز و نحوه کاربری و موقعیت ملک و درآمدهای حاصله نه تنها به یک شوخی می‌ماند بلکه شائبه‌ای از یک قرارداد صوری برای فرار مالیاتی را در اذهان زنده کرده و از طرف دیگر این نکته را به ذهن متبادر می سازد که این اسامی و عناوین تنها پوششی برای به انحراف کشاندن مراجع قانونی و مخفی‌کاری در راستای عدم آشکار شدن دست‌های اصلی پشت پرده است. مبلغ اجاره این ملک به میزان شهریه یکی از دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی بوده(شهریه مقطع ابتدایی 5/5 میلیون تومان می باشد) و چگونه می‌توان چنین قراردادی را واقعی دانست و دیگر ادعاهای جناب قالیباف و دوستان را باور کرد؟

سرویس سیاسی خرداد: "معلمی شغل انبیاست" این جمله خود به تنهایی جایگاه و پایگاه این گرانمایگان عرصه دانش و آموزش کشور را هویدا می‌کند. جایگاه و مرتبه‌ای که اگر نام و نان ندارد عزت و افتخار و کرامت دارد. از دیرباز تا کنون معلم و معلمی از سوی هر مسلکی در گستره ایران مورد عزت و احترام تمامی سطوح بوده و کسی جرات دست‌اندازی و هتک حرمت این قشر را نداشته اما این روزها گویا این عنوان سترگ دستمایه فرافکنی و قلب واقعیت و وارونه‌نمایی سیاسیونی شده که در لفافه عناوین پرطمطراق و مورد وثوق اجتماع پناه گرفته و مطامع خود را پی می‌گیرند.

به گزارش خرداد، زندگی برخی آقازاده‌ها در ایران همواره جنجالی بوده واگرچه سعی‌شان بر این است که فعالیت‌های خود را از دید رسانه‌ها و مردم پنهان کنند تا در تیررس نقدها نباشند اما دانستن درباره زندگی آن‌ها همیشه برای رسانه‌ها و مردم جذاب بوده و شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌‌هایی نیز پیرامون آن‌ها در جامعه منتشر می‌شود.

به تازگی نیز آقازاده شهردار تهران، جناب آقای محمدباقر قالیباف سوژه رسانه‌ها شده است. ماجرا از آنجا آغاز شد که خبر بازداشت فرزند شهردار تهران توسط محافل نزدیک به وی در برخی رسانه‌‌ها منتشر شد. براساس این خبر؛ الیاس قالیباف، پسر بزرگ شهردار و مشاور وی به مدت دو ساعت بازداشت شد. خبری که البته از خروجی این رسانه‌ها حذف و اما کمی بعد در رسانه‌های دیگر منتشر شد.

بعد از این خبر بود که آقای قالیباف در مقام دفاع از فرزندش برآمد و با بیان اینکه «شایعات درباره پسر بنده مبنی بر اینکه به زندان رفته است، صحت ندارد»، گفت: هر روز یک حرف می‌زنند، روزی می‌گویند پسر قالیباف را به زندان برده‌اند در حالیکه فرزند من معلم است و وقتی می‌بینند چاره‌ای نیست می‌گویند قالیباف امروز و فردا از شهرداری می‌رود.» وی در جایی دیگر نیز عنوان کرده است: «با وجود این که برخی‌‌ها خواهان خروج من از متن کار هستند، همچنان به وظایف محوله خود عمل می‌کنم.»

در واقع جناب شهردار تمام گمانه‌زنی‌ها و ادعاهای مطرح شده درباره آقازاده‌‌اش را به مخالفان خود نسبت داده که به گمان وی در تلاش‌اند تا او را از  میدان و عرصه مدیریتی و سیاسی کشور حذف کنند. چه‌آنکه این رفتار و برخورد از وی در برابر اتهامات و ادعاها مطرح شده علیه‌اش مسبوق به سابق است و ایشان دربرابر انتقادها در جریان حوادث کوی دانشگاه نیز  گفته بود: «راست و چپ یاد گرفته‌اند رقیب را به نیت نابودی تخریب کنند». اما این تصویر مبهم و شطرنجی‌ای که از عملکرد وی در افکار عمومی و رسانه‌ها وجود دارد آیا واقعاً ناشی از اختلاف سیاسی وی با رقیبانش است؟ شواهد و قرائن خلاف این را نشان می‌دهند و محتمل آن است که سردار سابق و شهردار فعلی با فرافکنی سعی بر تبرئه خود از انتقادات و اتهامات دارد.

دفاعیات مطرح شده توسط شهردار درباره فرزندش مبنی بر اینکه «فرزند من معلم است» با واقعیت‌های موجود منافات دارد و بررسی‌ها در مورد الیاس قالیباف، حقایق دیگری را آشکار می‌کند.

بررسی‌ها حاکی از این است که الیاس آن‌گونه که جناب شهردار می‌گویند نبوده و  فعالیت‌ها و همچنین زندگی وی نیز با شرایط و زندگی یک معلم ساده همخوانی‌ ندارد.

در این رابطه خرداد با ذکر اسناد و مدارکی مستند تنها چند سئوال ساده را از آقای شهردار پیرامون ادعای معلمی فرزندش مطرح ساخته و قضاوت را بر عهده مخاطبین عام و بی‌طرف خواهد گذاشت.


1- معلمین شاغل در اقصی نقاط  کشور تحت شمول چارت سازمانی وزارت آموزش و پرورش به ایفای وظیفه می‌پردازند؛ خواه در قالب پست رسمی و یا قراردادی، بررسی‌های خرداد نشان می‌دهد که جناب الیاس قالیباف تابع هیچ یک از موارد پیش‌گفته نیست و شاید منظور جناب شهردار از معلمی فرزند، معطوف به عضویت وی در هیئت مدیره موسسه‌ای آموزشی به نام "نوآوران شمس الشموس" که سرمایه‌ی اولیه آن «صد هزار تومان» اعلام شده و این موسسه صاحب‌امتیاز مدرسه‌ای غیرانتفاعی به نام  "مهر هشتم" است و احتمالا آقازاده جناب قالیباف در مدرسه خصوصی متعلق به خود، ساعاتی را در مقطع ابتدایی تدریس می نماید! موسسه‌ای که از حسن اتفاق ریز شدن در آن نکات جالب توجهی را در برابر اذهان هویدا می‌کند.


2- اینکه چگونه عضویت در هیئت مدیره یک موسسه آموزشی حکم معلمی برای الیاس قالیباف به ارمغان می‌آورد تا ایشان را شأنیتی فرهنگی بخشیده و در برابر اتهامات بیمه کند نکته‌ای است که خود آقای قالیباف شهردار باید در قبال آن پاسخگو باشد اما نکته جالب توجه در این میان آن است که موسسه آموزشی فوق -که بواسطه آن نام الیاس از سوی پدر در زمره معلمین گنجانده می‌شود- در ملکی با ساختمان 497 متری و 350 متر حیاط در یکی از مرغوب‌ترین مناطق تهران (سعادت‌آباد) بنا شده و از امکانات بالاتر از استاندارد متعارف برخوردار بوده و درآمدهای میلیاردی برای صاحبان آن به همراه دارد. جالب‌آنکه الیاس قالیباف که در ابتدا با عنوان مدیرعامل، در این مجموعه آغاز به‌کار کرده و پس از مدتی رئیس هیئت مدیره می‌شود و اکنون با بالارفتن انتقادات در سمت عضو هیئت مدیره است، همواره سعی کرده خود را نه ذینفع اصلی که عضوی از این مجموعه بخواند، مجموعه‌ای که مرور اجمالی پرونده آن نشان از شائبه تخلفات عدیده و آشکاری می‌دهد.

3- موسسه آموزشی نوآوران شمس الشموس" که با سرمایه 100 هزار تومانی ثبت گردیده اکنون ملکی را در تصرف خود دارد که ارزش  آن در کمترین حالت ممکن بالغ بر20  میلیارد تومان است. این ملک که یکبار در موقع ثبت به عنوان محل اصلی فعالیت موسسه اعلام گردیده بود، متعلق به یکی از اعضای هیئت مدیره با نام م.م.ف است که در اقدامی جالب یکسال پس از ثبت موسسه و اعلام روزنامه رسمی، آن را به دیگر عضو هیئت مدیره به نام ع.ف با قیمت نازل و به مبلغ ماهانه 4میلیون تومان با ودیعه 50 میلیون تومان (جمعا 5/5 میلیون تومان اجاره ماهانه) طی اجاره نامه ای به شماره 602601 در تاریخ 20/12/91 واگذار گردیده است.(سند مربوطه در اختیار خرداد می باشد)

 

 

مبلغ اجاره ماهانه با توجه به قیمت‌های روز و نحوه کاربری و موقعیت ملک و درآمدهای حاصله نه تنها به یک شوخی می‌ماند بلکه شائبه‌ای از یک قرارداد صوری برای فرار مالیاتی را در اذهان زنده کرده و از طرف دیگر این نکته را به ذهن متبادر می سازد که این اسامی و عناوین تنها پوششی برای به انحراف کشاندن مراجع قانونی و مخفی‌کاری در راستای عدم آشکار شدن دست‌های اصلی پشت پرده است. مبلغ اجاره این ملک  به میزان شهریه یکی از دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی بوده(شهریه مقطع ابتدایی 5/5 میلیون تومان می باشد) و چگونه می‌توان چنین قراردادی را واقعی دانست و دیگر ادعاهای جناب قالیباف و دوستان را باور کرد؟

آن مرد به زعم خود در بیانی ساده فرزندش را معلم خطاب کرد تا ترکش انتقادات را به سمت و سوی دیگر روانه کرده و فرزندش را در لفافه این نام بیمه کند اما لحظه‌ای نیاندیشید که چرا باید در وارونه‌نمایی محض از این عنوان مقدس در راستای مطامع سیاسی و خانوادگی خود مایه بگذارد و از این قشر بی‌ادعا برای توجیه عملکردهای آقازاده معززش استفاده کند. لمحه‌ای طمانینه نکرد که چگونه خانه  و ماشین و مجتمع آموزشی پرو پیمان چندمیلیاردی با حقوق معلمی و عرق جبین این فرهیختگان بی‌ادعا قابل جمع‌آوری است. او تنها و تنها خودش و شأن سیاسی‌اش را دید که باید محفوظ بماند خواه در این میانه هر شأن و جایگاهی هم مورد خدشه و تمسخر قرار گیرد. گویا باید به جناب شهردار مدعی مدیریت جهادی نیز یادآور شد که امسال سال فرهنگ و مدیریت جهادی است و نمی‌توان افکارعمومی را با کتمان حقیقت و توهین به قشر فرهیخته معلمان فریب داد.

در نهایت باید پرسید آیا شأن معلمی با این وارونه‌نمایی‌ها و قلب واقعیات همخوانی دارد؟ باید از جناب قالیباف پرسید که فرزند ایشان با این درآمد ها و سرمایه گذاری کلان چگونه یک معلم ساده معرفی شده و اعطای این لقب بر اساس کدام معیار و فاکتور منطبق به سبک زندگی معلمان خدوم کشور است؟!

 

 

غیر قابل انتشار: ۱۸
انتشار یافته: ۳۶
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
9
0
الکی میگه!!!!!!!!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
2
6
آیا می شود در بین این دولتمردان که از اقشار پایین جامعه برخاستند و ادعای دیانت و شریعت و... آنها گوش فلک را کر کرده است و به قول خودشان بهترین بندگان خدا بوده اند و به این سبب خداوند توفیق خدمت به مردم را به آن ها داده است آدم های فاسد، اختلاس گر و ..... هم پیدا کرد!؟
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
2
11
بابا ما مردم به کی باید اعتماد کنیم عجب کشوری داریم هر کی که میتونه میبره این یعنی اسلام این یعنی شیعه این یعنی ایرانی این یعنی . . .
عشقعلی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
3
11
واقعا که گازانبریک رفتار می کنند .دم خروس یا قسم ...کدام را باورکنیم؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۷
2
11
اگر باباش رئیس جمهور؟!بود چکار می کرد!؟
ناشناس
Colombia
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
8
2
ناشناس ۱۵:۰۱ جمله را باید برعکس بگیم هموطن !... دعاکنیم بیاید او که باید بیاید که تنها درمان بشر آن است ما هرچقدر خودمون رو اصلاح کنیم منجی تا نباشد نمیشود آنچه باید بشود. و الله اعلم
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
2
6
این یک نمونه از کارهای آقازاده در خارج از شهرداری بوده بی زحمت بررسی کنید که ایشان در شرکت ... که توسط جناب پدر در شهرداری تهران به مدیر عاملی ... تاسیس شد چه کارها که نکردند
فارض
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
18
3
آهاى خرداد نيوز! چرا الكى " مديريت جهادى » رو زير سؤال ميبرى؟
هيچ ميدونى ايشون در فتنه ٨٨ شخصاً « پاى كار » بوده؟ اصلاً ببينم شماها چه پدر كشتگى با امثال قاليباف و محصولى و رويانيان داريد؟ غير از اينه كه اينها در دفاع مقدس حماسه ها آفريدند و استقلال اين سرزمين رو بيمه كردند؟ كم زحمت كشيدند؟ نكنه دستتون با آقازاده معروف م.ه توى يك كاسه باشه؟
عموجون
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
6
7
چیه فارض خان؟!نکنه توام با همون آقازاده هایی که به تیر و قبات خورده؟!قرار نیست هرکی تو جبهه و جنگ بوده مملکت رو بچاپه!!هرکی تو دفاع مقدس وجنگ تحمیلی بوده دمش گرم و اجرش با خدا ولی قرار نیست هرکاری آقازاده هاشون خواستن بکنن!
خرداد جان کار خوبی میکنی که به ما اطلاع رسانی میکنی ولی اگه توام به قول فارض دستت آلوده باشه دیگه باهات قهر میکنما!
ناشناس
France
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
2
2
چقدر خوبه که همچی داره دیجیتالی می شه از جمله همین سازمان ثبت
دیگه کمتر میشه پشت اسامی جعلی و ساختگی کسی خودش رو قایم کنه
به امید روزی که همچی شفاف بشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
2
0
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
5
0
سلام من هم معلم هستم در محروم تریرین نقطه کشور با25 سال سابقه ازخداسلامتی میخوام وعزت رهبری واقای روحانی دوستان بدانند حقوق کم هم میشه زندگی کرد
علی
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۲
3
7
دورو ترین و فرصت طلب ترین مسوول فعلی ایران همین قالیبافه. رفتارها و حرفای انتخاباتی این آدم هیچوقت از یاد کسی نمیره.
اتفاقا .... معاون و مشاورش هم معلمه به شهرداری درس تولید بتن میده!
ناشناس
United States
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
3
3
استعغا بده برو تا گندش بیشتر از این در نیمده تمام شهرداران مناطق تهران .... چرا هیچ حساب کشی دقیق از اقدامات بی قانون شهرداری نمیشه
طرفدارمدیریت جهادی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۲
3
0
این ملک سند ثبتی ندارد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
4
3
آقای قالیباف مثل یک مرد وصادقانه،آنطور که شان یک سپاهی پیرو خط امام است،بیاد این مسیله حضور دیگر افرادفامیلش در شرکتهای پردرآمد در شهرداری را نیز بپذیرد ومسیولیت پیامدهایش را نیز بپذیرد.
رسا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
3
2
پسر گو ندارد نشان از پدر تو بیگانه ..............
خود آقای قالیباف شهر داری رو ... مگه کسی جلوشو میگیره تمام مدیرای شهرداری یا مشهدی هستن یا ایران خودرویی بی خیال کارمندای رسمی اونا که نباید بالا بیان از بیرون میارن دیدن دکترم که برای کارمندای شهرداری رویاس ترو خدا اگه دستتون میرسه اسناد پدر مهربون رو هم بذارید
بی شک
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
3
0
فارض خان طلحه و زیر هم در جنگ ها همراه علی و پیامبر بودند علی پیشوای عدالت محور در وصف زبیر و اینکه شمشیر اواندوه از پیامبر زدود سخن گفته اما وقتی درخواست غنایم پس از جنگ کردند علی گفت آنچه می باید می گفت
Farhad
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۵
3
3
اگر این اقا زاده معلم هست پس مهدی هاشمی شاگرد ایشون بودند
محمدحسین ر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۰
1
2
با سلام ، خدا بر حق است و هر کسی هرگونه خیانت به کشور و مردم وخون شهدا میکند انشالله خود وخانواده اش در این دنیا وآخرت خیرنبیند تاقیامت در عذاب باشد . و هر کسی هرگونه خدمتی به این جامعه ومردم انجام میدهد خداوند متعال عاقبت خود وخانواده محترمش وامواتش را بخیر کند انشاالله .
مستعار
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
1
3
داداشم بی خیال قیامت و عذاب و اون دنیا شیم این داستانای خیالی رو رها کنیم کشور و اموالشو به تاراج می برن ما میگیم اون دنیا عذاب بشه خدا آخرعاقبتمونو درست کنه
سید
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
9
1
دروغه محضه
ح ف
United States
|
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
1
6
بنده شانزده سالم بود توجبهه ها میجنگیدم الان پنجاه سال دارم دریغ ازیک خونه
جواد آقا جون
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
4
2
من که میگم دروغه. ولی اگه هم راست باشه قالیباف هزار تومن خورد ولی در عوض صد هزار تومن خدمت کرد و سود رسوند.البته مثقال ذره خیرا یره
محسن
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۷
0
3
سلاک, معلم هستم با 29
سال سابقه, ترا به خدا هرکس راست می گوید شأن ,ومقام و منزلت شغلی وعزت نفس ما را خدشه دار نکند و از ما هزینه نکند, که در روز جزا در محضر خدا باید جواب گو باشد, چون ما با ,,,,, زندگی کردیم و راضی و قانع هستیم و شاکر ولی هرگز گذشت نمی کنیم اگر ظلمی به ما شود ودر حق مان جفا کنید , حال اگر از مسؤولین باشد یا مردم عادی!!!؟؟؟
م, واعظ
اصغر
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
1
1
هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
1
0
به صاحب ملک میگن تراکم بهت میدیم جای دیگه اینجا را هم به ارزش کم اجاره بده جاش از سود مدرسه بیشتر ببر
کار فرهنگی کنیم تا مملکت آبادتر بشه
خودش از جماعت 4 درصدی که این جماعت و خوب میشناسه
فساد و رانت خواری و بخور بخور کل مملکت و برداشته این که ایرادی بهش نیست
از ماست که بر ماست
ناشناس
France
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۷
1
1
این خالیباف چه رویی داره.باور کنید خیلی منو ترسونده دیگه جرأت نمیکنم برم نزدیک سطل زباله میترسم ی وقت برق بگیرم.راستی پسرش 4 درصدیه یا96درصدی؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۹
0
0
امان از لقمه حرام .
حیدری
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
0
0
عضو هیئت مدیره مدرسه خصوصی بودن یعنی اختلاس ملیاردی؟
عقل هم خوب چیزیه
امیر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
0
1
مقصر اصلی، خود مردم ایران هستند که هیچ وقت از هیچ مسئولی پرسش نکردند، خطاکاران را بازخواست که نکردند، هیچ، تایید هم کردند. چون بافت جامعه به دو دسته راضی و ناراضی تقسیم شده که فرایند مطالبه از مسئولین رو مختل میکنه.
خلاصه به دزد های پررو و وقیح آنقدر میدان و قدرت و اعتبار دادند که آنها هم فکر کردند واقعاً وارثان این مملکت هستند.
از ماست که برماست
رویا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
0
0
چهاردرصد من کیه؟
علي
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
0
1
آقايون،لطفا بفرماييد هزينه أي كه هماكنون در سوريه و عراق و لبنان و يمن و فلسطين ميشود طبق كدام بند بودجه است؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
0
0
باسلام
ببینید شما اگه واقعا بفکر مردمید اگه واقعا بفکر منافع کشورید چرا
اسامی داخل این اسناد رو پاک کردید میذاشتی همه بفهمیم چ کسایی در این کار دخالت داشتن
با کمال احترام اسناد شما قابل استناد نیست حداقل این جا
حسین سرتیپی
United States
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
0
0
یاران به خون خفته کجایید کجایید ..........
امیر
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
0
0
لطفاً در نرخهای ارائه شده تجدید نظر فرمائید.
خرداد ماه همین امسال (1396) برای ثبت نام دخترم در مقطع پیش دبستانی 2 به این مرکز مراجعه کردم و پس از شنیدن نرخها سرم سوت کشید.
به عنوان مثال و تا جایی که یادم مانده مبلغ ثبت نام پیش دبستانی به شرح ذیل بود:
مبلغ شهریه طبق تعرفه آموزش و پرورش 4 میلیون تومان
شهریه مکمل 4 میلیون تومان
فعالیت های فوق برنامه 4 میلیون تومان
تنخواه مدرسه 3 میلیون تومان
خرده ریزای دیگه که دقیقاً یادم نیست 1.5 میلیون تومان
مجموع هزینه ها برای مقطع پیش دبستانی 12.5 میلیون تومان نه 5.5 میلیون تومان.
لازم به ذکر است که مراکز غیر انتفاعی مقطع پیش دبستانی را به پیش 1 و پیش 2 تقسیم کرده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی