امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۶۲۶۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۶
تعداد نظرات: ۲۵ نظر
میرکاظمی و رسانه های افراطی چه چیزی را مخفی می کنند/ اختصاصی خرداد

اثبات سرطان زایی بنزین پتروشیمی با ماده سمی «بنزین پیرولیز»/ افشای یک پنهانکاری بزرگ + اسناد

این ماده سرطان‌زا و خطرناک که حاوی 50 درصد بنزن است، این ماده به دلیل درصد بالای بنزن، خواص سرطان‌زایی مستقیم دارد و بر سیستم عصبی، پوست، چشم و سیستم تنفسی اثرات منفی فراوان دارد که در دوران میرکاظمی به بنزین معمولی افزوده شد و نام آن «بنزین پیرولیز» است

 

سرویس اقتصادی خرداد / علیرضا داوری: با اوج گرفتن مباحث مربوط به اکتان‌افزای تولیدی پتروشیمی و دفاع مسعود میرکاظمی که به نوعی متهم ردیف اول ماجرای بنزین پتروشیمی به شمار می‌رود، ماجرای آلودگی بنزین وارد مرحله جدیدی شده است. در این میان  خرداد با استناد به اخبار رسمی وزارت نفت در دوران میرکاظمی، به اطلاعات جدیدی از ترکیب ماده دیگری به جز «ریفورمیت» با بنزین معمولی دست یافته است. این ماده سرطان‌زا و خطرناک که حاوی 50 درصد بنزن است، این ماده به دلیل درصد بالای بنزن، خواص سرطان‌زایی مستقیم دارد و بر سیستم عصبی، پوست، چشم و سیستم تنفسی اثرات منفی فراوان دارد که در دوران میرکاظمی به بنزین معمولی افزوده شد و نام آن «بنزین پیرولیز» است. خطرناک بودن این ماده به حدی است که حتی مسوولان وزارت نفت نیز مدتهاست دیگر نامی از آن به میان نیاوردند و این در حالی است که مسعود میرکاظمی شدیداً اصرار دارد بنزین پتروشیمی پاک است!

 

بنزین پیرولیز چیست؟

بنزین پیرولیز یک محصول جانبی حاوی حدود 50 درصد بنزن است و برای تولید محصولات پتروشیمی دیگر به کار می‌رود. این ماده به دلیل درصد بالای بنزن، خواص سرطان‌زایی مستقیم دارد و بر سیستم عصبی، پوست، چشم و سیستم تنفسی اثرات منفی فراوان دارد. در دوران تحریم، این ماده علاوه بر ریفورمیت معروف، با بنزین معمولی مخلوط شده است. بنابر اعلام شرکت پتروشیمی، این ماده مخلوطی از چند آروماتیک است که فراریت نسبتاً بالایی دارند لذا سریعاً تفکیک شده وارد هوا می‌شوند. این ماده مجموعه‌ای از ترکیبات آروماتیک و حلقوی است که هر کدام مسمومیت خاص خود را دارند. در تصاویر زیر به نقل از برگه اطلاعات ایمنی موارد شرکت پتروشیمی، اطلاعات بنزین پیرولیز آمده است. این اطلاعات از لینک زیر قابل دانلود است:


http://www.petrochem-ir.net/%5Cipcc_content%5Cfa%5Cproducts%5Cdpg.pdf


ماجرایی که میرکاظمی از کنار آن می‌گذرد!

در دوران تحریم، علاوه بر ریفورمیت و MTBE این ماده نیز به بنزین معمولی افزوده شده است که در اظهارات جدید میرکاظمی و خبرگزاری‌های فارس و تسنیم، اشاره‌ای به آن دیده نمی‌شود و این خبرگزاری‌ها با هوشمندی از کنار آن می‌گذرند! این درحالی است که بنابراعلام مدیران وقت پتروشیمی، بنزین پیرولیز با بنزین معمولی مخلوط می‌شد:

علیرضا ضیغمی، مدیرعامل وقت شرکت ملی پالایش و پخش ، خبر شماره 157630 شانا، مورخ 26 شهریور 1389: «  بنزین پیرولیز و ریفرمیت یکی از فرآورده‌های تولیدی مجتمع های پتروشیمی و نفتای سبک نیز از فرآورده های تولیدی پالایشگاه های کشور است که پیش از این به خارج از کشور صادر می شد، ولی با توجه به نیاز داخل هم اکنون از این فرآورده ها برای تولید بنزین مورد نیاز داخل استفاده می شود

 

سید اسماعیل موسوی، مدیرعامل وقت پتروشیمی جم، خبر شماره 158526 شانا، مورخ 5 مهر 1389: «بنزین پیرولیز تولیدی پتروشیمی جم به عنوان یکی از محصولات فرعی واحد الفین از ابتدای راه‌اندازی این مجتمع تولید می‌شد، ولی به دلیل عدم نیاز داخلی آن را صادر می‌کردیم. از هنگام اجرای طرح تولید ضربتی بنزین در مجتمع‌‌های پتروشیمی تاکنون، این محصول برای اختلاط با بنزین معمولی در اختیار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران قرار گرفته است.»

 

رضا امیری، مدیرعامل وقت شرکت پتروشیمی بندرامام، در خبر شماره 160080 شانا، مورخ 4 آبان 1389 از تولید 19 هزار و 458 تن بنزین پیرولیز و 107 هزار و 334 تن بنزین (ریفورمیت) در ماه های مرداد، شهریور و مهر امسال در این شرکت خبر داد و افزود: « بنزین تولیدی برای مصرف مستقیم به عنوان بنزین سوپر در جایگاه عرضه های سوخت به کار نمی رود، بلکه نقش اصلی آن به دلیل درجه بهسوزی بالا تنها در جهت افزایش اکتان محصولات تولیدی پالایشگاه و نیازمند اختلاط با مواد افزاینده دیگر است»

 

تقدیر احمدی‌نژاد از مدیران مربوطه

یک شاهد دیگر بر توزیع بنزین پیرولیز در دوران تحریم، تقدیر احمدی‌نژاد از مسوولان مربوطه است! نوشته حاضر درصدد زیر سوال بردن زحمات مدیران پتروشیمی در شرایط سخت تحریم نیست و شاید اگر تلاش متخصصان صنعت نفت نبود، کشور در دوران تحریم با بحران شدیدتر سوخت مواجه می‌شود. در واقع آن کسانی که باید پاسخگو باشد نخست، بانیان تحریم و دوم، مدیران ارشدی هستند که این تصمیم را به ضرر جان و سلامت مردم گرفتند.

  اما صرفاً جهت اثبات ادعای مخلوط کردن بنزین پیرولیز با بنزین معمولی، به نقل از خبر شماره 159548 خبرگزاری شانا، اسامی برخی مدیران و دلیل تقدیر از آنها ذکر می‌شود:

 

عبدالحسین بیات: (معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیرعامل)، مدیر و هماهنگ کننده طرح تولید بنزین در شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تشکیل جلسات و پیگیری شبانه روزی و نظارت لازم در کلیه مجتمع های تولید بنزین، تصمیمات به موقع به منظور رفع هر گونه کمبود و تنگنای تولید در مجتمع های پتروشیمی با تامین منابع مالی و تامین قطعات و مواد شیمیایی با هدف تداوم تولید ریفرمیت، بنزین پیرولیز و MTBE.

 

رضا امیری: مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی بندر امام به عنوان بزرگ ترین شرکت تولیدی کشور، همکاری فعال برای تولید MTBE و بنزین پیرولیز و هماهنگی با مجتمع های تولیدی برای نقل و انتقال محصولات از مجتمع های تولید کننده بنزین.

 

حسن بیگی: (مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم)، مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم به عنوان بزرگ ترین واحد تولید کننده الفین جهان با تولید بنزین پیرولیز و هماهنگ کننده جهت دریافت خوراک و محصول از پتروشیمی نوری در امر تولید بنزین پیرولیز و هماهنگی در امر بارگیری کشتی های بنزین پیرولیز.

 

عادل نژادسلیم: مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت پتروشیمی امیرکبیر به عنوان تولید کننده بخشی از بنزین پیرولیز در طرح ضربتی تولید بنزین کشور.

 

احمد محمدی بوساری: مدیرعامل شرکت پتروشیمی اراک به عنوان تولید کننده بخشی از بنزین پیرولیز و هماهنگی مناسب برای ارسال این محصول به پالایشگاه های شازند و اصفهان در تمام مدت طرح ضربتی تولید بنزین.

 

سوالی که حامیان بنزین آلوده باید به آن پاسخ دهند

با اثبات آلودگی اکتان‌افزای پتروشیمی (که معمولاً ریفورمیت را اصلی‌ترین آنها می‌دانند و نامی از «بنزین پیرولیز» نمی‌برند)، رسانه‌های فارس، تسنیم، کیهان و از این دست حملات خبری خود را متوجه زنگنه و تیم او کرده‌اند، تنها به گناه توزیع بنزین پاک! میرکاظمی نیز که در دوران خود ماجرای بنزین پتروشیمی را کلید زد، به دیگر مدعی تبدیل شده است. سوال اینجاست که آیا آمیختن ماده سرطانزای «بنزین پیرولیز» با بنزین معمولی، از دید این افراد قابل دفاع است؟ اگر نیست چرا هیچ نامی از آن برده نمی‌شود؟ دیگر اینکه با اثبات آلودگی بنزین پتروشیمی، آیا واقعاً دفاع از عملکرد گذشته و تخریب و نقد رقیب سیاسی به قیمت جان و سلامت شهروندان و آلوده کردن محیط زیست، کار درستی است؟ اکنون که کار از اخلاق هم گذشته است، آیا حداقل نباید جان انسان‌ها خط قرمز برخی چهره‌های تندرو و رسانه‌های افراطی باشد؟

 

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲۵
هادی جوادی فر
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
0
0
از پیگیری سوژه بنزین پتروشیمی تشکر می‌کنم. حتی تصور اضافه کردن بنزین پیرولیز به بنزین معمولی هم ترسناک است. بانیان این کار باید محاکمه شوند. آنهایی هم که تحریم را کاغذپاره می دانند بدانند اینها همه نتیجه تحریم بنزین است.
محمد احمدی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
0
0
واقعاً با این سیاه نمایی ها به کجا می رسید؟ به جای تشکر از دست اندرکاران طرح بزرگ و ملی بنزین پتروشیمی آنها را تخریب کردن چه معنایی جز آب به آسیاب دشمن ریختن دارد؟ واقعاً سایت های اصلاح طلب باید از این رفتار خود خجالت بکشند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۷
0
0
خدا لعنت كند اين .... ،
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
از خداوند منان میخواهیم کسانی که باجان سلامت مردم بازی میکنند و خیلی ها را دچار سرطان های گوناگون کرده اند انشالله اول خودشان بعدا عزیزانشان دچار همین سرطانها گرفتار شوند تا بفهمند که چه بلایی سر مردم اوردند در اخرین سال دولت تاریک ظلمت احمدی نزاد همسرم دچار سرطان شد و هزینه مداوای ان که یکسال طول کشید با نود میلیون تومن هزینه تا حدودی بهبود یافته هر هفته افزایش قیمت دارو کمرمان را شکست منزل مان را فروختیم خرج مداوا کردیم خدا مسببان این مسایل را به همین درد گرفتار کند
دلواپس مردم نه خود
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
یاد صحبتهای داریوش مهرجویی در مراسم ختم خواهرش افتادم که میگفت خواهر من سالم بود,این آلودگی او راکشت!ویاد صحبتهای رضا کیانیان که از روحانی درخواست کرده بود این قاتل زنجیره ای که از بیجه خطرناکترست را نابودکند که او فقط بیست نفر راکشته بود واین.........
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
آیا این حرکت جنایتکارانه از انفجار هسته ای هیروشیما وناکازاکی بدتر نیست؟ چرا که آن جنایت در محدوده یک شهر انجام شد واین یک کشور را آسیب زد. آن جنایت در خارج از مرزهای امریکا به وقوع پیوست وحال آنکه این جنایت در مورد هموطن صورت گرفت و......
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
این ...کاران را به سزای اعمالشان برسانید
احمد
United States
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
"
محمد احمدی | ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۳/۷ Vote Up0Vote Down18
واقعاً با این سیاه نمایی ها به کجا می رسید؟ به جای تشکر از دست اندرکاران طرح بزرگ و ملی بنزین پتروشیمی آنها را تخریب کردن چه معنایی جز آب به آسیاب دشمن ریختن دارد؟ واقعاً سایت های اصلاح طلب باید از این رفتار خود خجالت بکشند.

"

واقعا آدم میمونه باید جواب برخی رو چی بده!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
تمام کارهای احمدی نژاد نمایشی بود 8سال مردم را سرگرم وعده های پوچ خویش کرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
... منکرین این قضیه رو باید تو این بنزینهای فاسد فرو کرد تا بفهمند سرطان زایی یعنی چه ...!
ایمانی
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
این افراد( ... و ...) باید هر چه زودتر محاکمه شوند و به سزای اعمالشان برسند. هر چند که فکر نمی کنم چنین اتفاقی بیفتد چون جان انسانها در کشور ما کالایی بسیار ارزان و بی ارزش است
mohammad aghajani
United States
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
آیا در مورد تاثیر این ماده بر عقیم شدن یا نازایی تحقیق شده است
ناشناس
United States
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
قوه قضاییه و داداستان چرا ورود نمی کنند ؟؟
مجید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
این صداو سیما به شدت به وزیر محترم نفت آقای زنگه حمله کردن این ها با ... فرقی ندارند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
خدا ا شکر که ما افکارمان از احمدی نژاد دور بود
مجید
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
چرا نظر من را ساسنسور می کنید مگر چی گفتم گفتم این صدا وسیما با.....فرقی نمیکنند دیگر سانسور نکنید
ناشناس
United States
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
عمو من آدم سالمی بود درهمین مدت زمان توزیع این بنزین ناگهان سرطان خون گرفت وفوت کرد.انشالله اون دنیا جلوشماروبگیره اگربه خاطراین بنزین باعث مرگش شدید
ناشناس
United Kingdom
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۸
0
0
آنچه برای این افراد انتها نداردوقاحت است!
ناشناس
Germany
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
0
0
این اتفاقات مربوط به چه زمانی است؟ سالهای پیش از انتخابات 88 یا پس از آن؟
ناشناس
United States
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
0
0
من همان اوایل شروع توزیع بنزین کثیف در برنامه ای از ..... این موضوع را شنیدم که الا "فاش" شده.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
0
0
آقای روحانی از شما تمنا می کنیم عاملات این جنایت را محاکمه کنید که در راس آنها ریاست دولت قبل ومعاونینش می باشند
حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
0
0
شما که به فکر مردم هستید چرا فقط واردات بنزین یاد گرفتین ؟ چرا خودرو مناسب وارد نمیکنید ؟ چرا خودرو با مصرف 4 لیتر تولید نمیکنید و نمیذارید وارد بشه؟ بهترین بنزین هم داشته باشید محل احتراق سوخت مهمه چرا از خودرو هایی که در صد کیلومتر 12 تا 14 لیتر مصرف میکند دولت فعلی حمایت میکند و میخواهد قیمت آن را افزایش دهد ؟ چرا دولت به کاهش ایربگ های خودرو ها واکنش نشان نمیدهد ؟ چرا وقتی ایربگ نفر جلو کم میشه برای تولید خودرو بیشتر شما حرفی نمیزنید ؟ متاسفانه چون ایربگ کم داریم اینا هم میخوان بیشتر سود کنن ایربگ هارو کم میکنن بجای اینکه زیاد بشن .. بنظر شما در تصادفات انسان زودتر از بین میرود یا بوسیله سرطان ؟ تمام کنید این عوام فریبی را
حسین
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
0
0
درود بر رئیس جمهور قبلی . تحرریره اصلاحات درجش کن . درود بر دزدگیر 88 . درود بر احمدی که جلو دزدی خیلی هارو گرفت حالا دارن میکوبنش احمدی نژاد در قلب ما جادار شما هم نظرتون برای خودتون مهمه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
0
0
خیلی دودره بازید
کل تولید بنزین پیرولیز تو کشور چقدره حضرات؟
بنزین پیرولیز چه مدت تو کشور توزیع شده؟
کدوم احمقی گفته ریفرمیت با بنزین پیرولیز یکیه؟
الان بنزین پیرولیز از پتروشیمی ها میگیرن یا ریفرمیت؟
اون ریفرمیتی که مسئولان امروز پالایش و پخش میگن بین ۲ تا حداکثر ۱۰ درصد بنزن داره چه ربطی به این بنزین پیرولیز داره؟
بابا
دروغ میگید به طرفدارای از همه جا بی خبرتون طوری نیست. وقاحت دیگه به خرج ندید. بنزین پیرولیز رو به جای ریفرمیت جا نزنید.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
0
0
ببخشید حسین آقا اونی که شما فکر می کنی جلوی دزدی خیلی ها رو گرفته خودش رییس خیلی ها بوده و من دعا می کنم قبل از اینکه عمرم تموم بشه محاکمه اش رو به چشم ببینم خیلی هم نذر کردم که کسایی که دزدی کردن اگر نکردن که خلاقش با ادله ی درست ثابت بشه و اگر کردند ما ملت محاکمه شون و خوار شدنشون را به چشم ببینینم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی