امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۷۲۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
در خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران بیان شـد

انتقـاد آیت الله جنتی از انتصابـات وزارت علـوم

امام جمعه موقت تهران با تشکر از عملکرد قاطع قوه قضاییه و آیت الله لاریجانی با عناصر فتنه، تصریح کرد: از جمله یکی از سران فتنه که سه سال است پرونده‌اش پر شده و غنی‌ترین پرونده را دارد، با فشارهای بسیار رسیدگی به پرونده اش عقب می‌افتد. در حالی که همه در برابر دستگاه قضا مساوی هستند و چرا فشارها مانع اجرای عدالت می‌شوند که این برای ما قابل قبول نیست.

 امام جمعه موقت تهران با یادآوری سهم دانشگاه‌ها در کادر سازی نظام، از فعالیت برخی عناصر منتصب به فتنه 88 در دانشگاه‌ها انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله احمد جنتی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران با اشاره به سالروز حمله مأموران شاه به مسجد گوهرشاد و روز عفاف و حجاب اظهار کرد: حجاب نقش اثر گذاری در جامعه دارد و تنها مسئله ای شرعی نیست؛ چراکه حجاب فلسفه دارد که جلوی حرام‌زادگی را می گیرد و پاکدامنی را حفظ می‌کند.

وی با اشاره به مشکلات امروز جامعه با مسئله حجاب افزود: باید ستادی مقتدر برای بررسی مسئله حجاب به وجود آید وافرادی با اختیارات و امکانات کامل درباره این مسئله چاره‌جویی کنند. همچنین عقلای قوم نیز باید راه حلی پیدا کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که مسئولین اجرایی را در مسئله حجاب مقصر می داند تصریح کرد: کارهای شدنی وجود دارند که انجام نشده است به طور مثال می توانند در دستگاه های اجرایی به کارمندان بگویند که با حجاب وارد مدرسه، بیمارستان، اداره و دانشگاه شوند چون مسئله حجاب تنها مربوط به خیابان ها نیست که در آن ارتباط نیروی انتظامی به خوبی کار کرده است و باید از اقداماتش تشکر کرد.

وی این هفته تهران با بیان این‌که شاهدیم عده‌ای از فتنه‌گران با چراغ سبز و کلمه اعتدال امیدوار شده‌اند، گفت: این عناصر مطرود و سابقه دار که برخی از آنها محکومیت دارند و زندان رفته هستند فضا را برای حضورشان آماده دیده و در دانشگاه ها فعال شده اند که دانشگاه ها وظیفه کادرسازی نظام را بر عهده دارند.

وی افزود: شاهد انتصاب افرادی هستیم که در قائله 18 تیر 78 و فتنه 88 تأثیر گذار بوده اند، همچنین شاهد انتصاب افراد بدون استعلام از مراجع قضایی و یا در عین مخالف مراجع، تلاش برای بازگرداندن محکومین فتنه 88 و برکناری عناصر مومن، ادامه سرپرستی رئسای دانشگاه ها که در شورای عالی انقلاب فرهنگی رأی نیاوردند، هستیم.

امام جمعه موقت تهران با تشکر از عملکرد قاطع قوه قضاییه و آیت الله لاریجانی با عناصر فتنه، تصریح کرد: از جمله یکی از سران فتنه که سه سال است پرونده‌اش پر شده و غنی‌ترین پرونده را دارد، با فشارهای بسیار رسیدگی به پرونده اش عقب می‌افتد. در حالی که همه در برابر دستگاه قضا مساوی هستند و چرا فشارها مانع اجرای عدالت می‌شوند که این برای ما قابل قبول نیست.

جنتی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر این‌که اعتدال خوب است و اسلام نیز به آن توصیه می‌کند، گفت: اعتدال یعنی مقابله با کفار پس این‌که با دشمن و عناصر شناخته شده آن برخورد نکنیم ضد اعتدال و عین افراط است. پس باید مراقب باشیم که برخی در صحنه سیاسی کشور با شعار اعتدال جریان مومن را کنار نزنند، چون همین جریان مومن است که در مواقع خطر زودتر از همه سینه سپر می کند و در مشکلات به حمایت دولت می آید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به سالگرد شورای نگهبان در 26 تیرماه اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان از اول تا به حال دارای ویژگی های قاطعیت، عدم سازش پذیری و عدم نفوذپذیری بوده است و به هیچ جا وابسته نبوده و استقلال کامل دارد و همین طور کاملاً قانون را رعایت می کند . البته نمی گویم هیچ خطایی نکرده ایم و حتماً اشتباهاتی بوده است اما همواره مواضع روشن شورای نگهبان قابل دفاع است و این را می دانیم که دهان افراد را نمی توان بست.

جنتی با اشاره به اتفاقات فلسطین و عراق گفت : خداوند آمریکا و انگلیس و اسرائیل، این مثلث شوم را لعنت کند و به مردم فلسطین می گوید که در مسیر مقاومت و استقامت در برابر ظلم دردسرهایی وجود دارد که باید تحمل کنند اما عاقبت آینده از آن شما است. همچنین در عراق هم شاهد جنایت های بی رحمانه‌ی تروریسم ها هستیم که این شرارت ها بی سابقه است اما آمریکا و مجامع جهانی نفسشان در نمی آید و تماشا می کنند.

وی افزود: خوشبختانه در عراق شاهد آثار شکست اشرار هستیم و در این راستا از آیت الله سیستانی به خاطر فتوای به موقعشان تشکر و قدردانی می کنیم.

به گزارش ایسنا آیت الله جنتی همچنین با تبریک به مناسبت میلاد امام مجتبی(ع) و تسلیت به مناسب وفات حضرت خدیجه و رحلت آیت الله محمدی گیلانی افزود: آیت الله محمدی گیلانی مردی متین، باوقار و دارای خلوص بودند که 11 سال در شورای نگهبان همکار ما بودند و در دوران انقلاب مسئولیت سنگین دستگاه قضا را به عهده داشتند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به وضعیت جسمانی آیت الله مهدوی کنی اشاره کرد: امید است که با دعای خیر شما مردم مومن در این شب‌های عزیز شاهد بهبود وضعیت ایشان باشیم.

بر اساس این گزارش جنتی در خطبه های اول این هفته نماز جمعه تهران نیز با بیان این‌که هر عمل خیر یا شر عاقبتی دارد گفت: یکی از بدترین نتایج گناه، سلطه شیطان است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این‌که 86 مورد در قرآن در مورد شیطان صحبت شده است گفت: نباید شیطان را به دوستی خود بگیریم همانطورکسانی که با دشمنان جمهوری اسلامی مثل انگلیس و آمریکا و اسرائیل دوستی می کنند با مردم خود دشمنی می کنند.

جنتی با بیان این‌که یکی از نتایج دوستی با شیطان این است که انسان را از فقر می ترساند و در نتیجه از نفاق دور می کند اظهار کرد: شاهدیم کسانی که از فقر می ترسند به کمک آمریکا روی می آورند و ملت خود را با دلار آمریکایی معامله می کنند. در حالی که خدا می فرماید من شما را بی نیاز می کنم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: یکی دیگر از توطئه های شیطان این است که انسان را مغرور کرده و قدرت تشخیص را از آن می گیرد. همانطور که امروز شاهدیم عده ای از تروریست ها احساس گناه نمی کنند و به خیال خودشان با نام انسان کارهای خوبی انجام می دهند.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
از دشتستان بزرگ
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
0
0
در كامنتي كه منتشر نكرديد چند روز قبل عرض كردم كه رمز حمله به دولت صادر شد ( جلوگيري از حذف جريان هاي مومن ) روحاني و دولت كمر بندها را محكم ببنديد كه بوي زلزله سياسي عليه دولت به مشام مي رسد بسم الله اين هم اغاز ان كه البته چند روز قبل كليك ان زدند از يك طرف مي گويد همه بدانند كه من از دولت حمايت مي كنم و از طرف ديگر در لابلاي سخنراتي كد چوب لاي چرخ دولت گذاشتن صادر مي كند چون دلش با ان جناح و زباتش با دولت روحاني است و تا روز اخر اين دولت با همين شيوه رفتار خواهد كرد همان كاري كه بر سر دولت روحاني اورد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
0
0
اقای جنتی احمدی نژاد 3000نفر مدیر شایسته که عمدتان رزمنده دوران دفاع مقدس بودند بر کنار کردشما نه اینکه تذکری ندادید بلکه حمایت فرمودید دربرابر خیانت بزرک 3000بورسیه غیر قانونی در دوران وزیر مورد حمایت شما هیچگونه توصیه ای به رعایت قانون و عدالت نکردید .حالا که برای اصلاح امور اجرایی یک وزیر چهار نفر تعویض می کندو یک رانت بزرگ را افشا می نماید از تریبون در اختیار اعتدال را محکوم به انحراف و فتنه فتنه را ه می افتاد . نمی دانیم چطور می شود این عدالتتان را برای این ملت فهیم باید توجیهی کرد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی