امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۸۴۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

شهر موش‌های 2 کپی‌رایت را رعایت نکرده

محمدعلی طالبی(کارگردان شهرموش‌های یک) طی نامه‌ای خواستار برخورد با عوامل سازنده شهر موش‌های 2 شد.


کارگردان شهر موش‌های یک منتظر است که حق و حقوقش توسط خانه سینما پیگیری شود و امیدوار است میرعلایی(مدیر سابق بنیاد سینمایی فارابی) برای واگذاری حق و حقوق فیلم به تیم منیژه حکمت بدون اطلاع به سرمایه‌گذاران قبلی؛ جواب مناسبی داشته باشد.


طالبی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ درباره ساخت سری دوم این فیلم سینمایی محبوب گفت: شخصا بسیار علاقمند بودم با همان گروهی که در زمان جنگ فیلم را ساختیم؛ بازهم این فیلم را بسازیم اما این اتفاق میسر نشد.


او ادامه می‌دهد: من هنوز شهر موش‌ها 2 را ندیده‌ام و نمی‌خواهم قضاوتی کنم اما اگر قرار بود قسمت 2 آنرا بسازم؛ قطعا از گروهی استفاده می‌کردم که قسمت اول را با آنها پیش برده بودم. کسانی مانند ایرج طهماسب، حمید جبلی، فریبا جدی‌کار، عادل بزدوده، حسن حسن‌دوست و دیگران که همگی حالا در زمینه‌ی سینمای کودک استاد هستند.


کارگردان چکمه درباره رعایت کپی رایت کار و کسب اجازه از کارگردان و سرمایه‌گذار اصلی برای ساخت شهر موش‌های 2 اظهار کرد: حتی برای ساخت این فیلم یک تلفن به من نزدند. به نظر من ابتدایی‌ترین اتفاق حرفه‌ای این بود که ما را در جریان ساخت این فیلم سینمایی قرار می‌دادند که این اتفاق نیفتاد.


او ادامه داد: قسمت‌هایی از موسیقی شهر موش‌های یک نیز در ساخته‌ی جدید دوستان دیده می‌شود. به نظر ابتدایی‌ترین فیلمسازان می‌دانند که این مسئله مستقیم به کپی‌رایتی مربوط می‌شود که همه‌ی ما فقط بلد هستیم درباره آن ساعت‌ها سخنرانی کنیم اما به مرحله‌ی عمل که می‌رسد؛ جا می‌زنیم.


کارگردان "کیسه برنج" درباره روند فیلمسازی‌اش گفت: از آثار من پیداست که روند فیلمسازی خاصی را دنبال می‌کنم و به آن اعتقاد دارم اما این مسئله منافاتی ندارد با اینکه با این هزینه‌ی گزاف نمی‌توانستم شهر موش‌های 2 را با همان گروه قبلی بسازم که به نظرم حالا می‌توانست سرنوشت کاملا متفاوتی داشته باشد.


این کارگردان اضافه کرد: ما شهر موش‌ها را در زمان جنگ با امکانات جنگ ساختیم. چیزی که منجر به خروجی در آن سالها شد؛ عشق و علاقه و از همه مهمتر اعتقادی بود که همه‌ی تیم برای به ثمر رساندن این پروژه داشتند.


او گفت: از نظر حقوقی؛ من و آقای علیقلی در پروژه شهر موش‌ها شریک بودیم و باید برای ساخت آن؛ سراغ ما می‌آمدند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد.


شهر موش‌های 2 به کارگردانی مرضیه برومند با هزینه‌ای نزدیک به 10 میلیارد تومان ساخته شده و از چهارشنبه(5 شهریور) در سینماهای ایران اکران شده است.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
سيد احمد حسيني ماهيني
United States
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۳
0
0
انسان ها، آدم های عجیبی هستند! همدیگر را می کشند ولی دلشان برای موش ها تنگ می شود و می خواهند بدون خون ریزی شهرشان را تسلیم موش ها بکنند. شهرداری تهران ۲میلیارد ریال خرج مبارزه با موش می کند و شهردار بوشهر به ازای هر موش تحویلی ۱۵۰۰ریال می پردازد ولی خانم برومند با ترسیم چهره...
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی