سايه کم‌رنگ اختلافات کي‌روش و ساير مربيان در نود
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟+ گزارش تصویری+ دانلود فیلم

 

ساعت 22:34 دقيقه دوشنبه شب نود کمي زودتر از هميشه روي آنتن رفت تا عادل فردوسي پور با اشاره به ويژه‌برنامه‌هاي تلويزيون براي جشنواره فيلم فجر اين خبر را در ابتداي برنامه به هوادارانش بدهد که امشب کوتاه تر از هميشه مهمان خانه‌هاي مردم است و همين کوتاهي هم موجب شد تا تنها به بررسي بازي هاي ليگ بپردازند و حاشيه‌هاي هفته گذشته فوتبال ايران را چندان باز نکنند.

در حالي که حرف‌هاي کارلوس کي‌روش در برنامه روز جمعه ورزش و مردم ولوله‌اي در فوتبال ايران به پا کرده بود و حتي امير قلعه‌نويي پيشنهاد مناظره با وي را در برنامه نود اين هفته داده بود کوتاهي زمان برنامه يا عدم علاقه فردوسي‌پور به پرداختن به اين موضوعات و دامن زدن به آن‌ها موجب شد تا نود بيشتر وقت خود را روي بازي‌هاي ليگ بگذارد و حتي گفت‌وگوي تلفني آن‌ها با کفاشيان هم چندان چالشي بر نيانگيخت و صحبت‌هاي ميرشاد ماجدي در پايان برنامه نيمه کاره ماند. به اين ترتيب نود يکي از آرام‌ترين شب‌هاي خود را پشت‌سر گذاشت.

سوال پيامکي اين برنامه با توجه به به‌هم ريختگي جدول نتايج در هفته هاي پاياني و حضور حداقل شش مدعي براي تصاحب عنوان قهرماني در پنج هفته باقي مانده به پيش‌بيني قهرمان ليگ برتر اختصاص داشت که بيبنندگان مي‌بايست از ميان شش گزينه استقلال، پرسپوليس، فولاد، نفت، تراکتور و سپاهان يکي را انتخاب کنند. در ضمن در اين برنامه آقاي جعفري به عنوان کارشناس داوري عادل فردوسي‌پور را تا پايان برنامه همراه کرد.

نود درجه نخستين گزارش برنامه نود امشب بود و سپس خلاصه بازي ملوان بندر انزلي و نفت تهران پخش شد. يکي از معدود بازي‌هاي اين هفته که گل هم در بر داشته و تيم خوب ملوان را به رده هفتم ليگ برتر رساند. جعفري در قسمت کارشناسي داوري اين بازي با توجه به خطاي بازيکن ملوان روي بازيکن نفت گفت که داور مي‌بايست يک پنالتي به سود تيم نفت اعلام مي‌کرد که چنين نشد.

دومين بازي اين هفته بازي استقلال و ملوان بود. بازي که مي‌توانست استقلال را با دو اختلاف امتياز در صدر جدول به روزهاي آتي اميدوارتر کند که با گل دقايق تلف شده ادينهو به تساوي کشيده شد و موجب شد تا رقابت در صدر جدول در هفته‌هاي آتي سخت‌تر و حساس‌تر شود. نود گزارش مفصلي از اين بازي پخش کرد و در بحث داوري بازي در خصوص پنالتي که روي آرش برهاني اتفاق افتاد و خيلي‌ها معتقد بودند که پنالتي نبود. با اين حال جعفري اذعان داشت که در اين صحنه تصميم داور درست بود و پنالتي استقلال صحيح بود. اگرچه ساموئل نتوانست اين پنالتي را به گل تبديل کند. پخش بازي سايپا و فولاد و بررسي داوري اين بازي بخش ديگر برنامه بود.

گزارش مفصل بعد نود براي آخرين بازي هفته گذشته ليگ بود. جايي که پرسپوليس از سپاهان انتقام گرفت و تيم ده نفره سپاهان را در آزادي با دو گل شکست داد. از نکات جالب اين گزارش حرف‌هاي خلعتبري در خصوص شجاع خليل‌زاد مدافع سپاهان بود که در مقطعي از بازي با وي درگيري پيدا کرد و در پايان بازي هم با کنايه‌هايي حسابي از خجالت او در آمد. اما بازيکنان پرسپوليس پايان بازي را فرصت مناسبي ديدند براي گله و شکايت از وضعيت مالي و نابساماني وضعيت پرداخت‌ها در باشگاه.

اما در بخش بررسي اتفاقات داوري بازي جعفري ايرادهاي فراواني از داوري بازي گرفت. او ابتدا يکي از موقعيت‌ها خوب سپاهان را که توسط داور آفسايد اعلام ده بود را نادرست خواند و سپس خطاي دقايق ابتداي خلعتبري روي خليل‌زاد را حرکت خطرناک دانست و حداقل جريمه آن را کارت زرد دانست. وي در ابتدا خطاي مهدي شريفي را که با کارت قرمز داور همراه بود را حداکثر لايق دريافت يک کارت زرد دانست و از سوي ديگر يکي از گل‌هاي پرسپوليس را که داور آفسايد اعلام کرد را هم درست خواند.

با پخش گزارشي از استقبال با شکوه مردم تبريز از توني نود به استقبال بازي تراکتورسازي و داماش رفت. بي‌برنامگي در مراسم استقبال از توني موجب شد تا تماشاگران به شدت از نحوه ساماندهي برنامه شکايت داشته باشند و اين موضوع موجب شد تا بعد از پخش خلاصه بازي نظمي، مدرعامل جديد تراکتورسازي براي توضيح اتفاقات روز استقبال مهمان تلفني نود شود. او که از هواداران تراکتور عذرخواهي کرده بود نتواسنت جواب مشخصي به اين سوال فردوسي‌پور که پسر توني به عنوان مربي روي نيمکت قرار دارد يا آناليزور بدهد و تنها اذعان داشت که باشگاه مجوز حضور وي روي نيمکت را اخذ کرده و او پيش از اين هم آنالزور باشگاه بوده است.

در اين ميان و با توجه به بازي نيمه نهايي جام‌حذفي در تبريز و تهران و شرايط نامناسب جوي حاکم بر کشور در اين روزها اصغري کارشناس هواشناسي روي خط برنامه آمد و گزارشي از وضعيت آب و هواي فردا در دو شهر تبريز و تهران داد. فردوسي‌پور که از ابتداي برنامه نگران وضعيت مردم شمال کشور که به دليل سرماي شديد زندگي روزمره در آن تعطيل شده بود در اين خصوص هم سوالاتي از اصغري پرسيد.

با پايان گزارش بازي تراکتورسازي گزارش نود در خصوص حرف هاي کارلوس کي‌روش و جنجال اين روزهاي فوتبال ايران پخش شد. گزارشي که در آن ضمن پخش بخش‌هايي از حرف‌هاي کي روش صحبت‌هاي علي فتح‌الله زاده، امير قلعه نويي، زلاتکو کرانچار و علي کفاشيان پخش شد. در جايي وقتي گزارشگر نود از کفاشيان پرسيد که علت ناراحتي کي روش عدم پرداخت حقوقش بود کفاشيان با خنده هميشگي‌اش گفت که ان شالله به زودي ايشان را هم مهربان مي‌کنيم.

حرف‌هاي قلعه‌نويي در خصوص اينکه مدال ها المپيکي ايران از پرتغال بيشتر است هم از بخش‌هاي جالب اين گزارش بود که البته حسن ختام آن توضيحات فتح‌الله زاده در خصوص ماجراي شکايت به فيفا بود. با اتمام اين گزارش نخستين گزارش نود تا نود منتشر شد و بعد از آن هم مراسم رونمايي از پيراهن تيم ملي پخش شد.

در خصوص پيراهن تيم ملي و نماد يوزپلنگ روي آن ابتدا اينانلو کارشناس محيط زيست تلويزيون روي خط برنامه آمد و با گفتن اينکه ايده اوليه اين ماجرا به وي اختصاص داشت گفت که طرحي که سرانجام روي پيراهن تيم ملي رفت با آنچه آنها انتظار داشتند متفاوت است. عادل فردوسي‌پور در اين بخش علي کفاشيان را رو خط برنامه آورد و با مقايسه لوگوي فدراسيون هاي فوتبال دنيا با لوگوي فدراسيون ما که تنها يک توپ خالي فوتبال است از وي تقاضا کرد که با همکاري چند گرافيست لوگوي فدراسيون فوتبال و ليگ برتر را تغيير دهد. صحبت در خصوص اختلاف کي‌روش با آلشپورت و ماجراي شايعات قرارداد او با آفريقاي جنوبي از ديگر بخش‌هاي اين گفت‌وگو بود.

با پخش دومين نود تا نود گزارش بازي ذوب‌آهن و گسترش فولاد پخش شد که ذوب با از دست دادن دو امتياز ديگر همچنان در منطقه سقوط جدول قرار دارد. گزارشي از نارضايتي هواداران اين تيم بخش بعدي اين گزارش بود که با متهم کردن بازيکنان و مهم تر از آن لوکا بوناچيچ مربي سابق اين تيم اعتراض خود را نسبت به وضعيت بد اين تيم نشان دادند.

خلاصه بازي استقلال خوزستان و فجر سپاسي و راه‌آهن و صبا هم از بخش هاي پاياني برنامه نود بود که با آخرين بخش نود تا نود و گزارش ليگ يک همراه بود. در بخش پاياني برنامه ميرشاد ماجدي روي خط برنامه آمد و در خصوص وضعيت بازيکنان کمکي استقلال در ليگ قهرمانان آسيا توضيحاتي داد که به نظر فردوسي پور چندان قانع کننده نبود اما به دليل کوتاهي وقت برنامه صحبت هاي ماجدي بي خداحافظي قطع شد.

در مسابقه پيامکي نود پرسپوليس با 53 درصد آرا به عنوان قهرمان ليگ شناخته شد و استقلال با 38 درصد در جايگاه دوم قرار گرفت.
 

*****************

برنامه نود این هفته از ساعت 22:33 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.سئوال پیامکی این هفته به قهرمان سیزدهمین دوره لیگ برتر اختصاص یافته بود.

جعفری کارشناس داوری این هفته نود بود.

آماری از دیدارهای باقیمانده لیگ سیزدهم به تصویر کشیده شد.


گزارش نود درجه با ادبیات طنزآمیز به اتفاقاتاخیر فوتبال ایران پرداخت.

آماری از لیگ سیزدهم و لین هفته لیگ ارائه شد.

گوشه هایی از دیدار تیم های ملوان - نفت و مس - استقلال مصاحبه ها و حاشیه های مربوط به آنها پخش شد و جعفری داوری این دیدارها را مورد بررسی قرار داد.گزارشی از دیدار تیم های پرسپولیس و سپاهان و حاشیه ها و مصاحبه های مربوط به آن پخش شد.آمار مسابقه پیامکی پس از گذشت 45 دقیقه از آغاز برنامه:گزارشی از دیدار دو تیم تراکتورسازی و داماش و حاشیه های مربوط به آن پخش شد.

نظمی مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: طبق برنامه قرار بود اولیویرا بین هواداران آمده و صحبت کند، اما پس از آمدن اولیویرا بدلیل ازدحام جمعیت این مراسم عملی نشد و مجبور شدیم وی را از این محل دور کنیم.وی در مورد مربیگری پسر اولیویرا در تراکتورسازی گفت: وی مدرک مربیگری دارد و مشکلی برای حضور در این جایگاه نداردو

محمد اصغری کارشناس هواشناسی روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد هوای تبریز گفت: تبریز در ساعت 2 بعد از ظهر حدود 5 درجه زیر صفر است و در خصوص تهران نیز دمای استان در ساعت 17 حدود 3 تا 4 درجه زیر صفر خواهد بود.

گزارشی از مصاحبه های کی روش، قلعه نویی و فتح اله زاده و اختلافات آنها پخش شد.

گزارش نود تا نود پخش شد که طی آن به اتفاقات هفته اخیر فوتبال ایران و جهان پرداخته شده بود.

گزارش از مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی پخش شد که کفاشیان نیز طی آن به صحبت پرداخت، در این گزارش به برخی بی برنامگی ها در خلال اجرای این مراسم اشاره شد.محمد علی اینانلو مستند ساز طبیعت روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد این مراسم گفت: طرحی که اکنون روی پیراهن تیم ملی دادند چیزی نبود که ما تایید کردیم. فقط قرار گرفتن این یوزپلنگ روی پیراهن تیم ملی کافی نیست و باید تبلیغات لازم در این باره انجام شود.

علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال روی خط تلفنی برنامه نود آمد. فردوسی پور در بخشی از این گفتگوی تلفنی گفت: اگر به آرم باشگاه ها توجه کنیم در همه آنها عکس یک حیوان نقش بسته است و میتوانیم روی آرم فدراسیون عکس یوزپلنگ را صراحی کنیم که کفاشیان در این باره گفت: ما در خصوص قضیه پیراهن تیم ملی عجولانه اقدام کردیم و صحبت های شما هم جای تامل دارد.

گزارشی از دیدار تیم های ذوب آهن - گسترش فولاد، استقلال خوزستان - فجر سپاسی و راه آهن - صبا و حواشی مربوط به آنها پخش شد.

گزارشی از لیگ دسته یک و نتایج آن ارائه شد.

میرشاد ماجدی سرپرست باشگاه استقلال روی خط تلفنی برنامه آمد و در خصوص بازیکن دادن به تیم ملی گفت: آن زمان دو بازیکن را در حالی که به آنها نیاز داشتیم به تیم ملی دادیم و با تیم ملی تعامل کافی داشتیم.

فردوسی پور در خصوص حضور یک بازیکن در دو باشگاه گفت: چنین مسئله ای امکان پذیر نیست و بطور مثال ایمان مبعلی نمیتواند اول هفته برای یک باشگاه به میدان برود و آخر هفته برای باشگاهی دیگر و باید با این مسائل برخورد کرد.

آمار مسابقه پیامکی در پایان برنامه:برنامه نود این هفته ساعت 00:45 بامداد سه شنبه به پایان رسید.


*****************

نود تا نود ۹۲/۱۱/۱۴ (بخش اول)

 

 

 

دانلود فیلم

 

*****************

نود تا نود ۹۲/۱۱/۱۴ (بخش دوم)

 

 

 

دانلود فیلم

 

*****************

نود تا نود ۹۲/۱۱/۱۴ (بخش سوم)

 

 

 

دانلود فیلم

 

*****************

لیگ یک (هفته هجدهم)

 

 

 

دانلود فیلم

 

*****************

نود درجه ۹۲/۱۱/۱۴

 

 

دانلود فیلم

 

*****************